Ulft, Netherlands

De Graafschap jaagt op plek in de play-offs

Regio8 | 20 april 2017 15:58 | Aangepast op 20 april 2017 15:58

"Ik merk het ook aan de jongens op trainingen, aan de schwung die erin zit", vertelt trainer Henk de Jong over het enthousiasme in de groep. "Ik heb er zin an, en de boys ook, dus laat maar komen." De Graafschap moet in de komende drie wedstrijden proberen alsnog een plek in play-offs te bemachtigen. Bij een misstap van Cambuur Leeuwarden tegen RKC Waalwijk kan dat vrijdagavond al gebeuren in de vorm van een periodetitel: "We weten wel wat er op het spel staat", aldus aanvoerder Bryan Smeets.

De Graafschap treft met Almere een ploeg die al geplaatst is voor de nacompetitie. "Het is een uitstekend team", ziet ook trainer De Jong. "Maar daar liggen misschien ook wel onze kansen." Een belangrijke rol op het middenveld tegen Almere is weggelegd voor de opgebloeide Smeets. De vraag is echter of hij zijn assists en goals volgend seizoen nog levert bij de Superboeren, daar hij aast op een eredivisieclub: "Ik ben nog niet in gesprek met De Graafschap. De mensen weten waar ik graag naartoe wil en wat mijn ambities zijn."

Driver wordt gemist op de flank
De Graafschap kan in het duel tegen Almere geen beroep doen op flankverdediger Andrew Driver. Zijn plek linksachter wordt overgenomen door Tolgahan Cicek: "Hij moet iets meer brutaliteit krijgen, dan kan hij daar prima spelen. Neemt niet weg dat Driver natuurlijk een wapen is." Naast de basisplek voor Cicek keert Robert Klaasen terug in de basisopstelling. Hij is weer fit na een blessure en start op de positie van Lion Kaak.

Opstelling:
Bednarek; Van Overbeek, Straalman, Van Diermen, Nieuwpoort, Cicek; Klaasen, Diemers, Smeets; Van den Hurk, Parzyszek.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Trekkertrek keert na jaren terug in Heelweg: 'Dit is het allermooiste wat er is'

Nick Hermsen | Remco Geurts | Chayenne Oldenkotte | 18 sep 2025 16:24

Lees ook

Emmerich koos ook nieuwe integratieraad: zorgen over rol AfD bij lage opkomst

Steden in Noordrijn-Westfalen als Emmerich kozen afgelopen zondag 14 september naar een nieuwe gemee...

Ruim 175 mensen in Lochem spreken steun uit voor Gaza

175 mensen kwamen donderdagmiddag bij een op de Reudinkbrug in Lochem om aandacht te vragen voor de ...

Biografie 'Sprekken' geeft blik achter het Normaal-imago van Bennie Jolink

Een bomvolle Eventkerk in Loil was donderdagavond het toneel van de presentatie van de biografie 'Sp...

Excuses FrieslandCampina en beterschap beloofd, maar vertrouwen niet na één avond hersteld

De inwonersavond over de gifwolk en explosie bij FrieslandCampina, in een met 350 bezoekers bomvolle...

Onrustige avond bij gemeentehuis Doetinchem door protesten tegen opvang asielzoekers Terborgseweg

Het was donderdagavond erg onrustig in en rond het gemeentehuis van Doetinchem. Tijdens een beeldvor...

Gewonde na botsing met geparkeerde auto in Doetinchem, bestuurder mogelijk onder invloed

Bij een ongeval op de Rozengaardseweg in Doetinchem is donderdagmiddag een jongeman achterop een gep...