gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap heeft ‘stevige waarschuwing’ op zak, onderzoek naar sfeeractie loopt

03f37e05f967b6f377bf1864322974f2

De aanklager betaald voetbal van de KNVB is een vooronderzoek gestart naar de grote sfeeractie van de supporters van De Graafschap in de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur. Ook is er een overleg geweest met ‘de driehoek’ en heeft de club een stevige waarschuwing gekregen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
'Donderdagavond heeft een overleg plaatsgevonden met de driehoek – politie, Openbaar Ministerie en de gemeente Doetinchem – om de situatie verder te bespreken', valt te lezen in een statement van De Graafschap. 'Er is daar een stevige waarschuwing uitgedeeld aan de club en gesproken over mogelijk te nemen maatregelen.' Welke maatregelen dat zijn is niet bekend. Volgens burgemeester Mark Boumans wordt dat per voorval bekeken. Wel laat hij weten dat de club in zijn ogen meer verantwoordelijkheid moet nemen.

Naast de waarschuwing kan de club nieuwe straffen van de KNVB verwachten. De aanklager betaald voetbal is een vooronderzoek gestart naar de actie. De Graafschap laat weten in het nieuwe jaar een afspraak te hebben met de KNVB. Ook gaan de Doetinchemmers onderzoeken of er supporters een straf krijgen vanwege de sfeeractie. 'Meer duidelijkheid over maatregelen en (straf)opvolging richting individuen verwachten we na de feestdagen', aldus De Graafschap. 'De getroffen maatregelen zullen doelmatig moeten zijn.'

Supporters melden zich bij club
Bij de sfeeractie om voormalig voorzitter Martin Mos, gestopt RvC-lid Sjoerd Weikamp en de oud-voorzitter van SV Superboeren, Hans Boesberg te bedanken voor hun inzet , kwam veel rook vrij. Dit werd, op zijn zachts gezegd, niet bij alle aanwezige supporters positief ontvangen. 'De afgelopen week hebben veel supporters zich bij de club gemeld naar aanleiding van de rookontwikkeling die ontstond. Wij zullen persoonlijk contact opnemen met een ieder', aldus de club.

BT stopt ermee
Naar aanleiding van de grote actie kwamen er verschillende tegengeluiden van supporters naar de harde kern van De Graafschap. Daarop besloot de Brigata Tifosi (BT) de stekker uit de beroemde sfeeracties op De Vijverberg te trekken: '12 jaar geleden waren het mensen binnen de club die verdeeldheid wisten te creëren, nu lukt het de KNVB om met behulp van collectieve straffen voet aan de grond te krijgen op De Vijverberg.'

Lees ook

Wasserbal10

Brandweer Bergh terug op Wasserballtoernooi Elten: ‘Goed voor onderlinge band’

Brandweer Bergh heeft zaterdag na zeventien jaar weer meegedaan aan het Wasserballtoernooi in het Duitse Elten. Veertien Nederlandse en Duitse brandweerkorpsen namen het tegen elkaar op tijdens het evenement, waarbij met brandslangen een grote bal in het doel van de tegenstander moet worden gespoten.

34310063-d35b-3aec-9869-b17f2849d340

De Graafschap Vrouwen onderuit bij debuut in Eredivisie

De Graafschap Vrouwen heeft hun eerste wedstrijd in de Eredivisie verloren van FC Twente. Ze gingen met 2-1 onderuit in Enschede.

Toivo Mero

Kania begint bij De Graafschap: Finse nieuwkomer nog op de bank

De Duitse spits Julian Kania begint maandag tegen Jong AZ voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De Finse nieuwkomer Toivo Mero begint nog op de bank. Trainer Thomas Duivenvoorden wil een goede start in eigen huis beleven.

Aasee Festival Bocholt_strand

Bocholt gooit de hekken open voor drie zwoele zomeravonden Aasee Festival

Strandkleedjes liggen uitgespreid, zonnebrillen zijn nog op en zomerse beats op de achtergrond. Wie vrijdagavond langs de Bocholter Aasee liep, waande zich eerder op vakantie dan net over de grens. Dit weekend van 14, 15 en 16 augustus verandert het recreatiegebied tijdens het gratis Aasee Festival opnieuw in een zomerse ontmoetingsplek voor de hele stad.

GRAVROUWEN20

De Graafschap vrouwen aan vooravond eredivisie: ‘Doel is handhaving’

De Graafschap vrouwen maakt zich op voor het eredivisiedebuut. Zondag om 16.45 uur spelen de Doetinchemmers uit tegen recordkampioen FC Twente. De selectie én trainer Timo Kleinhesselink kunnen niet wachten om op het hoogste niveau af te trappen.

GERRITVOSSERS340

Weerboer Gerrit voorspelt een warm maar bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Varsseveld voorspelt de weerboer een warm maar bewolkt weekend.