gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap heeft ‘stevige waarschuwing’ op zak, onderzoek naar sfeeractie loopt

03f37e05f967b6f377bf1864322974f2

De aanklager betaald voetbal van de KNVB is een vooronderzoek gestart naar de grote sfeeractie van de supporters van De Graafschap in de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur. Ook is er een overleg geweest met ‘de driehoek’ en heeft de club een stevige waarschuwing gekregen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
'Donderdagavond heeft een overleg plaatsgevonden met de driehoek – politie, Openbaar Ministerie en de gemeente Doetinchem – om de situatie verder te bespreken', valt te lezen in een statement van De Graafschap. 'Er is daar een stevige waarschuwing uitgedeeld aan de club en gesproken over mogelijk te nemen maatregelen.' Welke maatregelen dat zijn is niet bekend. Volgens burgemeester Mark Boumans wordt dat per voorval bekeken. Wel laat hij weten dat de club in zijn ogen meer verantwoordelijkheid moet nemen.

Naast de waarschuwing kan de club nieuwe straffen van de KNVB verwachten. De aanklager betaald voetbal is een vooronderzoek gestart naar de actie. De Graafschap laat weten in het nieuwe jaar een afspraak te hebben met de KNVB. Ook gaan de Doetinchemmers onderzoeken of er supporters een straf krijgen vanwege de sfeeractie. 'Meer duidelijkheid over maatregelen en (straf)opvolging richting individuen verwachten we na de feestdagen', aldus De Graafschap. 'De getroffen maatregelen zullen doelmatig moeten zijn.'

Supporters melden zich bij club
Bij de sfeeractie om voormalig voorzitter Martin Mos, gestopt RvC-lid Sjoerd Weikamp en de oud-voorzitter van SV Superboeren, Hans Boesberg te bedanken voor hun inzet , kwam veel rook vrij. Dit werd, op zijn zachts gezegd, niet bij alle aanwezige supporters positief ontvangen. 'De afgelopen week hebben veel supporters zich bij de club gemeld naar aanleiding van de rookontwikkeling die ontstond. Wij zullen persoonlijk contact opnemen met een ieder', aldus de club.

BT stopt ermee
Naar aanleiding van de grote actie kwamen er verschillende tegengeluiden van supporters naar de harde kern van De Graafschap. Daarop besloot de Brigata Tifosi (BT) de stekker uit de beroemde sfeeracties op De Vijverberg te trekken: '12 jaar geleden waren het mensen binnen de club die verdeeldheid wisten te creëren, nu lukt het de KNVB om met behulp van collectieve straffen voet aan de grond te krijgen op De Vijverberg.'

Lees ook

HaenRots

Achterhoekers Haen en Rots genieten van ‘thuiswedstrijd’ met Jong Oranje

Het was dinsdagavond een spannende voetbalavond op De Vijverberg. Niet voor de Superboeren, maar voor Jong Oranje, dat na bijna zeven jaar terugkeerde in Doetinchem. Met een 4-0 overwinning op Jong Bosnië en Herzegovina stelde Oranje een plek in de play-offs voor het EK veilig. Voor Achterhoekers Mats Rots en Devin Haen was de avond extra bijzonder.

CalleJansen0

Sabattical Calle Janssen, stopt als fractievoorzitter LochemGroen!

Calle Janssen stopt als fractievoorzitter van LochemGroen! én met een actieve rol binnen de lokale politiek in Lochem. Hij maakt een pas op de plaats voor een sabbatical en vertrekt met zijn gezin voor een half jaar naar Spanje en Portugal.

_IMG0981_isselburg_feuerwehr_umzug_blaulichtfahrt

Korpsen uit grensstreek rukken uit voor verhuizing brandweer Isselburg

Brandende fakkels, veel blauwe zwaailichten, vier brandweerwagens en veel Isselburgers op de been. De Isselburgse brandweer verhuisde vrijdag in een optocht naar hun gloednieuwe herbouwde brandweerkazerne. De uitvalsbasis is van betekenis voor de grensstreek. De ruimte kent tevens een opleidcentrum waarmee hulp en bestrijding van incidenten van deze lokale brandweerpost verder reikt dan alleen het blussen van lokale branden.

RichardRoelofs0

Roelofsen na 22 jaar weg bij De Graafschap: ‘Mijn blauwwitte hart blijft voor altijd’

De wegen van Richard Roelofsen en De Graafschap scheiden dit seizoen na 22 jaar. Het contract van de voormalig assistent-trainer en interim hoofdtrainer wordt door de Doetinchemmers niet verlengd vanwege een verschil van inzicht over zijn rol.

WhatsApp Image 2026-10-07 at 10.01.52

Politie bewaakt terrein afvalverwerker Dinxperlo na vondst mogelijke gevaarlijke stoffen

De politie bewaakt het terrein van de afvalverwerker in Dinxperlo nadat er gevaarlijke stoffen zijn aangetroffen. Twee weken geleden woedde daar een grote brand, waarna de Omgevingsdienst Achterhoek onderzoek is gaan doen op locatie.

9563d98c-2c3c-49aa-89a6-599a6f8f3d25

Bestuurder scootmobiel valt op drukke weg tussen Zeddam en Etten

Een bestuurder van een scootmobiel is dinsdagmiddag ten val gekomen op de Terborgseweg tussen Etten en Zeddam. De man is ter controle meegenomen naar het ziekenhuis.