Ulft, Netherlands

De Graafschap wil driepunter na deceptie

Regio8 | 30 november 2018 15:53 | Aangepast op 30 november 2018 15:53

“We moeten het in standaardsituaties in ieder geval beter doen”, concludeert trainer De Jong. “We moeten ook zien dat we wel wat creëren, want we creëerden tegen FC Utrecht helemaal niks.” Erik Bakker sluit zich aan bij de woorden van zijn oefenmeester: “Het was gewoon slecht en dan schaam je je na de wedstrijd”, aldus de middenvelder, die zich schaamt voor het aanwezige publiek in Utrecht. “Er zijn bijna zeshonderd man wezen kijken en dan leg je zo’n wedstrijd op de mat, dat voelt gewoon heel slecht.” De Jong hoopt dat zijn speler lering trekken uit de verliespartij en mist wat venijn. “De spelers spreken elkaar elke week de waarheid, maar het is nog wel te lief. Vroeger gebeurden er hele andere dingen.”

De kracht van tegenstander PEC Zwolle ligt volgens Bakker bij hetgeen ze dit seizoen volgens hem nog niet hebben laten zien. “Vanuit positiespel tot kansen komen, maar ze zijn in de omschakeling ook erg gevaarlijk met de snelheid voorin”, weet de voormalig speler van de Blauwvingers. De Superboeren kunnen de bezoekers uit Zwolle pijn doen, maar dan moet het volgens Bakker anders dan vorige week. “Aan de bal willen we zoals altijd gewoon voetballen, want ook wij hebben dat dit seizoen nog te weinig laten zien.”

Omschakeling in systeem
Mogelijk kiest De Jong zaterdagavond voor een systeem met vier verdedigers. “Dat kan zeker, want we spelen morgen thuis en we willen gewoon die wedstrijd winnen”, aldus de trainer. “PEC heeft maar één punt meer dan wij, dus als we deze winnen staan we er opeens heel anders voor.” De omschakeling kan ten koste gaan van linksback Jordy Tutuarima, die vorig weekend een slechte wedstrijd speelde.

Vermoedelijke opstelling: Jurjus; Owusu, S. Nieuwpoort, Van de Pavert, L. Nieuwpoort; Olijve, Bakker, El Jebli; Narsingh, Serrarens, Van Mieghem.

Foto: REGIO8

Lees ook

Plannen voor opvang van 125 arbeidsmigranten in Olde Beth Wehl

De pandeigenaar van evenementenlocatie Olde Beth, ontwikkelt samen met twee andere initiatiefnemers ...

Rijinstructeur uit Didam (61) krijgt één dag cel en taakstraf voor aanranding leerling

Een 61-jarige rijinstructeur uit Didam is donderdag 8 mei door de rechtbank in Zutphen veroordeeld t...

De Graafschap wil weer eens buitenshuis winnen: Helmond laatste test voor play-offs

De laatste drie uitwedstrijden wist De Graafschap niet te winnen. Sterker nog, op bezoek bij Cambuur...

Bocholts laatste ooggetuigen beschrijven het einde van de oorlog in een volledig gebombardeerde stad

"Die voortdurende luchtalarmen waren voor ons kinderen gewoonweg vreselijk!" Indringend beschreef Ma...

Orion Stars kan op matchpoint komen voor kampioenschap

De volleyballers van Orion Stars kunnen donderdagavond in een kampioenschapswedstrijd op matchpoint ...

Burgemeesters willen rond landsgrens met de generatie zonder oorlog gemeenschappelijke nieuwe geschiedenis schrijven

Maandag vierde Nederland massaal Bevrijdingsdag. Vandaag, 8 mei, zijn er aan Duitse zijde in de gren...