Ulft, Netherlands

De Graafschap in waar spektakelstuk voorbij Heracles Almelo

De Graafschap heeft vrijdagavond aan het langste eind getrokken in een waar spektakelstuk op de eigen Vijverberg. Drie keer maakte Heracles Almelo een achterstand goed, maar in de slotfase maakte de thuisploeg alsnog het verschil: 5-3.
Michiel Fukking | 7 april 2023 22:46 | Aangepast op 7 april 2023 22:46
De thuisploeg had slechts drie minuten nodig om op voorsprong te komen tegen het gemankeerde Heracles, dat meerdere sterkhouders mistte. Na een uitstekende voorzet van Giovanni Korte kopte Devin Haen bekeken raak: 1-0. Vijf minuten later kopte de Duitser Marco Rente de bezoekers uit een corner alweer op gelijke hoogte. De wedstrijd wervelde door en Basar Önal bracht De Graafschap binnen het kwartier met een fraai schot op 2-1. Vlak voor het halfuur was het weer de beurt aan de bezoekers. Lucas Schoofs schoot op aangeven van Rente de 2-2 binnen, dat was ook de ruststand.

Na rust kregen beide ploegen momenten. Vleugelaanvaller Giovanni Korte was nog het dichtst bij een doelpunt, zijn van richting veranderde schot kwam op de paal terecht. Vlak voor het uur kwam De Graafschap opnieuw op voorsprong. Camiel Neghli liet doelman Michael Brouwer kansloos met een hard en laag schot in de verre hoek. In de tachtigste minuut kon Sven Sonnenberg vrij inkoppen uit een corner: 3-3. Drie minuten later kopte Jeffry Fortes de thuisploeg, ook uit een corner, alweer op 4-3. Ver in de blessuretijd schoot Charlison Benschop de verlossende 5-3 binnen.

De Graafschap doet met de overwinning uitstekende zaken in de strijd om een play-offplek. Volgende week vrijdagavond gaan de Doetinchemmers op bezoek bij TOP Oss.

Foto: De Graafschap media

Lees meer over:

De Graafschap|Doetinchem|Voetbal|

Meest gelezen

Kindje ernstig gewond na val uit raam in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 3 jul 2025 10:20

Wateroverlast en veel schade na zware storm in Winterswijk: 'Het was echt heftig'

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 3 jul 2025 01:08

Lees ook

'Italiaans' haventje geopend bij nieuwbouwproject Iseldoks in Doetinchem

Inwoners van het bijna voltooide nieuwbouwproject Iseldoks vierden maandagmiddag feest. De Haven en ...

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op De Treffers

De Graafschap heeft zaterdagmiddag in de eerste oefenwedstrijd van het seizoen een verdiende 1-3 ove...

‘Cultuurbewaker’ Rondeel verlengt bij De Graafschap tot 2029

De Graafschap heeft het contract met keeperstrainer Jordy Rondeel verlengt tot de zomer van 2029. De...

Achterhoeker Haen tekent in Tilburg bij competitiegenoot van De Graafschap

Aanvaller Devin Haen uit Zieuwent vertrekt bij Feyenoord en kiest voor eerstedivisionist Willem II. ...

Kop-staartbotsing zorgt voor chaos tussen Doetinchem en Gaanderen

Een kop-staartbotsing op de weg tussen Doetinchem en Gaanderen heeft donderdagmiddag tijdens de spit...

Directeur-bestuurder Kop verlaat na anderhalf jaar Amphion in Doetinchem

Directeur-bestuurder Ariane Kop, vertrekt na anderhalf jaar bij Amphion Cultuurbedrijf in Doetinchem...