gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchems koor viert jubileum in Amphion

7325cc73b22092d977c47a899ebbcd60.jpg
Redactie REGIO8 |

“Eigenlijk kun je het meer een theaterconcert noemen”, zei Ben Beijer, na afloop van een liveoptreden bij radiozender OptimaalFM. “Want er wordt niet alleen gezongen, maar er wordt geacteerd, gedanst, er is echt van alles.” Voor de zangers van Mooi Koor Man is het bijna uitverkochte concert een kers op de taart. “Als je kijkt naar de hele aanloop er naar toe, hoeveel werk er is verzet door alle leden”, aldus zanger Joop Chevalking. “Ik vind het meer dan geweldig.”

Vijftien jaar geleden werd het koor opgericht door een mannensociëteit, waarvan de leden ervan hielden om te zingen onder het genot van een biertje. “Hier zit een mix van mensen tussen de 55 en 80 jaar”, zegt Beijer. “Het merendeel van degenen die er van het begin bij waren, zitten er nog steeds bij”, zegt Chevalking, die er zelf ook bij de oprichting was. “Allemaal hele enthousiaste mensen.” Ben Beijer verwacht dat met die enthousiaste mannen nog zeker vijftien jaar wordt door gezongen: “Dat is geen enkel probleem. Weer een uitverkocht huis straks, ik weet het zeker.”

Foto: REGIO8

Lees ook

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.