Ulft, Netherlands

Dijkhuizen hoopt tegen FC Emmen eerste officiële overwinning te behalen

Foto: REGIO8
Vrijdagavond staat De Graafschap op eigen Vijverberg tegenover FC Emmen. Het wordt de derde officiële wedstrijd voor trainer Marinus Dijkhuizen, die halverwege het seizoen instapte. De vorige ontmoeting met Emmen, eerder dit seizoen, ging verloren. Dijkhuizen heeft de tegengoals gezien, toch richt hij zich vooral op zijn eigen ploeg.
Bart Sollman | 23 januari 2025 15:43 | Aangepast op 23 januari 2025 15:43
"Ik ben nu minder bezig met de tegenstander dan ik gewend ben, omdat ik vooral mijn team wil vormen en verbeteren." Dijkhuizen stapte in een uitdagende situatie binnen, met een selectie die kampt met veel blessuregevallen. "We hebben meerdere twijfelgevallen, zoals Levi (Schoppema) en Van der Heide. Rowan (Besselink) is er sowieso niet bij na een aantal tikken tegen zijn hoofd. Daar moet je voorzichtig mee zijn", aldus de trainer.

Toch is er ook goed nieuws: Jesse van der Haar is weer inzetbaar, zo valt er weer meer te kiezen in de spits. Dijkhuizen hoopt Seuntjens wat te kunnen ontlasten. "Ralf is eigenlijk gehaald om een plan B te zijn voor de laatste 20 minuten. Door omstandigheden heeft hij veel meer moeten spelen, wat soms ten koste ging van zijn belastbaarheid. Daar hebben we echt roofbouw op hem gepleegd", vertelt Dijkhuizen. "Ik heb diep respect voor wat hij nog steeds brengt aan energie en hoe hij volhoudt. Dat heb ik ook met hem besproken. Nu we meer opties hebben in de aanval, kan ik hem hopelijk wat meer ontzien."

Hoewel Dijkhuizen de vorige wedstrijd tegen Emmen kort heeft geanalyseerd, ligt zijn prioriteit op het vormen van zijn eigen team. "Ik heb veel gesprekken, individueel en in teamverband, en we werken met veel beelden om duidelijk te maken wat ik verlang. Dat vergt tijd, maar het gaat steeds beter." Over de opstelling voor vrijdag wil Dijkhuizen nog geen uitspraken doen, maar hij hint op mogelijke wijzigingen. "Het hangt af van de twijfelgevallen, maar ik heb al wat dingen in mijn hoofd en op de training uitgeprobeerd. Morgen zien we hoe het uitpakt."

Meest gelezen

Nieuwbouw Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem bereikt hoogste punt

Nick Hermsen | Hidde Vinkenvleugel | 23 sep 2025 14:26

Lees ook

Doedelzakken brengen bewoners van Debbeshoek in Ulft samen op Burendag

Nederland vierde zaterdag Burendag. Ook bewoners en medewerkers van woonzorgcentrum De Debbeshoek in...

Verrassende wending verkiezingen: Bocholt krijgt FDP-burgemeester

In het historische stadhuis van Bocholt hing de spanning: de uitslag van de ‘Stichwahl’, de tweede r...

Automobilist negeert stopteken politie en klapt op boom in Groenlo

Een automobilist is zaterdagavond gewond geraakt nadat hij met zijn voertuig tegen een boom botste. ...

Spannende burgemeestersverkiezingen in Bocholt en Emmerich: wie trekt aan het langste eind?

Inwoners van Bocholt en Emmerich gaan vandaag, zondag 28 september, opnieuw naar de stembus. Bij de ...

De Graafschap geeft zege uit handen in Dordrecht

De Graafschap heeft vrijdagavond een punt overgehouden aan het uitduel met FC Dordrecht. De ploeg va...

Aaltense burgemeester in Dusseldorf onderscheiden voor grensoverstijgende samenwerking brandweren

Burgemeester Anton Stapelkamp van de gemeente Aalten is onderscheiden met een bijzondere medaille va...