gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem gaat vol voor duurzaamheid

545f37d9942a1b066a281bdb663b6954.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik ben niet ontevreden over de begroting. Een begroting gaat altijd over geld, zegt men. Maar het gaat ook over iets dat je wilt bereiken met dat geld”, stelt wethouder Frans Langeveld. Een energieneutrale gemeente, dat is wat de wethouder van duurzaamheid wil bereiken in 2030. In totaal zal de gemeente 6 procent van haar uitgaven (211,4 miljoen euro) besteden aan duurzaamheid en het milieu.

Ook afgelopen jaar werd al vol in gezet op bijvoorbeeld de stimulering van het verduurzamen van woningen. Burgers weten het loket goed te vinden. “De duurzaamheidsleningen die gaan zo ontzettend hard, dat als ik naar de financiële componenten kijk, we opnieuw naar de raad gaan om een miljoen extra te besteden. Dat zouden we pas eigenlijk volgend jaar gebruiken, maar de animo is zo ontzettend groot”, zegt wethouder van financiën, Henk Bulten.

Om in 2030 helemaal energieneutraal te zijn, moeten er nog wel grote stappen worden gezet. De gemeentelijke gebouwen zullen aankomend jaar, waar mogelijk, energiezuinig worden gemaakt. Toch lag proces naar een energieneutrale gemeente nog niet helemaal op schema. “Eerst niet, maar ik moet eerlijk zeggen dat ik het gevoel dat we het afgelopen jaar een inhaalslag hebben gemaakt.”

Niet alleen duurzaamheid is een belangrijke kostenpost voor Doetinchem. Ook de transformatie van het sociaal domein (51%) en de duurzame economische ontwikkelingen (1%) zijn dit jaar belangrijke aandachtspunten voor de gemeente. De inwoners van Doetinchem zullen te maken krijgen met een belastingstijging van 0,1 procent.

Foto: REGIO8

Lees ook

bluuuurrrrr.jpg

Scooterrijder botst op voetgangers op fietspad in Doetinchem

Een voetganger en een scooterrijder zijn woensdagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de Liemersweg in Doetinchem. De scooter raakte ernstig beschadigd door het ongeval.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Joyrider (16) crasht met auto van moeder in Anholt na vlucht voor politie

Een zestienjarige jongen is in de nacht van dinsdag op woensdag met de auto van zijn moeder in het Duitse Anholt gecrasht na een vlucht voor de politie. De jongen had geen rijbewijs en verklaarde dat hij voor de rit cannabis had gebruikt. Bij het ongeval raakte hij lichtgewond. Zijn drie minderjarige passagiers bleven voor zover bekend ongedeerd.

haverkort10.png

Voormalig VVD-Kamerlid Erik Haverkort nieuwe informateur in Berkelland

Erik Haverkort uit Eefde is de nieuwe informateur in Berkelland. De voormalige fractievoorzitter van de VVD in Lochem én van 18 januari 2022 tot 6 december 2023 Kamerlid volgt als informateur Jurgen van Houdt op, de burgemeester van Rijssen-Holten.

Framerunnen30.jpg

ARGO maakt atletiek voor iedereen mogelijk met framerunning: ‘Het is echt heel belangrijk’

Waar op de atletiekbaan van ARGO in Doetinchem doorgaans geen framerunners te zien zijn, was dat tijdens de clinic van stichting Only Friends wel het geval. Ongeveer tien sporters met een beperking maakten er kennis met de sport waarbij zij met een hulpmiddel kunnen rennen, tot vreugde van trainer en bestuurslid Bas Waterham.

WhatsApp Image 2026-04-29 at 12.48.30.jpeg

Motorrijder gewond bij eenzijdig ongeval in Braamt

Een motorrijder is woensdagmiddag tegen 12.30 uur gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Europaweg in Braamt.

Grensovergang2.jpg

Duitsland gaat niet mee in opschuiven grenscontroles landinwaarts, Montferland teleurgesteld

Berlijn gaat niet mee in het verzoek in een brandbrief van de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich om de grenscontroles een paar kilometer landinwaarts te verplaatsen. Volgens de drie gemeenten zou dit een oplossing zijn voor de huidige overlast en ongelukken in Nederland en aan de grens.