gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Deelnemersaantal Vierdaagse blijft oplopen

efbdae2443b44b05461d40bd4d21eca0.jpg
Redactie REGIO8 |
“Hier zijn we uiteraard erg blij mee!”, laat Jo Weijers van de organisatie weten. “Hoe meer mensen van dit evenement kunnen genieten, hoe beter.” Deelnemers van de Wandelvierdaagse starten op het Simonsplein in Doetinchem om zo routes van 12, 20, 30 en 40 km door de Achterhoek te wandelen. De organisatie ziet vooral het aantal dagdeelnemers stijgen. “We zien dat er vooral meer jongeren meedoen”, zegt Weijers. “De vrijheid om zelf te bepalen hoeveel dagen je meeloopt, slaat duidelijk aan.” Dit jaar mocht de organisatie ongeveer 2600 dagdeelnemers verwelkomen.

De wandelroutes leiden deelnemers door bossen, idyllische dorpjes en landgoederen en boerenakkers, wat erg geliefd is bij de lopers. “Ook dit jaar kregen we weer veel enthousiaste reacties over de mooie wandelroutes en fraaie gebieden waar de deelnemers doorheen liepen”, aldus Weijers. Zo liepen wandelaars door het coulisselandschap van Bronckhorst, onlangs uitgeroepen tot mooiste wandelgemeente van het jaar. De organisatie probeert echter de komende jaren deelnemers meer variatie te bieden door routes te wisselen van dag. “Zo kunnen steeds meer daglopers ook van een ander stukje Achterhoek genieten.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.