gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Drie grensgemeenten vinden elkaar als EMOJI

e53f94c89cf736eda59daf23ce857872

Emmerik, Oude IJsselstreek en Montferland willen de banden aanhalen en hebben daarom een eerste grensoverschrijdende burgerconferentie georganiseerd. De fictieve gemeente EMOJI werd uitgeroepen, maar belangrijker is dat verenigingen en andere partijen aan weerszijden van de grens elkaar meer weten te vinden.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |
“Juist op dit soort informele middagen, komen er betere gesprekken tot stand dan dat je formeel met elkaar praat”, vertelt wethouder Henk Groote uit Montferland. “En omdat hier een breder publiek is zullen er wel weer nieuwe en mooie ideeën geboren worden, waarvan we samen kunnen zeggen dat we die moeten oppakken en uitwerken.” Volgens de burgemeester van Emmerik, Peter Hinze, is het op het gebied van toerisme makkelijk om met elkaar in gesprek te komen. “Over fietsroutes bijvoorbeeld”, geeft Hinze aan. “Maar ook over andere onderwerpen, zoals sportverenigingen, de politiek en contact hebben met verenigingen zelf.” De burgemeester ziet daar nog een kans om te verbeteren.

De samenwerking werkt op het gebied van toerisme goed, met als mooi voorbeeld het grensoverschrijdende gebruik van de OV-chipkaart en de gezamenlijke toerisme bij de Eltenberg en het Bergherbos. Met dit soort netwerkbijeenkomsten hoopt Groote sectoren waar de samenwerking minder loopt, beter met elkaar te verbinden. “Op logistiek gebied hebben wij Emmerik met de haven, Montferland met z’n logistiek, maar ook Oude-IJsselstreek met een hele grote goede maakindustrie in Varsseveld. Misschien kunnen die elkaar beter verbinden.”

Versterking 
Volgens wethouder Groote is de samenwerking een logische stap. “We versterken elkaar alleen maar. De mensen uit Montferland en Oude IJsselstreek gaan in Duitsland kopen en de mensen uit Emmerik en omgeving doen dat ook in Ulft en in ‘s-Heerenberg. Want die zijn al jaren, bijna eeuwen, op elkaar aangewezen”, geeft de wethouder aan.

Taal
In gesprekken op thematafels kwamen onderwerpen als traditie, samenwerking op politiek en bestuurlijk niveau en toerisme aan bod. Het niveau van het spreken van elkaars taal is volgens de Duitse burgemeester een aandachtspunt. “Wij hebben vastgesteld dat op Duitse kant weinig mensen Nederlands spreken en op de Nederlandse kant ook meer mensen geen Duits meer spreken”, geeft de burgemeester aan. “Het onderwijs in de Duitse taal is minder geworden en eik denk dat dat we daar veel meer van elkaar moeten hebben.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Antenne Niederrhein
Foto: REGIO8

aaeb23aa31933e2165eb4ab3dbc20809

Lees ook

Rijnbrug Emmerich

Twee Nederlanders zwaargewond bij ongeval met vier auto's in Emmerich

Bij een verkeersongeval op de B220 bij Emmerich zijn vrijdagmiddag twee Nederlanders zwaargewond geraakt. Rond 15.40 uur botsten vier auto's op elkaar in de richting van de Rijnbrug. Dat maakt de Duitse politie maandag bekend.

515a5087-cfc0-324b-9537-bbcda27dd019

Record gesneuveld: sinds 1947 niet zo weinig water door de Rijn

Niet eerder stroomde er bij Tolkamer, aan de rand van de Achterhoek, zo weinig water door de Rijn als nu. De gemiddelde waterafvoer in het afgelopen etmaal was 614 kubieke meter per seconde. Sinds het begin van de metingen was het niet zo laag en naar verwachting is het einde nog niet in zicht. Het is al tijden droog en daar komt in de komende dagen geen verandering in.

WhatsApp Image 2026-08-09 at 13.52.20

Jerrycans aangetroffen Didam, volgens politie van drugslab afkomstig

De hulpdiensten zijn zondagmiddag uitgerukt voor jerrycans in de berm aan de Landeweer in Didam. Iets voor 13.00 uur kwam de melding ‘bodemverontreiniging’ binnen bij de brandweer.

Zeppelin

Zeppelin van 75 meter lang boven deel van de Achterhoek

Een zeppelin van maar liefst 75 meter lang vloog zondag over een deel van de Achterhoek. Het bijzondere luchtschip vloog vanwege onderzoek over de regio. De zeppelin was vooral goed te zien in een deel van de gemeenten Bronckhorst en Montferland.

Rechtbank0

Veroordeelde OM-teamleider met kinderporno was schooldirecteur in Achterhoek

De Doetinchemse teamleider van het Openbaar Ministerie die twee jaar cel kreeg voor het bezit en verspreiden van kinderporno, werkte eerder jarenlang in het basisonderwijs. Dat blijkt uit onderzoek van De Gelderlander.

112gaanderne

Brand op hangplek in Gaanderen: deel van bosje verwoest

De brandweer heeft zondagmiddag een beginnende brand in een bosje in Gaanderen weten te blussen. Ondanks het snelle handelen van de hulpdiensten werd een deel van de bosschage verwoest.