gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Boetners gaan net als streekgenoten voor hoogtepunt op de Zwarte Cross

0e5b2815c0ffc0870744924fb9ed69c3

De Boetners besloten dertien jaar geleden op de Zwarte Cross om een band te worden en donderdag mogen de dialectrockers weer optreden op hun geliefde festival. Voor Achterhoekse artiesten blijft optreden op het grootste festival van Nederland een absoluut hoogtepunt.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“We stonden al jaren met een vaste vriendengroep op de camping van de Zwarte Cross toen we in 2011 het idee kregen om een bandje te beginnen, zoals Jovink dat ook ooit heeft gedaan”, herinnert leadzanger Kevin Raayman van De Boetners zich. Het idee werd werkelijkheid. Er kwamen nummers en albums, én in 2017 voor het eerst een uitnodiging om op de treden op hun geliefde feest. “Dat was de droom, optreden op de Zwarte Cross”, zegt Raayman, die nog steeds begint te glunderen als hij terugdenkt aan de eerste keer. “Dat smaakte zeker naar meer. Dus we zijn heel blij dat we dit jaar terug mogen komen.”

De Boetners zijn dit jaar een van de Achterhoekers die op de line-up staan. Ook bekende artiesten uit de streek als Boh Foi Toch, Suzan & Freek en Bökkers treden verspreid over het festivalweekend op, maar er zijn ook minder bekende pareltjes geprogrammeerd. Fort Fiesta draait donderdagnacht in De Nachtclub, Het Handkar Trio staat zaterdagavond op het Open Podium en De Paloma’s treden zondagmiddag op in de Megatent. Ook Beltrummer Joost Helmers, als 'Jackie' schrijver van het festivallied, staat op de planken. Zondagochtend verzorgt het Ettens Mannenkoor op het Buitenpodium een bijzonder optreden met het G-orkest uit Eibergen.

Normaal of Zwarte Cross?
Raayman stond met De Boetners ook op Huntenpop en in het voorprogramma van Normaal in Lochem. “Dat zijn hoogtepunten waar je met een grote glimlach op terugkijkt. Normaal is naast Jovink een grote inspiratie voor onze muziek. Dat we in dat voorprogramma voor 20.000 man mochten spelen was wel kicken.” Toch blijft de Zwarte Cross speciaal, vindt Raayman: “Het is uniek, een feestje voor iedereen. Van theater, tot muziek, tot motorcross. Het maakt niet uit of je uit de Achterhoek, het westen of het buitenland komt. Iedereen moet eens een kijkje nemen.”

Donderdag in de Roadhouse
Donderdagavond hopen De Boetners een nieuw hoogtepunt te beleven. Ze spelen een set van een uur in de Roadhouse op de Zwarte Cross. “Dan gaat het los, we gaan die tent wel even slopen denk ik”, zegt Raayman lachend. “Het bier gaat zeker de lucht in. Ik zag de weersvoorspelling, dat ziet er ook goed uit. Dus nog meer reden voor mensen om te komen!”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Stadhuis doetinchem

Inwoners delen zorgen over sociale veiligheid in Doetinchem: 'Sommige plekken liever vermijden'

Donkere fietspaden, overlast door drugsgebruikers, verwarde of verkeerd begrepen personen en intimidatie op straat. Dat kwam naar boven tijdens drie gespreksavonden over sociale veiligheid in de gemeente Doetinchem. Inwoners deelden uiteenlopende situaties en plekken waar zij zich niet veilig voelen.

SluisEefde0

Sluis bij Eefde kan vaker worden gebruikt: van vijf naar tien doorvaarmomenten

Rijkswaterstaat verhoogt vanaf maandag het aantal momenten waarop schepen door de sluis bij Eefde kunnen varen. Het aantal schuttingen wordt uitgebreid van vijf naar tien per dag. De verruiming is mogelijk doordat het waterpeil van de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met ideaal terrasweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij Landwinkel Luemers in Ulft voorspelt de weerboer een ideaal weekend om het terras op te gaan.

A12

Verkeer richting Achterhoek moet omrijden door werkzaamheden A12

De A12 is tussen knooppunt Velperbroek en aansluiting Beek op de nacht van donderdag 10 september 21.00 uur tot vrijdag 11 september 05.00 uur deels afgesloten wegens wegwerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.25.59

Fietser gewond na aanrijding in Lichtenvoorde

Een fietser is vrijdagochtend in Lichtenvoorde aangereden door een auto. Het slachtoffer is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht.