Ulft, Netherlands

Duitse man (41) overleden na aanrijding met trein nabij Winterswijk

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl
Een fietser is dinsdag aan het einde van de middag overleden na een aanrijding met een trein in het buitengebied van Winterswijk. Het gaat om een 41-jarige Duitser op een speed pedelec, een snelle elektrische fiets. Door het dodelijk ongeval reden er enige tijd geen treinen tussen Aalten en Winterswijk.
Redactie REGIO8 | 5 maart 2025 11:36 | Aangepast op 5 maart 2025 11:36
Het ongeval gebeurde rond 15.45 uur op de spoorwegovergang aan de Haartweg in Winterswijk. De fietser werd aangereden door een trein tijdens het oversteken van het spoor. De man wilde oversteken bij de spoorbomen. Alhoewel de hulpdiensten massaal ter plaatse kwamen, kwam hulp te laat voor de man. De fietser overleed ter plekke aan zijn verwondingen.

Er kwamen meerdere politie-eenheden en ambulances ter plaatse. Ook werd er een traumahelikopter opgeroepen. De politie is dinsdagmiddag direct een onderzoek gestart naar de toedracht van het ongeval. De inzittenden van de trein zijn opgevangen door ProRail.

ProRail kwam woensdagochtend met een statement: ‘Het ongeluk gebeurde op de beveiligde overweg aan de Haartweg in Winterswijk. We doen samen met andere instanties onderzoek naar de oorzaak, maar alles wijst op een noodlottig ongeval. Nader onderzoek is belangrijk om de omstandigheden volledig te begrijpen.’

Door het ongeval lag het treinverkeer in het oosten van de Achterhoek tijdelijk stil. Tussen Aalten en Winterswijk reden dinsdagavond pas weer treinen.

Lees ook

Twee personen aangehouden voor mogelijk drugslab in Velswijk

De politie heeft afgelopen donderdag twee personen aangehouden voor het mogelijke drugslab aan de Da...

Sociale kerstsfeer voorop in Bocholt, met oog voor veiligheid

Dit weekend zijn er in de regio weer volop kerstmarkten te bezoeken, ook net over de grens in Duitsl...

Inbraak bij sportzaak in Borculo: acht fietsen gestolen

Bij een sportzaak in Borculo hebben inbrekers in de nacht van donderdag op vrijdag acht fietsen gest...

Politie vermoedt dat drugslab brand veroorzaakte in schuur Velswijk

De politie heeft een vermoeden dat de schuur die donderdagmiddag verloren is gegaan bij een brand in...

Overleden fietser bij Hummelo is 82-jarige man uit Bronckhorst

De fietser die dinsdagmiddag is overleden bij een ongeval bij Hummelo, is een 82-jarige man uit Bron...

Aanrijding tussen scooterrijdster en fietsster nabij Velswijk, politie zoekt getuigen

Een fietsster is dinsdagmiddag aangereden door een scooterrijdster nabij Velswijk. De politie is op ...