Ulft, Netherlands

Eigenaar moet drugslab in Drempt saneren

Het drugslab waar crystal meth werd geproduceerd in Drempt heeft de nodige sporen achtergelaten. Uit onderzoek blijkt dat er geen risico's voor volksgezondheid en milieu zijn, maar voor de eigenaar wacht wel een flinke inspanning om het terrein op te schonen.
Regio8 | 17 augustus 2020 10:53 | Aangepast op 17 augustus 2020 10:53
Zwaarbewapende agenten vielen de locatie op 8 mei binnen

De eigenaar van het terrein heeft van Bronckhorst opdracht gekregen om zo spoedig mogelijk een plan van aanpak te maken voor het oplossen van de verontreinigingen. In twee tot zes weken tijd moet er een plan liggen voor de sanering. Ook de kosten hiervan komen voor rekening van de eigenaar. "Indien de eigenaar geen actie onderneemt op de opgelegde lasten, dan gaat de gemeente over tot handelen", laat Bronckhorst weten. Omdat er rondom het drugslab, dat was gevestigd in een schuur, een licht verhoogd gehalte aan kwik is aangetroffen, moet de grond worden afgegraven.

Naast het afgraven moet een gierkelder die is gebruikt voor het storten van drugsafval worden geleegd en gereinigd. Ook moet het interieur van de schuur worden verwijderd en gereinigd. "De gemeente ziet erop toe dat het opruimen volgens wettelijke eisen en regels gebeurt", laat Bronckhorst weten. Het grondwater op de locatie aan de Zomerweg is licht verontreinigd met ammonium, maar hoeft niet te worden gesaneerd omdat dit niet direct te herleiden is tot het drugslab.

Arrestaties
Het grote drugslab werd begin mei opgerold, waarbij drie aanhoudingen zijn verricht. De 19-jarige Colombiaan, 29-jarige Mexicaan en 37-jarige Amerikaan verschijnen dinsdag voor het eerst voor de rechter tijdens een pro-formazitting.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

Duitse grensinwoners gaan vandaag naar de stembus, wat staat er op het spel?

Vandaag trekken inwoners van Bocholt, Rhede, Isselburg en Emmerich naar de stembus voor de gemeenter...

Twee auto’s belandden op rotonde na mogelijk verkeersconflict in Doetinchem

Bij een mogelijk verkeersconflict op de Havenstraat in Doetinchem zijn vrijdagavond twee voertuigen ...

Auto slaat meerdere keren over de kop na uitwijkmanoeuvre in Netterden

Bij een ongeval op de Papenkampseweg in Netterden is vrijdagavond een auto zwaar beschadigd geraakt....

De Graafschap knokt voor zege maar blijft steken op gelijkspel in Doetinchem

De Graafschap heeft met 1-1 gelijk gespeeld tegen Willem II; een ploeg die aan het begin van het sei...

Vervolg Vrijheid in Beweging: kinderen ontwerpen posters voor internationale wedstrijd

Vrijheid laat zich moeilijk vangen in woorden, maar misschien wel in een bloem, een ballon of een ha...

Gemeente Lochem start met camerabewaking op station

Burgemeester Frans Backhuys van Lochem heeft besloten dat er camera’s komen op station Lochem. Deze ...