gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Drie grensgemeenten vinden elkaar als EMOJI

e53f94c89cf736eda59daf23ce857872

Emmerik, Oude IJsselstreek en Montferland willen de banden aanhalen en hebben daarom een eerste grensoverschrijdende burgerconferentie georganiseerd. De fictieve gemeente EMOJI werd uitgeroepen, maar belangrijker is dat verenigingen en andere partijen aan weerszijden van de grens elkaar meer weten te vinden.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |
“Juist op dit soort informele middagen, komen er betere gesprekken tot stand dan dat je formeel met elkaar praat”, vertelt wethouder Henk Groote uit Montferland. “En omdat hier een breder publiek is zullen er wel weer nieuwe en mooie ideeën geboren worden, waarvan we samen kunnen zeggen dat we die moeten oppakken en uitwerken.” Volgens de burgemeester van Emmerik, Peter Hinze, is het op het gebied van toerisme makkelijk om met elkaar in gesprek te komen. “Over fietsroutes bijvoorbeeld”, geeft Hinze aan. “Maar ook over andere onderwerpen, zoals sportverenigingen, de politiek en contact hebben met verenigingen zelf.” De burgemeester ziet daar nog een kans om te verbeteren.

De samenwerking werkt op het gebied van toerisme goed, met als mooi voorbeeld het grensoverschrijdende gebruik van de OV-chipkaart en de gezamenlijke toerisme bij de Eltenberg en het Bergherbos. Met dit soort netwerkbijeenkomsten hoopt Groote sectoren waar de samenwerking minder loopt, beter met elkaar te verbinden. “Op logistiek gebied hebben wij Emmerik met de haven, Montferland met z’n logistiek, maar ook Oude-IJsselstreek met een hele grote goede maakindustrie in Varsseveld. Misschien kunnen die elkaar beter verbinden.”

Versterking 
Volgens wethouder Groote is de samenwerking een logische stap. “We versterken elkaar alleen maar. De mensen uit Montferland en Oude IJsselstreek gaan in Duitsland kopen en de mensen uit Emmerik en omgeving doen dat ook in Ulft en in ‘s-Heerenberg. Want die zijn al jaren, bijna eeuwen, op elkaar aangewezen”, geeft de wethouder aan.

Taal
In gesprekken op thematafels kwamen onderwerpen als traditie, samenwerking op politiek en bestuurlijk niveau en toerisme aan bod. Het niveau van het spreken van elkaars taal is volgens de Duitse burgemeester een aandachtspunt. “Wij hebben vastgesteld dat op Duitse kant weinig mensen Nederlands spreken en op de Nederlandse kant ook meer mensen geen Duits meer spreken”, geeft de burgemeester aan. “Het onderwijs in de Duitse taal is minder geworden en eik denk dat dat we daar veel meer van elkaar moeten hebben.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Antenne Niederrhein
Foto: REGIO8

aaeb23aa31933e2165eb4ab3dbc20809

Lees ook

Bahia rechtvoor entree

Bahia in Bocholt week dicht voor groot onderhoud

Zwemparadijs en saunacomplex Bahia in Bocholt is sinds vrijdag 4 september een week gesloten. In het complex vinden grondige schoonmaak-, onderhouds- en renovatiewerkzaamheden plaats. Hoewel de tijdelijke sluiting vooraf in Duitsland was aangekondigd, waren niet alle bezoekers uit de Nederlandse grensstreek daarvan op de hoogte.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Stadhuis doetinchem

Inwoners delen zorgen over sociale veiligheid in Doetinchem: 'Sommige plekken liever vermijden'

Donkere fietspaden, overlast door drugsgebruikers, verwarde of verkeerd begrepen personen en intimidatie op straat. Dat kwam naar boven tijdens drie gespreksavonden over sociale veiligheid in de gemeente Doetinchem. Inwoners deelden uiteenlopende situaties en plekken waar zij zich niet veilig voelen.

SluisEefde0

Sluis bij Eefde kan vaker worden gebruikt: van vijf naar tien doorvaarmomenten

Rijkswaterstaat verhoogt vanaf maandag het aantal momenten waarop schepen door de sluis bij Eefde kunnen varen. Het aantal schuttingen wordt uitgebreid van vijf naar tien per dag. De verruiming is mogelijk doordat het waterpeil van de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met ideaal terrasweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij Landwinkel Luemers in Ulft voorspelt de weerboer een ideaal weekend om het terras op te gaan.

A12

Verkeer richting Achterhoek moet omrijden door werkzaamheden A12

De A12 is tussen knooppunt Velperbroek en aansluiting Beek op de nacht van donderdag 10 september 21.00 uur tot vrijdag 11 september 05.00 uur deels afgesloten wegens wegwerkzaamheden.