Ulft, Netherlands

Duurzame primeur op festival Lago Lago in Braamt

Foto: REGIO8
Festival Lago Lago in Braamt zet dit weekend alles op alles om te verduurzamen. De organisatie heeft verschillende maatregelen genomen om het evenement milieuvriendelijker te maken. Het festival stopt onder andere met de verkoop van wegwerp waterflesjes en gaat volledig over op de verkoop van kraanwater bij de bar.
Remco Geurts | Caitlin Sturris | 25 juni 2025 14:46 | Aangepast op 25 juni 2025 14:46
“Wij vinden het belangrijk om stappen richting duurzaamheid te zetten”, vertelt Ridder Haspels namens de organisatie. Een belangrijk aandachtspunt dit jaar is het watergebruik. “Het terrein heeft een maximale rioolcapaciteit en met het aantal bezoekers dat we verwachten, vormt dat een uitdaging”, legt Haspels uit. Om deze uitdaging tegen te gaan, wordt het douchewater op het terrein gefilterd en hergebruikt om de toiletten mee door te spoelen. “Dat levert een besparing op van zo’n veertig procent aan drinkwater, een mooie winst vanuit milieuperspectief”, aldus Haspels.

Daarnaast kunnen bezoekers hun fles of beker bij de bar vullen met kraanwater tegen een gereduceerde prijs. “Op deze manier hoeven we geen pallets met flessenwater aan te voeren, wat transport en afval scheelt en dat is weer goed voor het milieu”, zegt Haspels. Om deze technieken mogelijk te maken, legt het festival een nieuw waterinfrastructuur aan: “Er wordt 2,5 kilometer aan extra leidingen gelegd.”

Green Deal
Lago Lago is aangesloten bij de Green Deal Circular Festivals, een samenwerkingsverband van festivals die zich inzetten voor een duurzame toekomst. “Het mooie van de Green Deal is dat we met al die festivals samen, met ook een aantal overheidspotjes, af en toe dingen kunnen testen. Vorig jaar is er een pilot bij de Zwarte Cross geweest met het zuiveren van water", zegt Haspels. Door deze pilots kunnen festivals elk iets anders proberen om deze opgedane kennis vervolgens met elkaar te delen.

Vorig jaar hebben het concept met kraanwater voor het eerst in België op een festival gedaan. Het is volgens de organisatie de eerste keer dat dit op deze manier wordt gedaan in ons land. Haspels: “We zijn erg benieuwd naar de uitkomsten en hoe de bezoekers het gaan ervaren.”

Meest gelezen

Persoon zwaargewond na val uit hotelraam in Zeddam

Redactie REGIO8 | 22 jun 2025 11:07

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 20 jun 2025 15:03

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Redactie REGIO8 | 19 jun 2025 17:05

Lees ook

Zwemmersjeuk in water Stroombroek, Gelderland waarschuwt voor jeuk en vlekken na verkoelende duik

De provincie Gelderland waarschuwt zwemmers die met het warme weer een verkoelende duik willen nemen...

Gemeente Montferland sluit grens Beek voorlopig niet meer af: ‘We gaan eerst evalueren’

Nu de grenswegen tussen Beek en Elten weer open zijn kan de gemeente Montferland terugkijken. Om na ...

Sluipverkeer veroorzaakt verkeerschaos in Beek: ‘Bestuurders rijden zelfs door tuinen’

Sinds de invoering van verscherpte grenscontroles door de Duitse regering-Merz is het Gelderse dorp ...

Mijlpaal van miljoen euro op de loer voor Swim to Fight Cancer: ‘Nu vol gas doorgaan’

Swim to Fight Cancer is in de Achterhoek een waar begrip op het gebied van geld inzamelen voor de st...

Els Rutting stopt per direct als fractievoorzitter PvdA Montferland

Els Rutting treedt per direct terug als fractievoorzitter van de PvdA in Montferland. Tijdens het de...

Montferland presenteert toekomstvisie en zet vol in op groen

De gemeente Montferland heeft een nieuwe toekomstvisie gepresenteerd. Ze gaan voor groen. Groen in d...