Ulft, Netherlands

De Graafschap wil weer eens buitenshuis winnen: Helmond laatste test voor play-offs

Foto: REGIO8
De laatste drie uitwedstrijden wist De Graafschap niet te winnen. Sterker nog, op bezoek bij Cambuur, Eindhoven en VVV werd verloren. De Doetinchemmers willen die spiraal vrijdagavond, op de vooravond van de play-offs, in Helmond doorbreken.
Tim Rondeel | 8 mei 2025 14:12 | Aangepast op 8 mei 2025 14:12
“We spelen iets anders, misschien helpt dat”, aldus Marinus Dijkhuizen donderdag na afloop van de afsluitende training. “Ik hoop dat we het goede gevoel van vorige week (2-1 winst op Telstar, TR) kunnen doortrekken.” In Helmond gaat de oefenmeester de wedstrijd gebruiken om de laatste dingen te testen. “We gaan met twee spitsen spelen en het lijkt op vorige week, alleen wat andere namen. Ik ben benieuwd hoe het is tegen een ploeg die gewoon 4-3-3 speelt.”

De oefenmeester laat weten enkele spelers rust te geven. Zo begint Ralf Seuntjens weer op de bank, ook linksback Levi Schoppema neemt daar plaats. “Ik hoop op frisse jongens die wat minder gespeeld hebben de afgelopen weken en gretig zijn om wat te laten zien. Je merkt aan iedereen dat ze er in de play-offs bij willen zijn.” Aanvoerder Jeffry Fortes ontbreekt in Helmond vanwege knieklachten.

Uit- of thuisvoordeel
De Graafschap speelt morgen tegen Helmond Sport de laatste reguliere competitiewedstrijd van het seizoen. Bij winst in het nieuwe GS Staalwerken Stadion kunnen de Doetinchemmers nog een plek stijgen, mits FC Dordrecht verliest. Dit zou betekenen dat de Superboeren starten met een uitwedstrijd in de play-offs. "Uit- of thuisvoordeel zie ik niet per se. We hebben het ook niet zelf in de hand, behalve dat we zelf moeten winnen”, aldus trainer Marinus Dijkhuizen.

Dordt, ADO of Cambuur
Een voorkeur voor een eventuele tegenstander spreekt hij ook niet uit. “Aan de ene kant is het vervelend dat je niet nu al weet tegen wie je speelt, want je wil je voorbereiden. Maar we hebben nog een paar dagen de tijd voor. Ik kijk er naar uit om te starten in de play-offs.” De Graafschap begint dinsdagavond aan de play-offs. Tegen wie en waar wordt vrijdagavond duidelijk.

Vermoedelijke opstelling De Graafschap: Wieggers; Besselink, Willemsen, Hillen; Marçal, Warmerdam, Brittijn, Van Gilst, Symons; Mahi, Cooper-Love.

Meest gelezen

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Lees ook

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

De Graafschap haalt verdediger Jason Meerstadt binnen

De Graafschap voegt de 23-jarige Jason Meerstadt toe aan de selectie voor komend seizoen. De central...

De Graafschap houdt 21-jarige jeugdspeler Eijken bij de club met tweejarig profcontract

De Graafschap heeft de 21-jarige Denzel Eijken weten vast te leggen. Hij komt momenteel uit voor de ...

Van HC’03 naar De Graafschap: Mart de Kruif in beeld als voorzitter

Het ziet er naar uit dat voormalig commandant der Landstrijdkrachten Mart de Kruif de nieuwe voorzit...

Maas Willemsen verlaat De Graafschap en kiest voor sc Heerenveen

Verdediger Maas Willemsen ruilt De Graafschap in voor een dienstverband bij eredivisionist sc Heeren...

Over en sluiten voor De Graafschap, Dordrecht eindstation in play-offs

Het seizoen voor De Graafschap zit er na zaterdagavond op, na een nederlaag in Dordrecht. De Doetinc...