Ulft, Netherlands

De Graafschap-verdediger Hillen wil winst op oud-collega's

De Graafschap komt vrijdagavond, na het gewonnen bekerduel, voor de tweede keer in vier dagen in actie. Op De Vijverberg wacht een ontmoeting met Jong Ajax dat enkele sterkhouders mist door een griepgolf bij de hoofdmacht.
Tim Rondeel | Remco Geurts | 13 januari 2023 09:32 | Aangepast op 13 januari 2023 09:32
“Alle jongens die gisteravond (bekerduel FC Den Bosch-Ajax red.) op de bank zaten gaan tegen ons spelen”, verwacht trainer Adrie Poldervaart. “Dat zijn ook de jongens die normaal spelen.” Volgens Poldervaart maakt het in de voorbereiding dan ook geen verschil met welke selectie de Amsterdammers naar de Achterhoek komen. “In principe zijn het allemaal technisch vaardige spelers met individuele kwaliteiten. Maar het belangrijkste is hoe je zelf de wedstrijd in gaat, dus of ze nou Piet, Kees of Henk heten is in die zin niet helemaal belangrijk.”

Verdediger Rio Hillen treft vrijdagavond veel bekenden. De 19-jarige verdediger speelde tussen 2019 en 2022 in verschillende jeugdelftallen van Ajax en speelde 25 wedstrijden voor Jong Ajax in de Keuken Kampioen Divisie. “Het is een leuke wedstrijd natuurlijk omdat je die jongens kent”, aldus Hillen. “Maar het is vooral belangrijk dat we winnen, het is gewoon weer een wedstrijd en ik heb er heel veel zin in.”

Supporters bedanken
De laatste thuisoverwinning van de Superboeren dateert van november. Poldervaart wil de supporters belonen met een overwinning voor hun onvoorwaardelijke steun. “De wedstrijden voor de winterstop waren natuurlijk harstikke frustrerend en niet goed”, aldus de trainer. “Als je de mensen wat terug kan geven in de vorm van de winst, dat is hetgene dat je wil geven.”

Twijfelgevallen
Jan Lammers en Mees Bakker ontbreken vrijdagavond vanwege hoofdblessures. Voor de rest kent de selectie nog enkele twijfelgevallen door kleine blessures opgelopen in het bekerduel van dinsdag.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

De Graafschap|Rio Hillen|

Lees ook

De Graafschap kent sterke generale voor play-offs in Helmond

De Graafschap heeft vrijdagavond goed warmgedraaid voor de nacompetitie tijdens het uitduel met Helm...

De Graafschap wil weer eens buitenshuis winnen: Helmond laatste test voor play-offs

De laatste drie uitwedstrijden wist De Graafschap niet te winnen. Sterker nog, op bezoek bij Cambuur...

De Graafschap stelt plek in nacompetitie veilig met overwinning op Telstar

De Graafschap heeft zich vrijdagavond definitief geplaatst voor de play-offs. Daarmee maken de Doeti...

Seuntjens betreurt einde van Brigata Tifosi: ‘Zelfs in Japan wisten ze van de Graafschap af’

Het nieuws dat de supportersgroep Brigata Tifosi (BT) stopt, is hard binnengekomen bij de spelers va...

Dijkhuizen voert keeperswissel door tegen Telstar, vizier al op de play-offs

Niet Ties Wieggers, maar Sten Kremers staat vrijdag onder de lat bij De Graafschap. Op de eigen Vijv...

Clubtopscorer Van Gilst ruilt De Graafschap in voor Heracles Almelo

Tristan van Gilst vertrekt na dit seizoen bij De Graafschap en tekent een contract tot medio 2028 bi...