Ulft, Netherlands

De Graafschap onderuit tegen FC Groningen

Regio8 | 25 augustus 2018 21:11 | Aangepast op 25 augustus 2018 21:11
De eerste kans in de eerste helft was na een kwartier voor de bezoekers. Michael Breij kon zijn debuut al vroegtijdig belonen met een doelpunt, maar de bal verdween naast het doel van Hidde Jurjus. De kansen in de eerste helft waren schaars. Alleen Myenty Abena was namens De Graafschap met een kopbal kansrijk. Vlak voor rust kreeg De Graafschap na onoplettendheid in de verdediging de deksel op de neus, nadat Breij na een goede voorzet van Timo Handwerker de 0-1 maakte.

Na rust bleef het spelbeeld in de eerste fase onveranderd, al was De Graafschap dreigender. Met nog een kwartier te gaan resulteerde dat ook in kansen, Stef Nijland schoot net naast en Robert Klaasen volleerde vol op op de vuisten van doelman Sergio Padt. Jordy Thomassen leek de gelijkmaker te maken uit de rebound, maar trof wederom Padt. In de blessuretijd kwam FC Groningen niet in de problemen.

Door deze nederlaag blijft De Graafschap op drie punten staan in de Eredivisie dankzij de eerdere zege tegen Feyenoord. Volgende week gaan de Superboeren op bezoek bij mede-promovendus FC Emmen.

Foto: Joop Kappert

Lees ook

Auto raakt van de weg en botst tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de Doetinchemseweg in Westendorp is zondagnacht een auto zwaar beschadi...

Het Grootste Kerstdiner verspreidt zich over de Achterhoek: 'Toch samen kerst vieren'

Mensen met een kleine beurs of die in eenzaamheid leven laten genieten van een gezellige kerst: dat ...

Keupers Kerst | Hans Keuper op bezoek bij de basisschool #1

De allermooiste tijd van het jaar is aangebroken: kerst! In de driedelige-serie Keupers Kerst gaat d...

Invaller Kwint redt De Graafschap: late overwinning in Oss

De Graafschap heeft zaterdag in de slotfase weten te winnen in Oss van TOP. De Doetinchemmers wisten...

Friese jongeren bieden excuses aan na beschadiging motorbeeld Hengelo: 'Dit is nooit de bedoeling geweest'

De diefstal van het iconische motor-standbeeld bij de Remigiuskerk in Hengelo is al een paar dagen d...

Geen straf voor dodelijk ongeval Laag-Keppel na gesprek met nabestaanden

De 48-jarige man uit Groenlo die in oktober 2024 in Laag-Keppel een dodelijk ongeluk veroorzaakte, k...