gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap heeft ‘stevige waarschuwing’ op zak, onderzoek naar sfeeractie loopt

03f37e05f967b6f377bf1864322974f2

De aanklager betaald voetbal van de KNVB is een vooronderzoek gestart naar de grote sfeeractie van de supporters van De Graafschap in de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur. Ook is er een overleg geweest met ‘de driehoek’ en heeft de club een stevige waarschuwing gekregen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
'Donderdagavond heeft een overleg plaatsgevonden met de driehoek – politie, Openbaar Ministerie en de gemeente Doetinchem – om de situatie verder te bespreken', valt te lezen in een statement van De Graafschap. 'Er is daar een stevige waarschuwing uitgedeeld aan de club en gesproken over mogelijk te nemen maatregelen.' Welke maatregelen dat zijn is niet bekend. Volgens burgemeester Mark Boumans wordt dat per voorval bekeken. Wel laat hij weten dat de club in zijn ogen meer verantwoordelijkheid moet nemen.

Naast de waarschuwing kan de club nieuwe straffen van de KNVB verwachten. De aanklager betaald voetbal is een vooronderzoek gestart naar de actie. De Graafschap laat weten in het nieuwe jaar een afspraak te hebben met de KNVB. Ook gaan de Doetinchemmers onderzoeken of er supporters een straf krijgen vanwege de sfeeractie. 'Meer duidelijkheid over maatregelen en (straf)opvolging richting individuen verwachten we na de feestdagen', aldus De Graafschap. 'De getroffen maatregelen zullen doelmatig moeten zijn.'

Supporters melden zich bij club
Bij de sfeeractie om voormalig voorzitter Martin Mos, gestopt RvC-lid Sjoerd Weikamp en de oud-voorzitter van SV Superboeren, Hans Boesberg te bedanken voor hun inzet , kwam veel rook vrij. Dit werd, op zijn zachts gezegd, niet bij alle aanwezige supporters positief ontvangen. 'De afgelopen week hebben veel supporters zich bij de club gemeld naar aanleiding van de rookontwikkeling die ontstond. Wij zullen persoonlijk contact opnemen met een ieder', aldus de club.

BT stopt ermee
Naar aanleiding van de grote actie kwamen er verschillende tegengeluiden van supporters naar de harde kern van De Graafschap. Daarop besloot de Brigata Tifosi (BT) de stekker uit de beroemde sfeeracties op De Vijverberg te trekken: '12 jaar geleden waren het mensen binnen de club die verdeeldheid wisten te creëren, nu lukt het de KNVB om met behulp van collectieve straffen voet aan de grond te krijgen op De Vijverberg.'

Lees ook

Tante Rikie3

Zwarte Cross brengt eerbetoon aan Tante Rikie met slogan voor 2027

De Zwarte Cross heeft maandagmiddag de slogan voor de editie van 2027 bekendgemaakt. Met ‘Rikie Forever!’ brengt de organisatie een eerbetoon aan Tante Rikie, de festivaldirectrice in ruste.

HybridAchterhoek (13)

Honderden atleten gaan tijdens Hybrid Achterhoek tot het uiterste

Meer dan driehonderd atleten gingen zaterdag tot het gaatje in de SSP-hal in Ulft. Tijdens de Hybrid Achterhoek combineren de deelnemers hardlopen met verschillende kracht- en conditieoefeningen. Organisator Bram de Vries krijgt energie van al die fanatiekelingen.

Jotihunt0

XXL-vossenjacht door de Achterhoek tijdens jubileumeditie van Jotihunt

26 uur lang jagen op vossen en daarbij diverse opdrachten uitvoeren om punten te behalen, dat is het doel van de Jotihunt. Honderden scouts van negen Achterhoekse verenigingen deden dit weekend tijdens de 25e editie van dit evenement een gooi naar de winst.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 14.26.00

Kortsluiting zorgt voor flinke rookontwikkeling in ’s-Heerenberg

De hulpdiensten zijn maandagmiddag uitgerukt vanwege flinke rookontwikkeling in een woning aan het Rodingsveen in ’s-Heerenberg. De rook ontstond door kortsluiting in een stopcontact. Er raakte niemand gewond.

rechtbankZutphen

Cel voor Doetinchemmer (54) na poging tot verkrachting ex

Een 54-jarige man uit Doetinchem is veroordeeld voor het proberen te verkrachten en het mishandelen van zijn ex. De man heeft een gevangenisstraf gekregen van twee jaar, waarvan tien maanden voorwaardelijk.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 13.28.33

CBR ziet geen reden voor theorie-examens in de Achterhoek ondanks beoogde verhuizing

Hoewel het CBR een nieuwe locatie voor praktijkexamens in Doetinchem lijkt te hebben gevonden, is er nog altijd geen mogelijkheid voor Achterhoekers om in de regio hun theorie-examen af te leggen. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) ziet geen aanleiding om daar verandering in te brengen.