gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Boetners gaan net als streekgenoten voor hoogtepunt op de Zwarte Cross

0e5b2815c0ffc0870744924fb9ed69c3.jpg

De Boetners besloten dertien jaar geleden op de Zwarte Cross om een band te worden en donderdag mogen de dialectrockers weer optreden op hun geliefde festival. Voor Achterhoekse artiesten blijft optreden op het grootste festival van Nederland een absoluut hoogtepunt.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“We stonden al jaren met een vaste vriendengroep op de camping van de Zwarte Cross toen we in 2011 het idee kregen om een bandje te beginnen, zoals Jovink dat ook ooit heeft gedaan”, herinnert leadzanger Kevin Raayman van De Boetners zich. Het idee werd werkelijkheid. Er kwamen nummers en albums, én in 2017 voor het eerst een uitnodiging om op de treden op hun geliefde feest. “Dat was de droom, optreden op de Zwarte Cross”, zegt Raayman, die nog steeds begint te glunderen als hij terugdenkt aan de eerste keer. “Dat smaakte zeker naar meer. Dus we zijn heel blij dat we dit jaar terug mogen komen.”

De Boetners zijn dit jaar een van de Achterhoekers die op de line-up staan. Ook bekende artiesten uit de streek als Boh Foi Toch, Suzan & Freek en Bökkers treden verspreid over het festivalweekend op, maar er zijn ook minder bekende pareltjes geprogrammeerd. Fort Fiesta draait donderdagnacht in De Nachtclub, Het Handkar Trio staat zaterdagavond op het Open Podium en De Paloma’s treden zondagmiddag op in de Megatent. Ook Beltrummer Joost Helmers, als 'Jackie' schrijver van het festivallied, staat op de planken. Zondagochtend verzorgt het Ettens Mannenkoor op het Buitenpodium een bijzonder optreden met het G-orkest uit Eibergen.

Normaal of Zwarte Cross?
Raayman stond met De Boetners ook op Huntenpop en in het voorprogramma van Normaal in Lochem. “Dat zijn hoogtepunten waar je met een grote glimlach op terugkijkt. Normaal is naast Jovink een grote inspiratie voor onze muziek. Dat we in dat voorprogramma voor 20.000 man mochten spelen was wel kicken.” Toch blijft de Zwarte Cross speciaal, vindt Raayman: “Het is uniek, een feestje voor iedereen. Van theater, tot muziek, tot motorcross. Het maakt niet uit of je uit de Achterhoek, het westen of het buitenland komt. Iedereen moet eens een kijkje nemen.”

Donderdag in de Roadhouse
Donderdagavond hopen De Boetners een nieuw hoogtepunt te beleven. Ze spelen een set van een uur in de Roadhouse op de Zwarte Cross. “Dan gaat het los, we gaan die tent wel even slopen denk ik”, zegt Raayman lachend. “Het bier gaat zeker de lucht in. Ik zag de weersvoorspelling, dat ziet er ook goed uit. Dus nog meer reden voor mensen om te komen!”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-27 at 21.06.20.jpeg

‘Ontbrekend stukje kunstgeschiedenis’: Jan Toorops band met Ulft eindelijk vastgelegd

Eén zoekopdracht op de Wikipediapagina van kunstenaar Jan Toorop zegt genoeg. Wie zoekt op het woord ‘Ulft’, krijgt geen enkele hit. Opmerkelijk, want de kunstenaar verbleef rond 1900 bijna twintig jaar lang regelmatig in het Achterhoekse dorp. Voor de Ulftse Stichting Jan Toorop was dat aanleiding om een boek over die periode uit te brengen.

20260528_104650.jpg

E-Waste Race afgetrapt op basisschool Bonteburg: ‘Zonde voor de natuur'

Dertig leerlingen van Jenaplan basisschool De Bontebrug hebben donderdag de E-Waste Race afgetrapt. De komende weken gaan ze proberen om zoveel mogelijk elektronisch afval in te zamelen en te recyclen.

REKKEN.jpg

Rekken in beeld voor tijdelijke opvang gevangenen door cellentekort

Verslavingszorg Tactus wil een deel van hun pand in Rekken verhuren aan de Dienst Justitële Inrichtingen (DJI). Zij zoeken namelijk naar een locatie om meer gedetineerden kunnen huisvesten vanwege een landelijk cellentekort. Het is de bedoeling dat een ‘nieuwe doelgroep’ gevangenen zijn intrek neemt in het pand.

WhatsApp Image 2026-05-28 at 12.28.24.jpg

Gaanderense ondernemer zet waarschuwingsbord bij flexflitser: ‘Boetes lopen gigantisch op’

Het zal de meeste mensen uit Gaanderen en omgeving niet ontgaan zijn: dé flitser die tijdelijk aan de Rijksweg staat. De gemeente heeft deze zogenoemde ‘flexflitser’ sinds kort geplaatst om het aantal hardrijders terug te dringen. De medewerkers van Lady W Mode hebben nu zelf het heft in handen genomen en hebben een opvallend bord geplaatst om automobilisten te waarschuwen voor de torenhoge boetes.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Bronckhorst sluit 2025 af met miljoenenoverschot, maar waarschuwt voor tekorten

De gemeente Bronckhorst sluit 2025 af met een positief resultaat van 7,9 miljoen euro. Volgens het college staat de gemeente er financieel gezond voor, mede doordat de algemene reserve eind vorig jaar uitkwam op ruim 32 miljoen euro.

bliksem1.jpeg

Code geel voor de Achterhoek: weekend start met onweer

Wie had gehoopt het weekend af te kunnen trappen met een barbecue in de achtertuin, moet zijn plannen even bijstellen. Het KNMI heeft voor vrijdagmiddag en -avond code geel afgegeven voor de Achterhoek.