Ulft, Netherlands

De Graafschap met Jan Lammers tegen 'fysiek sterk' ADO Den Haag

De Graafschap ontvangt vrijdagavond op de eigen Vijverberg de nummer elf van de competitie ADO Den Haag. Vijf wedstrijden voor het einde van de reguliere competitie ligt alles voor de Superboeren nog open en blijft dezelfde boodschap als de afgelopen weken gelden; aanhaken of afhaken.
Tim Rondeel | Nick Hermsen | 20 april 2023 16:12 | Aangepast op 20 april 2023 16:12
"Het wordt een stugge wedstrijd denk ik", aldus assistent-trainer Richard Roelofsen. "Een hele fysieke ploeg die hier komt voor een laatste kans om aan te kunnen haken. Ik denk wel dat het een mooie wedstrijd wordt en ik hoop dat wij ons niveau van Heracles thuis (5-3 winst red.) weer kunnen hervatten." De Graafschap gaat de strijd met ADO aan zonder Xandro Schenk. De verdediger viel vrijdag in Oss uit met een hamstringblessure, Roelofsen lijkt dit seizoen geen beroep meer te kunnen doen op de verdediger. "De plek moeten we opvullen en dat doen we met Jan Lammers die op tijd weer fit is", aldus de trainer. "Die past precies weer in het plaatje." Lammers maakte begin deze maand zijn rentree na een slepende hoofdblessure waar hij sinds december last van had.

"Ik voel me fit en het gaat weer goed", aldus Lammers. "Ik denk dat het allemaal weer voorbij is en dat ik weer mijn ding kan gaan doen." Het was voor de tweede keer in zijn carrière dat een hoofdblessure hem aan de kant hield. In oktober van 2015 liep de verdediger een zware hersenschudding op wat hem uiteindelijk het hele seizoen koste. "Natuurlijk denk je daar aan terug, toen kwam er elke keer een terugslag. Nu was dat na een maand ook weer en dan ga je toch wel denken: 'het zal toch niet dat het weer zo lang gaat duren'."

Mooie uitdaging
De verdediger uit Zevenaar keert morgen terug in de basis en kan gelijk aan de bak tegen de fysiek sterke aanvallers van ADO. "Ik vind het leuk om tegen dat soort gasten te spelen", geeft hij aan. "Maria Bilate ken ik goed daar heb ik mee gespeeld en tegen Thomas Verheydt heb ik ook al een aantal keer gespeeld, dat zijn altijd mooie duels en het ligt me beter dan een klein behendig mannetje."

Lammers enige nieuwe naam
Aan de hand van ervaren krachten Siem de Jong, Charlison Benschop en Mees Kaandorp wist De Graafschap vorige week na een 3-1 achterstand alsnog een gelijkspel uit het vuur te slepen. Toch heeft dit geen gevolgen voor de wedstrijd van vrijdagavond. "Niet voor de basisopstelling maar het is wel dat wij elke wedstrijd kijken wat er nodig is", schets Roelofsen. "Daar hebben we gelukkig op de bank nu veel keuze dus we kunnen per wedstrijd bepalen wat we willen."

Opstelling De Graafschap: Jurjus; Fortes, Lammers, Hillen, Büttner; Brittijn, Neghli, Kaak; Korte, Haen, Önal.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

De Graafschap knokt voor zege maar blijft steken op gelijkspel in Doetinchem

De Graafschap heeft met 1-1 gelijk gespeeld tegen Willem II; een ploeg die aan het begin van het sei...

Na teleurstellende seizoenstart hoopt De Graafschap op ommekeer tegen Willem II

De Graafschap kent een uiterst pijnlijke seizoenstart: voor de derde keer op rij werd er verloren. V...

Dijkhuizen rekent op revanche tegen Emmen: “Wij hebben wat goed te maken”

De Graafschap wil vrijdagavond in eigen huis tegen FC Emmen de slechte competitiestart van zich afsp...

De Graafschap haalt gewilde middenvelder Braem van VVV

De Graafschap heeft Tim Braem overgenomen van competitiegenoot VVV-Venlo. De 19-jarige middenvelder ...

Middenvelder Fedde de Jong komt transfervrij naar De Graafschap

De Graafschap heeft dinsdag de 22-jarige Fedde de Jong gepresenteerd. De transfervrije middenvelder ...

Slordig De Graafschap verliest in eigen huis van MVV

De Graafschap heeft vrijdagavond in eigen huis verloren van hekkensluiter MVV Maastricht. De Doetinc...