Ulft, Netherlands

De Graafschap verliest bij start competitie

De Graafschap is de competitie zondagmiddag begonnen met een 2-1 verliespartij bij PEC Zwolle. Een sterkere tweede helft was voor debuterend trainer Adrie Poldervaart niet genoeg voor een resultaat tegen de degradant.
Redactie REGIO8 | 7 augustus 2022 19:24 | Aangepast op 7 augustus 2022 19:24
Nadat de uitsupporters het seizoen hadden ingeluid met een fraaie sfeeractie ging de bal rollen. PEC en De Graafschap probeerden verzorgd te voetballen, wat zorgde voor een beginfase zonder spektakel. Na wat plaagstootjes moest het al gemankeerde De Graafschap in de dertigste minuut Alexander Büttner gedwongen wisselen. PEC ging naar mate de helft vorderde steeds meer domineren. In de 35e minuut brak de thuisploeg de ban uit een corner. Thomas van den Belt stond volledig vrij en kopte de bal bekwaam binnen: 1-0. Giovanni Korte probeerde het nog, maar zijn schot ging ver over.

De Graafschap was na rust sterker dan voor rust, maar de beste kansen waren eerst voor PEC. Hidde Jurjus pakte een schot van Luis Görlich, waarna Chardi Landu de rebound vergat binnen te schieten. Landu mocht even later één op één met Jurjus, maar schoot naast. De wedstrijd kwam echt los na de gelijkmaker van de bezoekers. Na een assist van debutant Ezra van der Heiden schoot een andere invaller, Charlison Benschop, de 1-1 binnen. Apostolos Vellios kopte uit een vrije trap de 2-1 binnen. Başar Önal was nog het dichtst bij een nieuwe gelijkmaker, maar zijn schot was een prooi voor de PEC-doelman.

Vrijdagavond vervolgt de ploeg van trainer Adrie Poldervaart de competitie met de eerste thuiswedstrijd. Dan komt VVV-Venlo naar De Vijverberg.

Foto: De Graafschap media

Lees meer over:

De Graafschap|

Lees ook

Winterswijker Brittijn kiest voor Fortuna Sittard na vertrek bij De Graafschap

Phillip Brittijn uit Winterswijk tekent een contract voor drie jaar bij eredivisionist Fortuna Sitta...

De Graafschap raakt Hillen kwijt aan eredivisionist NAC Breda

De Graafschap ziet Rio Hillen vertrekken naar eredivisionist NAC. In Breda tekent de Nederlander me...

De Graafschap begint competitie met Limburgs drieluik en bezoek aan Arnhem

De Graafschap begint het nieuwe seizoen in de eerste divisie op vrijdag 8 augustus met een thuisweds...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

De Graafschap haalt verdediger Jason Meerstadt binnen

De Graafschap voegt de 23-jarige Jason Meerstadt toe aan de selectie voor komend seizoen. De central...

De Graafschap houdt 21-jarige jeugdspeler Eijken bij de club met tweejarig profcontract

De Graafschap heeft de 21-jarige Denzel Eijken weten vast te leggen. Hij komt momenteel uit voor de ...