Ulft, Netherlands

De Graafschap wint duel met Helmond Sport

De Graafschap heeft zaterdagmiddag het besloten oefenduel met Helmond Sport met 3-1 gewonnen. Na een matige eerste helft wist de thuisploeg, ondanks het gemis van trainer Mike Snoei op de bank, na rust het verschil te maken tegen de Noord-Brabanders.
Regio8 | 25 juli 2020 15:47 | Aangepast op 25 juli 2020 15:47
De bezoekers, die aantraden met meerdere testspelers, hadden in de eerste helft het beste van het spel. In de 18e minuut kwam Helmond Sport op voorsprong. Na een overtreding op Robert Mutzers stuurde Lance Duijvenstijn doelman Nick van den Dam van De Graafschap de verkeerde hoek in: 0-1. De Noord-Brabanders bleven voor rust beter, maar moesten wel een gelijkmaker incasseren. Een van richting veranderd schot van Roland Baas viel in de veertigste minuut binnen (1-1). Een poging van Mohamed Hamdaoui werd nog uit de kruising getikt.

Na rust kwam De Graafschap, dat het door een verkoudheid moest doen zonder trainer Snoei, beter in het spel. Zomeraanwinst Joey Konings was in de 58e minuut het eindstation van een fraai uitgespeelde aanval en tekende op aangeven van Danny Verbeek voor de 2-1 voorsprong. In de 83e minuut mocht Giannis Mystakidis van dichtbij de 3-1 binnen tikken na een snelle tegenaanval. In het vervolg van het duel werd niet meer gescoord.

Opstelling eerste helft: Van den Dam; Lelieveld, Van Heertum, Van Huizen, Baas; Lieftink, Van den Boomen, Schuurman; Van Mieghem, Seuntjens en Hamdaoui.

Opstelling tweede helft: De Boer; Lelieveld (Opdam), Van Heertum (Hilderink), Van de Pavert, Tutuarima; Baas (Van der Logt), Seuntjens (Mystakidis), Schuurman (Van Riel); Blummel, Konings en Verbeek.

Foto: De Graafschap media

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....