gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem in steigers voor het EK Voetbal

bcf14103185a10ce2baed2ca2ca5e87c.jpg
Redactie REGIO8 |

"We weten dat dit soort wedstrijden vaak pas laat gaat lopen", vertelt projectleider Anne Garretsen van De Graafschap. Onder meer België, Denemarken, Zweden en Portugal komen van zondag 16 juli tot zaterdag 29 juli in actie op De Vijverberg. Vanaf donderdag start de kaartverkoop op het stadion. De groepswedstrijden van de Oranjeleeuwinnen zijn inmiddels wel uitverkocht. "Dat heeft effect op de andere wedstrijden", verwacht Garretsen. "We hopen dat met dit soort signalen de wedstrijden in Doetinchem ook steeds meer gevuld raken."

"Het is leuk voor Doetinchem", vindt commercieel directeur Martine Zuil. Ze is blij met het toernooi. "Het is leuk voor De Graafschap en het is leuk voor De Vijverberg. Het zijn vrouwen, dat is al een hele andere emotie en het is vrij groot. De UEFA neemt eigenlijk je hele stadion over." Dat de UEFA veeleisend is, hebben ze geweten in Doetinchem. Op dit moment zijn ze bezig met het opwaarderen van de veldverlichting. Verder worden de persvoorzieningen aangepast, ligt er een nieuw veld, zijn er nieuwe geluidsboxen geplaatst en zijn de staanplaatsen verdwenen.

Wat houdt de Achterhoek eraan over?
Garretsen hoopt dat voetballende meisjes in de Achterhoek iets overhouden aan het toernooi. "Ik zou het mooi vinden als we voor talenten iets kunnen bieden", aldus de projectleider. Op dit moment is het niet mogelijk om vrouwenvoetbal op hoog niveau te bedrijven, zoals dat voor jeugdspelers van De Graafschap wel mogelijk is. "Ik hoop dat die faciliteiten van de grond komen. Ik weet niet wat er in de toekomst gebeurt, maar je moet altijd beginnen bij de jeugd."

De Graafschap ziet het toernooi niet als instapmoment voor het vrouwenvoetbal. "Nee, dat is een brug te ver", aldus Zuil. Qua financiën houdt De Graafschap, naast alle bekostigde verbeteringen aan het stadion, wel een geldbedrag over aan het organiseren van het toernooi. Een extra speler kan daar niet van gehaald worden: "Dat soort bedragen zijn niet aan de orde", besluit Zuil.

Foto: REGIO8

Lees ook

mogezompsebrug.png

Al bijna een jaar dicht: Mogezompsebrug in Lochem blijft voorlopig afgesloten

De Mogezompsebrug in het buitengebied van Lochem blijft voorlopig nog dicht. De brug werd in juni vorig jaar door Rijkswaterstaat, de eigenaar van de brug, afgesloten voor al het verkeer vanwege ernstige schade.

AanrijdingBlur.jpg

Gewonde bij botsing tussen auto en busje in Ruurlo

Een personenauto en een busje zijn woensdagochtend in Ruurlo tegen elkaar gebotst. Bij het ongeluk is een gewonde gevallen.

TERBORGSEWEG DRONE0.jpg

Doetinchem en COA werken aan beheerplan na risicoanalyse opvanglocatie Terborgseweg

De komst van de tijdelijke opvanglocatie voor honderd asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem brengt volgens onderzoeksbureau Beke tientallen risico’s met zich mee. Voordat de opvang opent, moeten daarvoor maatregelen worden getroffen. De gemeente Doetinchem werkt daarom samen met het COA aan een beheerplan waarin die maatregelen worden uitgewerkt.

Foto Tim Mengerink Gerard Tebroke Memorialloop Aalten.jpg

Hardloophype niet helemaal te zien bij Achterhoekse atletiekclubs: 'Ledenaantal blijft heel stabiel'

Hardlopen lijkt populairder dan ooit. Hardloopevenementen in de Achterhoek stromen vol en bijna iedereen kent wel een familielid dat wil meedoen aan een (halve) marathon. In hoeverre is deze hype terug te zien bij atletiekverenigingen in de regio? Een rondje langs de banen.

KampHolterhoek, Omroep Gelderland.jpg

Tekort aan personeel bij Kamp Holterhoek: honderd Nederlandse functies nog open

Op Kamp Holterhoek in Eibergen staan nog ongeveer honderd Nederlandse functies open, terwijl vrijwel alle Duitse functies inmiddels zijn ingevuld. Dat laat zien dat het nog steeds lastig is om voldoende personeel te vinden, juist nu Defensie snel uitbreidt en de militaire samenwerking met Duitsland verder wordt versterkt.

DeAchterhoek10.png

Gemeenten en bedrijven bundelen krachten onder merk ‘De Achterhoek’

Doormiddel van een gloednieuwe samenwerking tussen Achterhoekse gemeenten en het bedrijfsleven is maandagavond het merk 'De Achterhoek' in de DRU Industriepark gepresenteerd. Met de slogan 'Hier doen we gewoon' hopen de betrokken partijen een gezamenlijke visie uit te dragen naar de rest van het land.