Ulft, Netherlands

Doetinchemmer hoopte op dood door politie

Regio8 | 13 april 2018 11:06 | Aangepast op 13 april 2018 11:06

De politie kreeg in de nacht van 28 op 29 augustus een melding dat in de winkelstraat een man met een pistool zou lopen. Agenten gingen ernaartoe en riepen dat hij zijn wapen moest laten vallen. Op amateurbeelden is te zien dat de Doetinchemmer ondanks verzoeken van agenten zijn wapen niet wil loslaten, pas na een gericht schot kermt hij het uit van de pijn en laat de man zijn wapen vallen. Hij roept daarbij dat het gaat om een speelgoedwapen.

De man verklaarde aan de rechter dat hij het leven niet meer zag zitten, nadat hij een iPhone had gestolen. Zijn opleiding beveiliging werd toen niets meer. 'Ik dacht: ik kan mijn vader niet meer aankijken en mijn vriendin ook niet meer. Mijn toekomst was weg.' Hij overwoog zich op te hangen of voor de trein te springen, zei hij.

Politie schoot terecht
Het Openbaar Ministerie bepaalde eerder dit jaar al dat de agenten terecht schoten. Ook al bleek uiteindelijk dat hij een nepwapen bij zich had. Dat doet aan de dreiging niets af, stelde het OM. Het leek of de verdachte zijn wapen doorlaadde. Een minder ingrijpend middel gebruiken, zoals pepperspray, zou niet voldoende zijn geweest. Bovendien hebben de agenten laag geschoten, wat getuigt van voldoende tactisch inzicht en zelfbeheersing, is de conclusie van het OM.

Foto: REGIO8

Lees ook

Orion Stars pakt Supercup in eigen huis

Orion Stars heeft zondag de eerste prijs van het seizoen in de wacht gesleept. De ploeg van coach Di...

Drie gewonden bij aanrijding in Vorden

Bij een frontale aanrijding op de Rondweg in Vorden zijn zondagmiddag meerdere personen gewond geraa...

Eibergen onder streng toezicht bij protest tegen asielopvang: 'Nodig om het rustig te houden'

Een deel van Eibergen is zaterdagmiddag door burgemeester Joost van Oostrum aangewezen als veilighei...

Behandelingen in Duitse ziekenhuizen: hoe vrij zijn patiënten écht?

Vaker kijken Nederlanders voor hun behandeling over de grens. Duitse ziekenhuizen in plaatsen als Ah...

Scouting Neede wil terug naar ‘De Berkeboom’ na verwoestende brand

Scouting Neede werd eind 2023 opgeschrikt nadat zij ontdekte dat hun geliefde blokhut ‘De Berkeboom’...

Tiny houses in Harfsen van de baan: teleurstelling en begrip in het dorp

In Harfsen heerst teleurstelling over het afblazen van de pilot met tiny houses aan de Reeverweg-Sch...