Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wil goede flow vasthouden

3d70e412fb5fdbe78b045d0b64de5815.jpg
Redactie REGIO8 |

"Wij willen gewoon die wedstrijd winnen en dat zal lastig genoeg worden", aldus trainer Henk de Jong. "Thuis hadden we ook een hele lastige wedstrijd dus dat zal niet zo maar gaan." In december wonnen de Superboeren nipt met 1-0 van de beloften van AZ. Met het eventueel binnenhalen van een periodetitel is er groot belang bij een overwinning, maar het behouden van de goede vorm is De Jong ook wat waard. "Je ziet de flow in de trainingen en je ziet de flow in de wedstrijden", vertelt de Fries. "Dat moeten we ook zo houden."

Volgens aanvaller Sjoerd Ars ligt de focus vooral op het winnen van de periode. "We gaan nu vol voor de periodetitel en daarna hebben we anderhalve week om naar de play-offs toe te werken", zegt de aanvaller. "Dit zijn wel wedstrijden waar het ergens om gaat." Mochten de mannen van De Jong zaterdag de periode binnenslepen dan is er ruimte voor een klein feestje. "Zoals ik al zei, er zit anderhalve week tussen de volgende wedstrijd", vertelt Ars met een knipoog. "Als we die periode winnen moeten we dat gewoon gezellig met elkaar vieren."

Abena twijfelgeval
Trainer Henk de Jong kan nog niet precies zeggen welke elf hij het veld in stuurt. "We hebben wat griep in de ploeg dus dat moet ik nog eventjes bekijken." Anthony van den Hurk en Tarik Tissoudali zijn beide ziek geweest en gaan waarschijnlijk niet mee naar Wijdewormer. Myenty Abena is nog een twijfelgeval. "Als het een spiergevalletje is gaan we hem niet opstellen, want hij is te belangrijk voor de nacompetitie", aldus De Jong. 

Foto: REGIO8

Lees ook

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.

Cleo Sissingh0.jpg

DRU: 'Het geld is niet aan verkeerde dingen uitgegeven, maar het had niet gemogen'

De financiële problemen van het DRU Industriepark zijn niet ontstaan door verkeerde intenties, maar door een combinatie van ambities, structurele scheefgroei en te snelle uitgaven, dat zegt interim-bestuurder Cleo Sissingh. Ze gaat nog eens in op wat er mis is gegaan, maar vooral hoe ze uit dit financiële moeras willen komen.

e862ec72-3d88-4755-b7bb-973b4d1daad8.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Aan de grens van Duitsland bij Eibergen, voorspelt de weerboer een weekend met wisselvallig weer. Na het weekend komt de lente weer terug.

a6f81e8f-d494-409b-9fe5-acf9bd9b4f22.jpg

Huurling Nolan Martens geniet in de Achterhoek: ‘Het is gaan, gaan, gaan’

Nog geen maand nadat Nolan Martens (21) op huurbasis tekende bij De Graafschap is hij onbetwist basisspeler in Doetinchem. De Belgische verdediger oogt gretig en lijkt zijn draai gevonden te hebben in de Achterhoek. Hij wil zich vrijdagavond nabij de grens van zijn vaderland nog nadrukkelijker laten zien.

VanKeukentafelNaarKieslijst2.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Bennie en Inge Morsink in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: vader Bennie en dochter Inge Morssink, samen namens OBL op de kieslijst van Samen D’ran in Berkelland.