gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Drukte op laatste dag met tankkorting in Duitsland

f8c730cb0e72cecb0f32528cff7c23fa.jpg

Automobilisten konden woensdag voor het laatst gebruik maken van de tankkorting bij Duitse benzinepompen. De korting van 30 cent per liter benzine en 11 cent per liter diesel vervalt per 1 september, reden voor veel Nederlanders om te tanken bij de Oosterburen.

Charlotte van de Kant | Serena Speet |
"Ik dacht nog even snel mijn auto voltanken", geeft Jo-Ann Koershuis uit ‘s-Heerenberg aan. "Wij gaan hierheen omdat het hier goedkoper is", vertelt Joep Geurts, die ook aan het tanken is in Duitsland. "Als het andersom is, dan tanken we in Nederland." Volgens directeur Lars Kuster, van Kuster Energy, valt de drukte nog mee: "In vergelijking met toen de korting in ging. Toen heeft de politie zelfs bordjes neergezet dat je vijftig kilometer per uur moest rijden, waar je normaal zeventig kilometer per uur mag. Nu loopt het gewoon goed door."

De zogenaamde Tankrabatt was een manier van de Duitse overheid om burgers te compenseren voor de oplopende gasprijs. De verwachting is dat veel mensen nadat de korting vervalt weer in Nederland gaan tanken. “Morgen verwachten we dat het een stuk rustiger zal zijn”, vertelt Kuster. "Ook omdat iedereen al getankt heeft. Dit station is voor 95% van Nederlandse klanten afhankelijk, dus dan zal het wel rustig zijn."

Genoeg brandstof
Nu de korting nog geldt, zorgt Kuster ervoor dat meer vrachtwagens aanrijden met brandstof om de stroom aan Nederlandse auto's op de laatste dag aan te kunnen. Voor veel Nederlanders is het een tegenvaller dat de korting stopt. "Ja balen, want het kost natuurlijk klauwen met geld", vertelt Koershuis. "Ik heb gewoon de andere dingen die ik moet betalen en ik moet ook naar mijn werk komen. Dus daar baal ik wel van."

Verschil met Nederland
Vanaf donderdag is de benzineprijs in Nederland en Duitsland ongeveer gelijk. Diesel is op dit moment al ongeveer 2 cent per liter goedkoper in Nederland en dat zal na het vervallen van de Duitse korting oplopen tot 13 cent per liter. "We verwachten wel dat er nog steeds wat benzineklanten in Duitsland zullen zijn. Maar de dieselklanten zullen voornamelijk in Nederland blijven tanken", geeft Kuster aan.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Antenne Niederrhein.

Foto: REGIO8


4a90617242cc5d9d1ef572406777d560.jpg

Lees ook

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.