gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Ank wil leden trekken met accommodatie

9b9a7a1a573f3ddf0ca5d6c42bf46459.jpg
Redactie REGIO8 |

"Eerder moest je drie boten uit het rek trekken om bij de boot te komen die je wilde hebben", zo schetst Bas Geijs, lid van de roeicommissie van watersportvereniging De Ank, de oude situatie. "Nu ligt alles mooi in de rekken. Dat is beter voor je rug en ook voor het materiaal." Dankzij de nieuwe loods was er ruimte voor de aanschaf van drie nieuwe boten. Deze werden zaterdag gedoopt met water uit de Oude IJssel. "Champagne gebruik je voor de grote schepen", aldus Ilse Paulis. De regerend Olympisch kampioene in de lichtgewicht dubbel twee mocht de doop verrichten. "Bij roeien is het traditie om dat te doen met het water waarop je roeit."

Met de nieuwe boten en de nieuwe loods hoopt De Ank nieuwe leden naar de vereniging te trekken. "Wij hebben nu ongeveer 65 leden", schat penningmeester Pieter van Vemde. "We willen groeien naar boven de honderd. Om financieel goed te draaien hebben we dat ook nodig, maar we denken dat dat makkelijk moet kunnen met de voorzieningen die we nu hebben."
Foto: REGIO8

Lees ook

112AN Ongeval met Duitse ambulance.jpg

Botsende verkeersculturen: Nederlanders op Duitse snelwegen vaak betrokken bij zware ongevallen

Nederlanders zijn opvallend vaak betrokken bij zware ongevallen op Duitse snelwegen in de grensregio. Dat voedt een hardnekkig cliché, maar cijfers laten een ander beeld zien: niet nationaliteit, maar verschillen in verkeerssystemen lijken de belangrijkste oorzaak.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

Merendeel Achterhoekse gemeenten betaalt dwangsommen na te late besluiten

Gemeenten in de Achterhoek hebben in 2025 meerdere keren een dwangsom moeten betalen omdat ze te laat een besluit namen. Van alle gemeenten, hebben er zes samen ruim 17.000 euro uitgekeerd aan inwoners. Het grootste deel daarvan komt voor rekening van de gemeente Oude IJsselstreek.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Rechter veegt bezwaren tegen asielopvanglocatie Bronckhorst van tafel

Een groep omwonenden van het gemeentehuis van Bronckhorst heeft bij de rechtbank in Arnhem bot gevangen in hun verzet tegen een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in Bronckhorst. De rechter oordeelt dat de gemeente de vergunning terecht heeft verleend.

Ibrahim El Kadiri (2).jpg

El Kadiri weken uitgeschakeld bij De Graafschap

Ibrahim El Kadiri, aanvaller en smaakmaker van De Graafschap, staat de komende weken aan de kant met een blessure. De 24-jarige buitenspeler liep de kwetsuur op tijdens de verloren wedstrijd tegen ADO Den Haag (1-2).

Puzzelen0.png

Eerste Montferlands legpuzzelkampioenschap in Didam voor Alpe d’HuZes

Didam wordt maandag 6 april omgetoverd tot het puzzelwalhalla van de Achterhoek. In de sporthal van DSV Relax vindt die Tweede Paasdag het eerste Open Legpuzzelkampioenschap van Montferland plaats. De opbrengst van het evenement gaat naar Alpe d’HuZes, dat geld inzamelt voor kankeronderzoek.

d46e8179cf7406bc64834f2237cc5feb.jpg

Doetinchem moet 282 asielzoekers opvangen en houdt vast aan koers

Gemeente Doetinchem moet volgens een voorlopige raming 282 asielzoekers opvangen. Dat blijkt uit een recente inschatting van het Rijk. Voorheen lag die capaciteitsraming op 307, waarvan 26 amv’ers. Het college heeft besloten daarbij de koers voor de komende jaren op zowel een tijdelijke opvanglocatie als een structurele woonoplossing te houden.