gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Deelnemersaantal Vierdaagse blijft oplopen

efbdae2443b44b05461d40bd4d21eca0.jpg
Redactie REGIO8 |
“Hier zijn we uiteraard erg blij mee!”, laat Jo Weijers van de organisatie weten. “Hoe meer mensen van dit evenement kunnen genieten, hoe beter.” Deelnemers van de Wandelvierdaagse starten op het Simonsplein in Doetinchem om zo routes van 12, 20, 30 en 40 km door de Achterhoek te wandelen. De organisatie ziet vooral het aantal dagdeelnemers stijgen. “We zien dat er vooral meer jongeren meedoen”, zegt Weijers. “De vrijheid om zelf te bepalen hoeveel dagen je meeloopt, slaat duidelijk aan.” Dit jaar mocht de organisatie ongeveer 2600 dagdeelnemers verwelkomen.

De wandelroutes leiden deelnemers door bossen, idyllische dorpjes en landgoederen en boerenakkers, wat erg geliefd is bij de lopers. “Ook dit jaar kregen we weer veel enthousiaste reacties over de mooie wandelroutes en fraaie gebieden waar de deelnemers doorheen liepen”, aldus Weijers. Zo liepen wandelaars door het coulisselandschap van Bronckhorst, onlangs uitgeroepen tot mooiste wandelgemeente van het jaar. De organisatie probeert echter de komende jaren deelnemers meer variatie te bieden door routes te wisselen van dag. “Zo kunnen steeds meer daglopers ook van een ander stukje Achterhoek genieten.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Schermafbeelding 2026-03-23 094540.png

Automobilist knalt tegen boom in Halle, rijbewijs ingevorderd

Een automobilist is zondagavond op de Meindertweg in het buitengebied van Halle met de zijkant van zijn voertuig tegen een boom gebotst. Door een stuurcorrectie tijdens het rijden raakte de auto van de weg en kwam deze tegen de boom tot stilstand.

halle112 (2) geblurd.jpg

Auto belandt op zijkant na botsing in Halle

Bij een eenzijdig ongeval in Halle is zondagavond rond 19.30 uur een auto op de zijkant terechtgekomen. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Dorpsstraat en de Kerkstraat in het centrum van het dorp.

WhatsApp Image 2026-03-22 at 15.01.56.jpeg

De Graafschap moet meerdere erkennen tegen toekomstig eredivisionist ADO Den Haag

Het recent naar de Eredivisie gepromoveerde ADO Den Haag kwam op bezoek op de Vijverberg en nam de punten mee naar de Hofstad: Het werd 1-2 in Doetinchem. Met deze stand blijft ADO Den Haag koploper en blijven de Superboeren op 52 punten staan.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lochem wil ouderenzorg en wonen op elkaar afstemmen

De gemeente Lochem wil binnenkort aan de slag met plannen om wonen en zorg beter op elkaar af te stemmen. Ouderen staan daarbij centraal. Het doel is dat inwoners zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen, met voldoende passende woningen en goede zorgmogelijkheden.

wehgwerkzzaamheden_1.jpg

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Burgerbad Elten RTV Connect.jpg

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.