Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap hoeft geen spelers te verkopen in de winterstop

089b27e0364f1ae840cf2fe50f718a0d.jpg

De Graafschap hoeft ondanks de geldzorgen de komende winter geen spelers te verkopen, dat laat Peter Bijvelds weten. Geld voor versterkingen is er ook niet op De Vijverberg, maar de technisch manager houdt zijn ogen open voor buitenkansjes in de komende transferperiode.

Jasper Hazelaar |
“Ik hoef niet te verkopen, dat is absoluut niet aan de orde”, zegt Bijvelds. “Sterker nog, in de winterstop verkopen vind ik een vervelende zaak. Dan moet het extra geld opleveren, een bonus, omdat je moeilijker een vervanger kunt halen.” Geld voor inkomende transfers is er al tijden niet in Doetinchem. “Maar het is niet zo dat wij onze ogen dichthouden omdat er geen centen zijn”, aldus Bijvelds over inkomende over huur- of amateurspelers. “Dus zeg nooit nooit, maar we weten wel hoe fors we hebben moeten bezuinigen. Dat is niet voor niks, maar er zijn ook spelers op amateurbasis aangesloten omdat ze dat zelf graag wilden."

Met een vijfde plek staat De Graafschap momenteel op een plek die recht geeft op playoff-voetbal, de doelstelling. Een flink verbeterpunt ziet Bijvelds wel, het gebrek aan doelpunten, want de ploeg scoorde pas twintig keer in zeventien wedstrijden: “Ik heb wel het idee dat we meer doelpunten kunnen én moeten gaan maken met deze selectie. Daar voetballen we goed genoeg voor.” Basar Önal is top nu toe de topscorer met vijf goals, terwijl Bijvelds nog altijd veel vertrouwen heetf in Devin Haen. De spits was de afgelopen periode geblesseerd.

Verhuur
Het lijkt op transfergebied een rustige winterstop te worden in Doetinchem. Wel staat de deur open voor spelers die weinig minuten maken om hun heil tijdelijk ergens anders te zoeken. “Als spelers weinig speelminuten maken, of het is goed voor hun ontwikkeling, dan staat mijn deur altijd open”, geeft Bijvelds aan. De technische man wil niet op namen ingaan, maar onder meer Maas Willemsen, Hamza Bouihrouchane, Anis Yadir, Blnd Hassan en Ezra van der Heiden komen niet of slechts mondjesmaat in actie in het eerste.

Nieuwe kans voor Hillen
Rio Hillen is momenteel geblesseerd, maar de talentvolle verdediger heeft nog altijd een aflopend contract op De Vijverberg. “Het is voor hem en ons vervelend dat hij geblesseerd is, maar ik heb hem wel laten weten dat dat totaal geen belemmering is om te praten over een nieuw contract”, zegt Bijvelds, die al maanden probeert een nieuwe krabbel te krijgen van twintigjarige Amsterdammer en zijn zaakwaarnemers. “En ze hebben het verzoek op dit moment, wederom, in beraad.”

Foto: REGIO8

Lees ook

sneeuw ruimen particulier.jpg

Gladheid op komst: in Duitsland boetekans voor gebruik strooizout

Particulieren in Duitsland riskeren een boete als zij hun stoep met strooizout bestrooien. In veel steden is het gebruik ervan verboden vanwege milieuschade, en overtreding kan honderden tot zelfs duizenden euro’s kosten.

Douwe0.png

Ernst & Bobbie, Bankzitters en Douwe Bob toegevoegd aan line-up Zwarte Cross

De line-up van de Zwarte Cross is uitgebreid met 41 nieuwe namen. Opvallende toevoegingen zijn onder meer UB40 ft. Ali Campbell, Douwe Bob en Bankzitters. Terwijl Ernst, Bobbie & de Rest de blikvanger is tussen de acts op de theaterweide.

MarinusFluitje0.jpg

De Graafschap trapt carnaval af in Lampegat tegen nummer drie Jong PSV

De Graafschap reist morgen met de herstelde sterkhouders Ibrahim El Kadiri en Rowan Besselink in de selectie af naar Eindhoven voor het treffen met de verrassing van het seizoen, Jong PSV. Hoewel de eerste overwinning van 2026 tegen Jong Ajax overtuigend werd behaald, tempert trainer Marinus Dijkhuizen het positivisme enigszins in aanloop naar het duel met de huidige nummer drie: “Het is niet gelijk dat het op de rit staat”

7a7ab817279f47359203d19f8277a0f84189f5f3.png

Varsseveldseweg maandenlang op de schop: nieuw asfalt voor rijbaan en fietspad

De Varsseveldseweg tussen Westendorp en Doetinchem gaat de komende maanden flink op de schop. Van 2 maart tot en met 12 juni wordt de weg in opdracht van Buha in meerdere fases aangepakt. Zowel de hoofdrijbaan als het fietspad krijgen een opknapbeurt.

ZeddamDorpshuis20.jpg

Jennifer en Patricia nemen dorpshuis over: 'We willen het hart van Zeddam worden'

Voor het echtpaar Jennifer en Patricia Nijbroek-Meijer gaat er een droom in vervulling in Zeddam. Toen vorig jaar duidelijk werd dat het dorpshuis zonder exploitant kwam te zitten, sprongen ze in het gat. Hiermee viel alles samen.

OrionStarsFener0.jpg

Orion Stars knokt, maar moet buigen voor Fenerbahçe in kolkende Topsporthal

Een uitverkochte SaZa Topsporthal in Doetinchem vormde woensdagavond het decor voor een Europese volleybalavond van formaat. Orion Stars nam het in de eerste kwartfinale van de CEV Volleyball Cup op tegen het Turkse Fenerbahçe. Ondanks een sterke openingsfase zat een overwinning er uiteindelijk niet in.