Ulft, Netherlands

De Graafschap verwacht hectiek in Almere

Regio8 | 16 mei 2018 15:46 | Aangepast op 16 mei 2018 15:46

“Het zal weer hectiek worden”, aldus trainer Henk de Jong. “Maar dat is ook het mooiste.” De afgelopen twee wedstrijden tegen Telstar waren volgens de trainer ook al heuse spektakelstukken. “Voor mij mag het weer twee keer spektakel zijn, als het maar in ons voordeel is.” Ook aanvoerder Sven Nieuwpoort wil zorgen voor sensatie. “We willen knallen”, stelt de verdediger. “En een goed resultaat halen dus daar gaan we alles aan doen.” Volgens Nieuwpoort is zijn oude club in staat om op meerdere manieren te voetballen. “Normaal staat Almere wel bekend om hun voetbal en een beetje de Ajax-opvatting. Veel jongens die bij Ajax gespeeld hebben, spelen daar”, laat de aanvoerder weten. “Tegen Roda moesten ze ook strijden en dat kunnen ze blijkbaar ook.”

De Friese oefenmeester voelt een gezonde spanning binnen zijn team in aanloop naar het eerste finaleduel. “Je merkt nu wel dat die wedstrijd er aankomt”, zegt De Jong. “Het is wat stiller en iedereen weet waar het om gaat”, vertelt de trainer. De Jong liet dit keer zelf zijn mannen het woord nemen en vertellen of ze er klaar voor waren. “Normaal doe ik altijd het woord maar ik zei: zeg het zelf maar", aldus de trainer. Nieuwpoort, die onlangs zijn contract verlengde, heeft zin in de duels en hoopt op maar één ding: “Eredivisie natuurlijk, daar zijn wij van overtuigd.”

De Jong houdt opstelling nog geheim
Over de opstelling wil de trainer van de Superboeren nog niks loslaten. “Dat zie je morgen, dat is mooi hè?” lacht De Jong. “Dat hoort bij deze wedstrijden.” Hij heeft weer de beschikking over zijn aanvoerder, maar of Nieuwpoort gaat spelen liet hij niet weten.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Trekkertrek keert na jaren terug in Heelweg: 'Dit is het allermooiste wat er is'

Nick Hermsen | Remco Geurts | Chayenne Oldenkotte | 18 sep 2025 16:24

Vermiste Doetinchemse vrouw (30) teruggevonden

Redactie REGIO8 | 21 sep 2025 17:15

Lees ook

Oude IJsselstreek komt met nieuwe cultuurprijs: ‘Mensen doen veel te bescheiden’

Een gemeentelijke sportprijs is inmiddels wel aardig ingeburgerd in de Achterhoek, maar een cultuurp...

Brommerrijdster gewond bij aanrijding op Abdijlaan in Doetinchem

Bij een ongeval op de Abdijlaan in Doetinchem is maandagmiddag een auto in botsing gekomen met een b...

Emmerich koos ook nieuwe integratieraad: zorgen over rol AfD bij lage opkomst

Steden in Noordrijn-Westfalen als Emmerich kozen afgelopen zondag 14 september naar een nieuwe gemee...

Ruim 175 mensen in Lochem spreken steun uit voor Gaza

175 mensen kwamen donderdagmiddag bij een op de Reudinkbrug in Lochem om aandacht te vragen voor de ...

Biografie 'Sprekken' geeft blik achter het Normaal-imago van Bennie Jolink

Een bomvolle Eventkerk in Loil was donderdagavond het toneel van de presentatie van de biografie 'Sp...

Excuses FrieslandCampina en beterschap beloofd, maar vertrouwen niet na één avond hersteld

De inwonersavond over de gifwolk en explosie bij FrieslandCampina, in een met 350 bezoekers bomvolle...