gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Boetners gaan net als streekgenoten voor hoogtepunt op de Zwarte Cross

0e5b2815c0ffc0870744924fb9ed69c3

De Boetners besloten dertien jaar geleden op de Zwarte Cross om een band te worden en donderdag mogen de dialectrockers weer optreden op hun geliefde festival. Voor Achterhoekse artiesten blijft optreden op het grootste festival van Nederland een absoluut hoogtepunt.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“We stonden al jaren met een vaste vriendengroep op de camping van de Zwarte Cross toen we in 2011 het idee kregen om een bandje te beginnen, zoals Jovink dat ook ooit heeft gedaan”, herinnert leadzanger Kevin Raayman van De Boetners zich. Het idee werd werkelijkheid. Er kwamen nummers en albums, én in 2017 voor het eerst een uitnodiging om op de treden op hun geliefde feest. “Dat was de droom, optreden op de Zwarte Cross”, zegt Raayman, die nog steeds begint te glunderen als hij terugdenkt aan de eerste keer. “Dat smaakte zeker naar meer. Dus we zijn heel blij dat we dit jaar terug mogen komen.”

De Boetners zijn dit jaar een van de Achterhoekers die op de line-up staan. Ook bekende artiesten uit de streek als Boh Foi Toch, Suzan & Freek en Bökkers treden verspreid over het festivalweekend op, maar er zijn ook minder bekende pareltjes geprogrammeerd. Fort Fiesta draait donderdagnacht in De Nachtclub, Het Handkar Trio staat zaterdagavond op het Open Podium en De Paloma’s treden zondagmiddag op in de Megatent. Ook Beltrummer Joost Helmers, als 'Jackie' schrijver van het festivallied, staat op de planken. Zondagochtend verzorgt het Ettens Mannenkoor op het Buitenpodium een bijzonder optreden met het G-orkest uit Eibergen.

Normaal of Zwarte Cross?
Raayman stond met De Boetners ook op Huntenpop en in het voorprogramma van Normaal in Lochem. “Dat zijn hoogtepunten waar je met een grote glimlach op terugkijkt. Normaal is naast Jovink een grote inspiratie voor onze muziek. Dat we in dat voorprogramma voor 20.000 man mochten spelen was wel kicken.” Toch blijft de Zwarte Cross speciaal, vindt Raayman: “Het is uniek, een feestje voor iedereen. Van theater, tot muziek, tot motorcross. Het maakt niet uit of je uit de Achterhoek, het westen of het buitenland komt. Iedereen moet eens een kijkje nemen.”

Donderdag in de Roadhouse
Donderdagavond hopen De Boetners een nieuw hoogtepunt te beleven. Ze spelen een set van een uur in de Roadhouse op de Zwarte Cross. “Dan gaat het los, we gaan die tent wel even slopen denk ik”, zegt Raayman lachend. “Het bier gaat zeker de lucht in. Ik zag de weersvoorspelling, dat ziet er ook goed uit. Dus nog meer reden voor mensen om te komen!”

Lees ook

VlagGaanderenInzet

Gaanderen kiest eigen dorpsvlag: 'Hopelijk gaat die straks overal wapperen'

Gaanderen heeft een eigen dorpsvlag. Uit meerdere inzendingen kreeg het ontwerp van Miranda Smit-Reijers de meeste stemmen. Als het aan Dorpsraad Gaanderen ligt, is de nieuwe vlag straks op zoveel mogelijk plekken in het dorp te zien. Of die er daadwerkelijk komt te hangen, is nog wel de vraag.

Bord Didam

Conceptwoningen Didam opnieuw vertraagd, nu door aansluiting stroom

De dertig conceptwoningen aan De Els in Didam worden opnieuw later opgeleverd. De woningen zouden oorspronkelijk eind 2025 klaar zijn, maar liepen al maanden vertraging op door een bunzing en een steenmarter. Nu zorgt de aansluiting op het elektriciteitsnet voor nieuwe vertraging. Plavei verwacht de woningen begin december op te leveren. Dat terwijl de woningen er in eerste instantie binnen elf maanden moesten staan.

GAGSravana20

Uitzending in teken van Sravana trapt campagne af: 'We moeten nu ook echt helpen'

Het radioprogramma van Get a Grip op REGIO8 stond woensdag in het teken van 'Het hart voor Sravana'. Het was de aftrap voor een campagne om geld op te halen voor het Achterhoekse hospice dat kampt met een financieringstekort rondom de nieuwbouw. Een van de aanjagers van de actie Sjoerd Weikamp, kroop in de rol van presentator.

OpheffingEenrichtingBeek0

Eenrichtingsweg grensovergang Beek teruggedraaid: ‘Opgelucht’

De zwarte tape op de bewegwijzering kan van de plaatsnaam Elten af en de verbodsborden kunnen weg. De Eltenseweg richting de grens bij Beek is geen eenrichtingsweg meer. Wethouder Jeanette Derksen verwijderde woensdagochtend symbolisch het verbodsbord bij de grens.

Zonne-energie-zonne-panelen-Foto-gemeente-Lochem

Bronckhorst wil energietransitie voortaan samen met inwoners vormgeven

Bronckhorst wil inwoners, ondernemers en organisaties in de gemeente een grotere rol geven in de energietransitie. Zoals eerder naar buiten is gebracht wordt de realisatie van grootschalige energieopwekking gepauzeerd, zoals de plannen voor een windpark bij Keppel-Eldrik.

WhatsApp Image 2026-09-29 at 07.22.05

Explosie Dinxperlo jaagt buurt de stuipen op het lijf: 'Ik voel me niet meer veilig'

"Het ging zo hard. De muren trilden", vertelt een vrouw uit Dinxperlo dinsdagochtend. Iets na 03.30 uur ging bij de woning naast haar een explosief af. De schrik zit er nog altijd goed in bij buurtbewoners. In de Aaldersbeeklaan, waar de knal te horen was, overheerst het gevoel van onveiligheid.