gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Boetners gaan net als streekgenoten voor hoogtepunt op de Zwarte Cross

0e5b2815c0ffc0870744924fb9ed69c3

De Boetners besloten dertien jaar geleden op de Zwarte Cross om een band te worden en donderdag mogen de dialectrockers weer optreden op hun geliefde festival. Voor Achterhoekse artiesten blijft optreden op het grootste festival van Nederland een absoluut hoogtepunt.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“We stonden al jaren met een vaste vriendengroep op de camping van de Zwarte Cross toen we in 2011 het idee kregen om een bandje te beginnen, zoals Jovink dat ook ooit heeft gedaan”, herinnert leadzanger Kevin Raayman van De Boetners zich. Het idee werd werkelijkheid. Er kwamen nummers en albums, én in 2017 voor het eerst een uitnodiging om op de treden op hun geliefde feest. “Dat was de droom, optreden op de Zwarte Cross”, zegt Raayman, die nog steeds begint te glunderen als hij terugdenkt aan de eerste keer. “Dat smaakte zeker naar meer. Dus we zijn heel blij dat we dit jaar terug mogen komen.”

De Boetners zijn dit jaar een van de Achterhoekers die op de line-up staan. Ook bekende artiesten uit de streek als Boh Foi Toch, Suzan & Freek en Bökkers treden verspreid over het festivalweekend op, maar er zijn ook minder bekende pareltjes geprogrammeerd. Fort Fiesta draait donderdagnacht in De Nachtclub, Het Handkar Trio staat zaterdagavond op het Open Podium en De Paloma’s treden zondagmiddag op in de Megatent. Ook Beltrummer Joost Helmers, als 'Jackie' schrijver van het festivallied, staat op de planken. Zondagochtend verzorgt het Ettens Mannenkoor op het Buitenpodium een bijzonder optreden met het G-orkest uit Eibergen.

Normaal of Zwarte Cross?
Raayman stond met De Boetners ook op Huntenpop en in het voorprogramma van Normaal in Lochem. “Dat zijn hoogtepunten waar je met een grote glimlach op terugkijkt. Normaal is naast Jovink een grote inspiratie voor onze muziek. Dat we in dat voorprogramma voor 20.000 man mochten spelen was wel kicken.” Toch blijft de Zwarte Cross speciaal, vindt Raayman: “Het is uniek, een feestje voor iedereen. Van theater, tot muziek, tot motorcross. Het maakt niet uit of je uit de Achterhoek, het westen of het buitenland komt. Iedereen moet eens een kijkje nemen.”

Donderdag in de Roadhouse
Donderdagavond hopen De Boetners een nieuw hoogtepunt te beleven. Ze spelen een set van een uur in de Roadhouse op de Zwarte Cross. “Dan gaat het los, we gaan die tent wel even slopen denk ik”, zegt Raayman lachend. “Het bier gaat zeker de lucht in. Ik zag de weersvoorspelling, dat ziet er ook goed uit. Dus nog meer reden voor mensen om te komen!”

Lees ook

DokeTempels10

Doke Tempels uit fractie PRO Nederland Oude IJsselstreek gezet, toekomst zetel onbekend

Raadslid Doke Tempels maakt niet langer onderdeel uit van de fractie van PRO Nederland Oude IJsselstreek. De partij heeft het vertrouwen in het raadslid opgezegd nadat ze volgens PRO maanden onbereikbaar was. Tempels wilde zelf wethouder worden, maar John Haverdil won uiteindelijk die interne strijd.

GraafschapZW

Oud-voorzitter De Graafschap Hylke Enzerink overleden

Hylke Enzerink, van 1994 tot 2000 voorzitter van De Graafschap, is overleden. Dat maakt de club bekend op haar kanalen. Enzerink is 83 jaar oud geworden.

Bord Didam

Alleen bestemmingsverkeer nog welkom in centrum Didam

Automobilisten die het centrum van Didam als sluiproute gebruiken, mogen daar vanaf vandaag niet meer rijden. Alleen bestemmingsverkeer is nog welkom. Met de proef hoopt de gemeente de verkeersoverlast terug te dringen.

WhatsApp Image 2026-09-09 at 09.54.59

Fietsster lichtgewond na aanrijding in Doetinchem

Een fietsster is woensdagochtend lichtgewond geraakt bij een ongeval op de Mozartlaan in Doetinchem. Een automobiliste reed achteruit en zag daarbij drie meisjes op de fiets over het hoofd.

Trekkers OIJ

Honderden boeren bieden brandbrief aan bij gemeentehuis Gendringen

Zo'n 250 boeren kwamen dinsdagavond met tientallen trekkers naar het gemeentehuis van de gemeente Oude IJsselstreek in Gendringen. Ze boden een brandbrief aan, aan burgemeester Laura Werger waarin ze hun zorgen uitspreken over de brief van minister van Essen. Hoewel een gemeente in eerste instantie niet over die regels gaat, is het gemeentehuis volgens de boeren tóch de geschikte plek.

WhatsApp Image 2026-09-09 at 09.00.48

Kop-staartbotsing op A18 bij Wehl zorgt voor verkeershinder

Bij een kop-staartbotsing op de A18 ter hoogte van Wehl is een flinke ravage ontstaan. Bij het ongeval zijn geen gewonden.