Ulft, Netherlands

De Graafschap onderuit tegen FC Groningen

Regio8 | 25 augustus 2018 21:11 | Aangepast op 25 augustus 2018 21:11
De eerste kans in de eerste helft was na een kwartier voor de bezoekers. Michael Breij kon zijn debuut al vroegtijdig belonen met een doelpunt, maar de bal verdween naast het doel van Hidde Jurjus. De kansen in de eerste helft waren schaars. Alleen Myenty Abena was namens De Graafschap met een kopbal kansrijk. Vlak voor rust kreeg De Graafschap na onoplettendheid in de verdediging de deksel op de neus, nadat Breij na een goede voorzet van Timo Handwerker de 0-1 maakte.

Na rust bleef het spelbeeld in de eerste fase onveranderd, al was De Graafschap dreigender. Met nog een kwartier te gaan resulteerde dat ook in kansen, Stef Nijland schoot net naast en Robert Klaasen volleerde vol op op de vuisten van doelman Sergio Padt. Jordy Thomassen leek de gelijkmaker te maken uit de rebound, maar trof wederom Padt. In de blessuretijd kwam FC Groningen niet in de problemen.

Door deze nederlaag blijft De Graafschap op drie punten staan in de Eredivisie dankzij de eerdere zege tegen Feyenoord. Volgende week gaan de Superboeren op bezoek bij mede-promovendus FC Emmen.

Foto: Joop Kappert

Lees ook

Twee gezochte mannen opgepakt bij grenscontrole op A3 bij Elten

De federale politie, Bundespolizei (BPOL), heeft vrijdag 20 juni twee mannen aangehouden bij grensco...

Van Woodstock naar zorg met wifi: zo denkt de Achterhoek over hoe we oud worden

Wie zorgt er straks voor wie? De Achterhoek tast nieuwe vormen voor ouderenzorg af. Wat moeten we? W...

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...

Winterswijker Brittijn kiest voor Fortuna Sittard na vertrek bij De Graafschap

Phillip Brittijn uit Winterswijk tekent een contract voor drie jaar bij eredivisionist Fortuna Sitta...

Achterhoek verwelkomt nieuwe TOP bij Villa Ruimzicht in Doetinchem

Villa Ruimzicht in Doetinchem is officieel benoemd tot Toeristisch Overstap Punt (TOP). Daarmee krij...