Ulft, Netherlands

De Graafschap onder vergrootglas

Regio8 | 30 november 2015 13:35 | Aangepast op 30 november 2015 13:35
"De Graafschap komt in categorie 1", aldus algemeen bestuurder Hans Veldhorst. Het verlies komt onder meer voort uit het uitkeren van spelerspremies na de promotie en hoge spelerssalarissen. De indeling in categorie 1 betekent dat de club onder curatele van de KNVB komt te staan. "Er moet nu een plan van aanpak worden gemaakt waarin De Graafschap aangeeft welke maatregelen worden getroffen."

Bij FC Twente werd de kantinejuffrouw ontslagen. "Wij hebben de kantinejuffrouw nodig en het moet natuurlijk wel allemaal blijven draaien", aldus Veldhorst. "In de organisatie is weinig meer te bezuinigen. We zijn al met weinig mensen. Als er bezuinigd moet worden zal dat uit de selectie of de technische staf moeten komen. Dat zijn natuurlijk de grootste uitgaven."

Winterse versterking blijft mogelijk
Ondanks dat De Graafschap onder curatele komt te staan, is er wel ruimte voor versterkingen in de winter: "Dat wordt door externe geldschieters betaald", aldus Veldhorst. "Dat hoeft niet bij de KNVB gevraagd te worden. Het is op dit moment nog te vroeg om op namen in te gaan, maar we zoeken natuurlijk wel naar ervaren spelers."

Eredivisie-voetbal is een must
Veldhorst geeft aan dat Eredivisie-voetbal voor De Graafschap noodzakelijk is. "Dit jaar zullen we quitte draaien, maar dat lukt niet in de Eerste Divisie. We hebben een groot stadion, een flinke organisatie en een uitgebreide trainersstaf. Dat zijn natuurlijk flinke kosten. In de Eerste Divisie zijn daar nauwelijks voldoende inkomsten tegenover te stellen."

Selectie is ‘Jupiler-proof’
De selectie van De Graafschap is op dit moment meer ‘Jupiler League-proof’ dan vorig jaar: "De selectie is wel redelijk Jupiler League-bestendig. Er is een Ere- en een Eerste Divisie-salaris. Vorig jaar hadden we wat dure jongens erbij die voor Eerste Divisie-begrippen een te hoog salaris verdienden." Een transfersom voor bijvoorbeeld de excellerende doelman Hidde Jurjus zou met het oog op de financiële problemen kunnen helpen: "Elke transfer is zeer welkom daarin", aldus bestuurder Veldhorst.

Lees ook

Kerstspecial | Kerst 2025 met Okidoki

Het is inmiddels een ware traditie, de speciale radiouitzending van Kerst met Okidoki. In het Milky-...

Met Fellinger als ‘burgemeesterbakker’ komen Dames van Bergh in actie

Geen vuurwerk, wél koekjes. In het centrum van ’s-Heerenberg bakken de Dames van Bergh op dinsdag 30...

Járenlang gesteggel, kantelen speelveld lijkt dé oplossing voor dé splijtzwam in Ruurlo

Is het kantelen van een speelveld dé oplossing voor dé splijtzwam in de Ruurlose samenleving? Het vo...

Helder en Daadkracht samen de Montferlandse gemeenteraadsverkiezingen in

De fractie Daadkracht van Joost Gerritsen sluit zich bij de komende gemeenteraadsverkiezingen aan bi...

Twee auto's botsen op Aaltenseweg in buitengebied Zelhem

Bij een ongeval op de Aaltenseweg in het buitengebied van Zelhem, zijn twee auto’s in een bocht tege...

Nieuw zorggebouw naast Slingeland Ziekenhuis gaat 'IJsselbrink' heten

Het nieuwe zorggebouw van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem krijgt de naam 'IJsselbrink'. De n...