gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem gaat vol voor duurzaamheid

545f37d9942a1b066a281bdb663b6954.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik ben niet ontevreden over de begroting. Een begroting gaat altijd over geld, zegt men. Maar het gaat ook over iets dat je wilt bereiken met dat geld”, stelt wethouder Frans Langeveld. Een energieneutrale gemeente, dat is wat de wethouder van duurzaamheid wil bereiken in 2030. In totaal zal de gemeente 6 procent van haar uitgaven (211,4 miljoen euro) besteden aan duurzaamheid en het milieu.

Ook afgelopen jaar werd al vol in gezet op bijvoorbeeld de stimulering van het verduurzamen van woningen. Burgers weten het loket goed te vinden. “De duurzaamheidsleningen die gaan zo ontzettend hard, dat als ik naar de financiële componenten kijk, we opnieuw naar de raad gaan om een miljoen extra te besteden. Dat zouden we pas eigenlijk volgend jaar gebruiken, maar de animo is zo ontzettend groot”, zegt wethouder van financiën, Henk Bulten.

Om in 2030 helemaal energieneutraal te zijn, moeten er nog wel grote stappen worden gezet. De gemeentelijke gebouwen zullen aankomend jaar, waar mogelijk, energiezuinig worden gemaakt. Toch lag proces naar een energieneutrale gemeente nog niet helemaal op schema. “Eerst niet, maar ik moet eerlijk zeggen dat ik het gevoel dat we het afgelopen jaar een inhaalslag hebben gemaakt.”

Niet alleen duurzaamheid is een belangrijke kostenpost voor Doetinchem. Ook de transformatie van het sociaal domein (51%) en de duurzame economische ontwikkelingen (1%) zijn dit jaar belangrijke aandachtspunten voor de gemeente. De inwoners van Doetinchem zullen te maken krijgen met een belastingstijging van 0,1 procent.

Foto: REGIO8

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Verkenners adviseren coalitie GBB, VVD, D66 en PRO in Bronckhorst

De verkenners Cees Oosterwijk en Dick Ebbers adviseren om in de gemeente Bronckhorst als eerste een coalitie te onderzoeken tussen GBB, VVD, D66 en PRO. Dat maakten zij duidelijk tijdens de raadsvergadering, waarin zij hun bevindingen presenteerden.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 22.59.28.jpeg

Burgemeester Werger na vernielingen Isala college Silvolde: ‘Uitermate triest’

Burgemeester Laura Werger van de gemeente Oude IJsselstreek heeft zich donderdagavond tijdens de raadsvergadering uitgesproken over de gebeurtenissen op het Isala college in Silvolde afgelopen dinsdag. De school werd in de avond voor de laatste schooldag vernield en beklad door een grote groep mogelijke leerlingen.

JMO-20260423-ContractJoranHardeman-SF0001.JPG

Hardeman langer bij De Graafschap, verdediger tekent tot 2029

Verdediger Joran Hardeman heeft zijn contract bij De Graafschap met drie jaar verlengt. De 24-jarige Superboer, die na lang blessureleed sinds kort weer op het veld staat, tekent tot de zomer van 2029 bij.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 19.34.45.jpeg

Eerste plannen De Kruisberg Doetinchem op tafel: wonen, natuur en erfgoed centraal

De herontwikkeling van de voormalige gevangenis De Kruisberg in Doetinchem krijgt steeds meer vorm. Tijdens een informatieavond voor omwonenden kwamen zo’n negentig geïnteresseerden kijken naar de eerste visie van projectontwikkelaar Ter Steege. Volgens gebiedsontwikkelaar Ronald van Ommen was de bijeenkomst een eerste stap in een proces dat nog verder vorm moet krijgen.

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.