Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wil goede flow vasthouden

3d70e412fb5fdbe78b045d0b64de5815.jpg
Redactie REGIO8 |

"Wij willen gewoon die wedstrijd winnen en dat zal lastig genoeg worden", aldus trainer Henk de Jong. "Thuis hadden we ook een hele lastige wedstrijd dus dat zal niet zo maar gaan." In december wonnen de Superboeren nipt met 1-0 van de beloften van AZ. Met het eventueel binnenhalen van een periodetitel is er groot belang bij een overwinning, maar het behouden van de goede vorm is De Jong ook wat waard. "Je ziet de flow in de trainingen en je ziet de flow in de wedstrijden", vertelt de Fries. "Dat moeten we ook zo houden."

Volgens aanvaller Sjoerd Ars ligt de focus vooral op het winnen van de periode. "We gaan nu vol voor de periodetitel en daarna hebben we anderhalve week om naar de play-offs toe te werken", zegt de aanvaller. "Dit zijn wel wedstrijden waar het ergens om gaat." Mochten de mannen van De Jong zaterdag de periode binnenslepen dan is er ruimte voor een klein feestje. "Zoals ik al zei, er zit anderhalve week tussen de volgende wedstrijd", vertelt Ars met een knipoog. "Als we die periode winnen moeten we dat gewoon gezellig met elkaar vieren."

Abena twijfelgeval
Trainer Henk de Jong kan nog niet precies zeggen welke elf hij het veld in stuurt. "We hebben wat griep in de ploeg dus dat moet ik nog eventjes bekijken." Anthony van den Hurk en Tarik Tissoudali zijn beide ziek geweest en gaan waarschijnlijk niet mee naar Wijdewormer. Myenty Abena is nog een twijfelgeval. "Als het een spiergevalletje is gaan we hem niet opstellen, want hij is te belangrijk voor de nacompetitie", aldus De Jong. 

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 16.38.57.jpeg

Kater bevrijd uit motor van auto in Doetinchem

Een kater heeft vrijdagmiddag vastgezeten onder de motorkap van een geparkeerde auto aan de Gasthuisstraat in Doetinchem. Het dier was tijdens een wandeling ontsnapt uit zijn tuigje en kroop het motorcompartiment in.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 22.41.54.jpeg

De Graafschap in Maastricht niet voorbij MVV

De Graafschap is er in Zuid-Limburg niet in geslaagd om laagvlieger MVV over de knie te leggen. Het werd in De Geusselt in Maastricht 3-3. Omdat de achtervolgers ook punten lieten liggen, blijven de Superboeren nog wel op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie staan.

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.

Cleo Sissingh0.jpg

DRU: 'Het geld is niet aan verkeerde dingen uitgegeven, maar het had niet gemogen'

De financiële problemen van het DRU Industriepark zijn niet ontstaan door verkeerde intenties, maar door een combinatie van ambities, structurele scheefgroei en te snelle uitgaven, dat zegt interim-bestuurder Cleo Sissingh. Ze gaat nog eens in op wat er mis is gegaan, maar vooral hoe ze uit dit financiële moeras willen komen.