Ulft, Netherlands

De Graafschap en Jansen herenigd

Regio8 | 6 januari 2016 09:00 | Aangepast op 6 januari 2016 09:00
"Ik zie jongens waarmee ik gespeeld heb en waarmee ik een hartstikke goede band heb", aldus een enthousiaste Anco Jansen over zijn oud-teamgenoten van De Graafschap. "Het is leuk dat je die bij toeval zo treft in het hotel." Jansen speelt inmiddels in Turkije en is op dreef bij tweededivisionist Boluspor. Hij scoorde dit seizoen vier goals en gaf bovendien vijf assists. "Sinds een wedstrijd of acht word ik als linksbuiten gebruikt. Sindsdien ben ik vrijwel elke wedstrijd belangrijk geweest met of een goal of een assist. Ik mag niet klagen."

De geboren Zwollenaar geniet zichtbaar van zijn avontuur in Bolu, een plaatsje langs de snelweg tussen Ankara en Istanbul. "Van te voren weet je niet waar je terecht komt, maar als ik terugkijk op het afgelopen half jaar heb ik het hartstikke naar mijn zin." Toch maakte Jansen wel een aantal vreemde dingen mee. "Ik kan daar een boekje over schrijven. Een voorzitter die bij een achterstand in de rust de kleedkamer binnen komt stormen. Als er een halve meter sneeuw ligt, wordt er gewoon gevoetbald. Dat zal in Nederland wel anders zijn."

Achterdeur uit de Vijverberg

Drie jaar geleden dartelde de inmiddels 26-jarige Jansen nog over de flank op de Vijverberg. Hij vertrok daar via de achterdeur. "Met bepaalde mensen binnen de club heb ik problemen gehad. Dat is nou eenmaal zo en voor de rest heb ik ook niet de behoefte daar iets over te zeggen." Hij vertrok uiteindelijk naar Roda JC en trok aan het begin van dit seizoen naar Turkije.

Toch denkt hij met een prettig gevoel terug aan zijn tijd in Doetinchem. "Als voetballer had ik een goede periode en ik heb er altijd prettig gewoond." Een terugkeer zit er in ieder geval deze transferperiode niet in: "Nee, ik kom niet naar De Graafschap."

foto: Boluspor

Lees ook

Van Woodstock naar zorg met wifi: zo denkt de Achterhoek over hoe we oud worden

Wie zorgt er straks voor wie? De Achterhoek tast nieuwe vormen voor ouderenzorg af. Wat moeten we? W...

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...

Winterswijker Brittijn kiest voor Fortuna Sittard na vertrek bij De Graafschap

Phillip Brittijn uit Winterswijk tekent een contract voor drie jaar bij eredivisionist Fortuna Sitta...

Achterhoek verwelkomt nieuwe TOP bij Villa Ruimzicht in Doetinchem

Villa Ruimzicht in Doetinchem is officieel benoemd tot Toeristisch Overstap Punt (TOP). Daarmee krij...

Cultureel cadeau voor iedereen: Midzomer Mondriaan laat Winterswijk stralen

Terwijl de slagwerkers de avondlucht boven de Markt in beweging zetten, klinkt op deze vrijdagavond ...