Ulft, Netherlands

Emotionele start tocht Bergh in het Zadel

Emoties maakten zich vrijdagochtend meester van deelnemers en betrokkenen van stichting Bergh in het Zadel op het Stadsplein in ’s-Heerenberg. De bijna negentig wielrenners leggen de komende week een route af naar Leipzig in het oosten van Duitsland ten behoeve van de bestrijding van kanker.
Regio8 | 24 mei 2019 16:01 | Aangepast op 24 mei 2019 16:01

“Dit is gewoon historisch”, zegt voorzitter Theo Mijnen van stichting Bergh in het Zadel. Hoewel de fietstocht nog moest beginnen, was al duidelijk dat de editie van dit jaar meer dan een miljoen euro op heeft gehaald voor de bestrijding van de ziekte kanker. “Dat is een ongelofelijk bedrag voor een stel amateurs die dit organiseren.” Deelnemers aan de fietstocht hebben elk hun reden om mee te doen. “Veel mensen in mijn omgeving hebben met kanker te maken”, zegt Manon Berendsen. “Mijn vader is ziek en in mijn werk als fysiotherapeut kom ik het veel tegen. Dat is absoluut voldoende motivatie om mee te doen.”

Voordat de bijna negentig wielrenners van start gingen, werden ze gezegend door een pastoor. De deelnemers wacht een tocht van ongeveer 1.400 kilometer. “Vandaag is redelijk vlak, Bielefeld ligt al wat hoger, maar daarna wordt het elke dag klimmen, behalve rond Leipzig”, vertelt Mijnen, die het buiten steden zonder Duitse politiebegeleiding moet doen. “Naar de toekomst wordt dat ook steeds moeilijker”, vertelt de voorzitter. “Maar ik denk dat als dit slaagt, Bergh in het Zadel zeker toekomst heeft. Die nare ziekte is de wereld nog niet uit, dus onze taak zit er nog niet op.”

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....