Ulft, Netherlands

Elver-bewoners bestrijden afval in dorpen

In Gaanderen, Nieuw-Wehl en Wehl gaan bewoners van Elver-locaties zwerfafval te lijf met knijpers en plastic zakken. Het initiatief is ontstaan uit een samenwerking met buitendienst Buha van de gemeente Doetinchem.
Regio8 | 3 juni 2020 11:57 | Aangepast op 3 juni 2020 11:57
"Een woongroep in Doetinchem werkte al samen met de Buha, ook om zwerfvuil op te ruimen", legt procesregisseur Clemens Kock uit namens Elver, een organisatie die zorg biedt aan mensen met een verstandelijke beperking. "Vanwege de drukte bij de Buha is er contact gelegd of er niet meer woongroepen willen helpen." Die bereidheid bleek er te zijn bij bewoners van locaties in Gaanderen, Nieuw-Wehl en Wehl. Dinsdag werden op de locatie Heijendaal in Nieuw-Wehl attributen uitgereikt aan bewoners, waarmee ze het zwerfafval te lijf kunnen gaan.

Gekleed in hesjes en bewapend met knijpers, plastic zakken en sleutels voor prullenbakken gaan ze op pad. "Voor onze bewoners is het een mooie dagbesteding", laten begeleiders van Elver weten. "Voorheen liepen we ook vaak langs de weg en namen het vuil mee. Dus in zekere zin kennen we dit al. Daarnaast brengt het ook structuur met zich mee dat is fijn voor ons en de bewoners."

Foto: Elver

Meest gelezen

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Lees ook

Rollators in de polonaise: Reurpop nodigt honderden ouderen uit om feest te vieren

Zondagochtend veranderde Reurpop in Ruurlo even in een waar danspaleis voor de 65-plusser. Tientalle...

Nieuwe stakingen NS hebben geen gevolgen op het Achterhoekse spoor

Het NS-personeel gaat dinsdag 17 juni 2025 opnieuw staken. Dat laten de vakbonden VVMC en FNV weten....

Eigenaar treedt op tegen groeiende overlast in parkeergarage Doetinchem

Het pand met parkeergarage waar de MediaMarkt in Doetinchem gevestigd zat, is al geruime tijd vervui...

Bewoner naar ziekenhuis door zolderbrand in Doetinchem

Op de zolder van een woning in Doetinchem is zondagavond brand ontstaan. Een persoon is ter controle...

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...