gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doesburg bedankt reddende engel na brand

f96974fa286cd1de2c76dd24f7c2c5a2.jpg
Redactie REGIO8 |

"Ik heb iemand in het zonnetje gezet, die heel kordaat opgetreden bij een beginnende brand en daarmee erger heeft voorkomen,‘’, aldus een trotse Loes van der Meijs. De redder vond de eervolle woorden en de bos bloemen van de burgemeester maar onnodig. ‘’Ik vind het een beetje overdreven, ja.. je doet zoiets’’, zegt een ingetogen Verhaaff, die na de redding ook weer gewoon koffie ging drinken bij zijn moeder. ‘’Ik ben naar binnen gegaan, heb haar gezegd dat ze naar buiten moest maar dat wilde ze niet. Toen ben ik eerst de brand gaan blussen en vond ik haar daarna op de grond naast het hondje. Ik heb haar overeind gebeurd, riem gepakt en hup naar buiten.’’

Toch waarschuwt de brandweer voor de gevaren van zulke reddingsacties. ‘’Tot op zeker hoogte kan dat allemaal wel, maar als er hitte en rook in de woning is wordt het een gevaar voor wie daar naar binnentreedt‘’, zegt bevelvoerder Michael Langenbach daarover. ‘’Deze keer liep het goed af, er hing wel wat rook in de woning maar de redder wist de weg in de woning.’’

Foto: REGIO8

Lees ook

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.

67aa6302fdf30f1df00ff5350d3428a9.jpg

Mark S. (32) veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs voor verkrachting en grootschalige sextortion

Borculoër Mark S. is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwang. Hij hield jarenlang tientallen meisjes in zijn greep door hen online af te persen en te chanteren met naaktfoto's en video's. Veel vrouwen waren destijds minderjarig. "De slachtoffers zijn voor het leven getekend", zegt de rechtbank.

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.