Ulft, Netherlands

De Graafschap met aanvoerder tegen Telstar

Regio8 | 16 februari 2017 16:17 | Aangepast op 16 februari 2017 16:17

"Met zijn genialiteit achter de spitsen, als je dat eruit kan krijgen, dat kan voor ons heel bepalend zijn", aldus trainer Henk De Jong over zijn aanvoerder. Na twee wedstrijden keert de noeste middenvelder weer terug in de basis als nummer 10 achter de spitsen. "Ik heb er heel veel zin in", aldus Smeets. "Natuurlijk was ik teleurgesteld dat ik er niet in stond, maar ik heb het goed opgepakt. Misschien kijk ik een beetje serieus, maar ik heb er heel veel zin in en ik hoop dat ik belangrijk kan zijn."

"Een onberekenbare ploeg die niet komt voor de schoonheidsprijs", zo schetst De Jong de tegenstander van vrijdagavond. "Die gaan ook voor de punten, en als je dat toelaat dan kunnen ze goed voetballen." Telstar staat momenteel op de vijftiende plek met acht punten meer dan De Graafschap. "Wij moeten er druk op krijgen en de overhand krijgen", aldus De Jong, die dat poogt te doen met vijf verdedigers. "Dat hoeft niet negatief te zijn. Daar kan je op allerlei manieren mee spelen en dat gaan we proberen."

Concurrentiestrijd bij de Superboeren
De keuze voor een opstelling met vijf verdedigers betekent dat het bij De Graafschap dringen is op het middenveld en in de voorhoede. "Dat geldt eigenlijk voor alle plekken", ziet ook De Jong. "Als je met vijf verdedigers speelt staan de buitenspelers aan de zijkant." Zo is er geen basisplaats weggelegd voor Elvio van Overbeek en Daryl van Mieghem. "We hebben hier nu voor gekozen", aldus De Jong. "We willen even de zekerheid erop hebben, dan houdt het voor sommige posities in dat je moet knokken om erin te komen."

Opstelling:
Bednarek; Will, Nieuwpoort, Lammers, Van Diermen, Cicek; Diemers, Klaasen, Smeets; Van den Hurk, Parzyszek.

Lees ook

Twee gezochte mannen opgepakt bij grenscontrole op A3 bij Elten

De federale politie, Bundespolizei (BPOL), heeft vrijdag 20 juni twee mannen aangehouden bij grensco...

Van Woodstock naar zorg met wifi: zo denkt de Achterhoek over hoe we oud worden

Wie zorgt er straks voor wie? De Achterhoek tast nieuwe vormen voor ouderenzorg af. Wat moeten we? W...

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...

Winterswijker Brittijn kiest voor Fortuna Sittard na vertrek bij De Graafschap

Phillip Brittijn uit Winterswijk tekent een contract voor drie jaar bij eredivisionist Fortuna Sitta...

Achterhoek verwelkomt nieuwe TOP bij Villa Ruimzicht in Doetinchem

Villa Ruimzicht in Doetinchem is officieel benoemd tot Toeristisch Overstap Punt (TOP). Daarmee krij...