Ulft, Netherlands

De Graafschap hoopt op snelle oplossing met Poldervaart

De Graafschap hoopt snel een akkoord met Adrie Poldervaart te bereiken om zijn één jaar doorlopende contract te ontbinden. De Doetinchemse voetbalclub heeft niet het vertrouwen dat de hoofdtrainer snel genoeg herstelt voor het nieuwe seizoen, terwijl er ook op sportief vlak vraagtekens zijn.
Jasper Hazelaar | 24 mei 2023 10:48 | Aangepast op 24 mei 2023 10:48
De club heeft niet het idee dat de trainer, die sinds februari is ziekgemeld nadat het Gullain-Barre syndroom bij hem werd vastgesteld, volledig fit is bij de start van de voorbereiding. Van lichte symptomen, hij zakte door zijn knieën in het thuisduel met Telstar, verergerde het ziektebeeld. Poldervaart kon niet meer zelfstandig lopen en verloor de grip op zijn lijf. Waar sommige patiënten levenslang klachten blijven houden, zet Poldervaart wekelijks stappen en gaat hij uit van een volledig herstel. Hij heeft wedstrijden bezocht en heeft zijn gezicht op de club laten zien. De onzekerheid over het herstel, dwingt de club nu tot een beslissing.

Zowel De Graafschap als de trainer willen zich op dit moment niet uitspreken over de situatie. Wel verwacht de club binnen een aantal dagen duidelijkheid nadat er een aanbieding tot ontbinding is gedaan. Naast de ziekte van de trainer uit Hellevoetsluis, speelt ook het sportieve resultaat mee bij de beslissing. Poldervaart heeft met De Graafschap niet de resultaten geboekt waar hij op hoopte. Na zijn ziekmelding zette de club een relatieve eindsprint in, maar niet genoeg om de play-offs te halen. Met een tiende eindklassering is het een mislukt seizoen, terwijl op financieel gebied de noodzaak op promotie elk jaar groeit.

Pijnlijk voor alle partijen
Voor Poldervaart is het gedwongen afscheid een hard gelag, want hij ging er de afgelopen tijd vanuit terug te keren als hoofdtrainer. Zo voerde hij al gesprekken met de stafleden over de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Voor De Graafschap is het weer een ontslag van een trainer, waar de afgelopen tien jaar zeven verschillende mensen voor de groep stonden.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Doetinchem|De Graafschap|

Lees ook

Gretig De Graafschap klaar voor seizoensopener in eigen huis

Op een zonovergoten sportpark De Bezelhorst heeft De Graafschap donderdag de laatste training in aan...

Doetinchemse binnenstad zoekt verbinder voor de lange termijn

Sinds september vorig jaar is Binnenstadbedrijf Doetinchem opnieuw op zoek naar een nieuwe centrumma...

De Graafschap koopt grond achter Roodbergentribune

De Graafschap heeft 12.000 m2 grond achter de Roodbergentribune van stadion De Vijverberg aangekocht...

Fortes tekent na vertrek uit Doetinchem bij Den Bosch

Jeffry Fortes heeft na zijn vertrek bij De Graafschap een nieuwe club gevonden. De voormalig aanvoer...

Jonge onderneemster Liz-Anne ziet Park of Dutch Dreams uitbloeien tot hotspot

Een horecazaak op 21-jarige leeftijd openen, op een gloednieuwe plek naast de binnenstad van Doetinc...

De Graafschap versterkt zich met spits Mees Rijks

De Graafschap heeft er een spits bij. Tot het eind van het seizoen huurt de club Mees Rijks (22) van...