Ulft, Netherlands

De Vijverberg voldoet aan eisen bij controle

De Graafschap heeft na het instorten van een deel van het stadion van NEC een extra controle laten uitvoeren van stadion De Vijverberg. De tribunes in Doetinchem voldoen volgens de club aan alle eisen, wel zijn enkele ‘haarscheuren’ gevonden in het beton.
Jhazelaar | 30 december 2021 16:02 | Aangepast op 30 december 2021 16:02
“Deze scheuren horen echter bij het ‘werken’ van het beton en de tribunes en vallen ruimschoots binnen de geldende marges”, aldus algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp van De Graafschap. “De experts die ernaar gekeken hebben, gaven aan dat dit erbij hoort. Daarnaast rapporteerden zij dat hun bevindingen geen reden zijn om extra onderzoeken in te stellen.” De controle werd uitgevoerd door een ingenieursbureau. De voetbalclub speelde daarmee in op een verzoek van minister Kajsa Ollongren.

Naar aanleiding van het instorten van een deel van De Goffert in Nijmegen werden stadioneigenaren door de Minister van Binnenlandse Zaken opgeroepen om met name staantribunes goed te controleren. Op De Vijverberg is de ‘belastinganalyse’ van de Spinnekoptribune (staantribune, red.) daarom nogmaals doorgerekend. “Uit de berekening en uit dat onderzoek blijkt dat ons stadion aan alle gestelde eisen voldoet”, geeft Ostendorp aan.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

De Graafschap|

Lees ook

De Graafschap wil weer eens buitenshuis winnen: Helmond laatste test voor play-offs

De laatste drie uitwedstrijden wist De Graafschap niet te winnen. Sterker nog, op bezoek bij Cambuur...

De Graafschap stelt plek in nacompetitie veilig met overwinning op Telstar

De Graafschap heeft zich vrijdagavond definitief geplaatst voor de play-offs. Daarmee maken de Doeti...

Seuntjens betreurt einde van Brigata Tifosi: ‘Zelfs in Japan wisten ze van de Graafschap af’

Het nieuws dat de supportersgroep Brigata Tifosi (BT) stopt, is hard binnengekomen bij de spelers va...

Dijkhuizen voert keeperswissel door tegen Telstar, vizier al op de play-offs

Niet Ties Wieggers, maar Sten Kremers staat vrijdag onder de lat bij De Graafschap. Op de eigen Vijv...

Clubtopscorer Van Gilst ruilt De Graafschap in voor Heracles Almelo

Tristan van Gilst vertrekt na dit seizoen bij De Graafschap en tekent een contract tot medio 2028 bi...

Teruggekeerde Mahi lichtpuntje bij harde nederlaag De Graafschap

De Graafschap heeft maandagavond op bezoek bij VVV-Venlo een fikse tik te verwerken gekregen. In De ...