gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Drie grensgemeenten vinden elkaar als EMOJI

e53f94c89cf736eda59daf23ce857872

Emmerik, Oude IJsselstreek en Montferland willen de banden aanhalen en hebben daarom een eerste grensoverschrijdende burgerconferentie georganiseerd. De fictieve gemeente EMOJI werd uitgeroepen, maar belangrijker is dat verenigingen en andere partijen aan weerszijden van de grens elkaar meer weten te vinden.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |
“Juist op dit soort informele middagen, komen er betere gesprekken tot stand dan dat je formeel met elkaar praat”, vertelt wethouder Henk Groote uit Montferland. “En omdat hier een breder publiek is zullen er wel weer nieuwe en mooie ideeën geboren worden, waarvan we samen kunnen zeggen dat we die moeten oppakken en uitwerken.” Volgens de burgemeester van Emmerik, Peter Hinze, is het op het gebied van toerisme makkelijk om met elkaar in gesprek te komen. “Over fietsroutes bijvoorbeeld”, geeft Hinze aan. “Maar ook over andere onderwerpen, zoals sportverenigingen, de politiek en contact hebben met verenigingen zelf.” De burgemeester ziet daar nog een kans om te verbeteren.

De samenwerking werkt op het gebied van toerisme goed, met als mooi voorbeeld het grensoverschrijdende gebruik van de OV-chipkaart en de gezamenlijke toerisme bij de Eltenberg en het Bergherbos. Met dit soort netwerkbijeenkomsten hoopt Groote sectoren waar de samenwerking minder loopt, beter met elkaar te verbinden. “Op logistiek gebied hebben wij Emmerik met de haven, Montferland met z’n logistiek, maar ook Oude-IJsselstreek met een hele grote goede maakindustrie in Varsseveld. Misschien kunnen die elkaar beter verbinden.”

Versterking 
Volgens wethouder Groote is de samenwerking een logische stap. “We versterken elkaar alleen maar. De mensen uit Montferland en Oude IJsselstreek gaan in Duitsland kopen en de mensen uit Emmerik en omgeving doen dat ook in Ulft en in ‘s-Heerenberg. Want die zijn al jaren, bijna eeuwen, op elkaar aangewezen”, geeft de wethouder aan.

Taal
In gesprekken op thematafels kwamen onderwerpen als traditie, samenwerking op politiek en bestuurlijk niveau en toerisme aan bod. Het niveau van het spreken van elkaars taal is volgens de Duitse burgemeester een aandachtspunt. “Wij hebben vastgesteld dat op Duitse kant weinig mensen Nederlands spreken en op de Nederlandse kant ook meer mensen geen Duits meer spreken”, geeft de burgemeester aan. “Het onderwijs in de Duitse taal is minder geworden en eik denk dat dat we daar veel meer van elkaar moeten hebben.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Antenne Niederrhein
Foto: REGIO8

aaeb23aa31933e2165eb4ab3dbc20809

Lees ook

Bruggenbouw A3

A3 opnieuw geheel dicht bij Emmerich in eerste weekend september

Voor het inhijsen van twee nieuwe viaducten is de A3 van vrijdag 4 september om 20.00 uur tot maandag 7 september om 05.00 uur volledig afgesloten. De afsluiting geldt in beide richtingen tussen de aansluitingen Beek en Emmerich-Ost.

SluisEefde0

Na weken droogte komt sluis Eefde eindelijk weer in beweging

De sluis bij Eefde gaat weer voorzichtig open voor de scheepvaart. Ook het onttrekkingsverbod van oppervlaktewater is per direct ingetrokken.

Solex0

‘Oudere jongeren’ op solex door Etten: ‘Dat gepruttel doet het hem’

Geen groepen jongeren op fatbikes, maar een groep oudere jongeren op solexen in Etten woensdagavond. Solexclub Sorelax Etten hield één van de zomerritten. Inmiddels zijn de ritten van de Ettense club een ware traditie.

ef28407a-a6b8-3032-8e01-6015281b9242

Rijschoolhouder ziet zijn levenswerk en pensioen in vlammen opgaan

In het bedrijfsverzamelpand in Winterswijk, dat in de nacht van woensdag op donderdag tot de grond toe afbrandde, gingen een rijschool, meerdere auto's en spullen van een poffertjeskraam verloren. De rijschoolhouder verloor onder meer een lesauto.

Els Rutting0

Coalitie Montferland verliest meerderheid, Els Rutting stapt uit PRO

Raadslid Els Rutting stapt uit PRO Montferland, ze gaat verder met haar eigen partij ROSE. De coalitie van CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland verliest hiermee de meerderheid in de gemeenteraad (was 13 van de 25 zetels, nu 12). Tot zover de ‘rust’ na de verkiezingen in de beruchte gemeente Montferland.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 23.49.19 (1)

Grote brand bedrijfspand Winterswijk, NL-Alert verstuurd

Bij een bedrijfspand aan de Koningsweg in Winterswijk heeft woensdagavond een grote brand gewoed. De brandweer rukte met veel materieel uit en schaalde op naar GRIP 1. Ook Duitse brandweerlieden kwamen helpen. Vanwege de rook werd een NL-Alert verstuurd.