gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Crossbaan in Hummelo viert jubileum met EK

6b8470bf4788199666b844367fea0ece.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het zit in de genen in de Achterhoek”, zegt voorzitter Johan Hartemink van TCD Hummelo. “De zwarte crossen zijn er van oudsher bekend en Jovink en de Voederbietels hebben daar een mooi evenement van gemaakt. Dat vindt zijn oorsprong wel in dit soort crossbanen, waar vroeger illegale wedstrijden werden gereden.” Inmiddels viert de vereniging haar zestigjarige jubileum en weten de internationale crossers de baan goed te vinden. “We horen altijd heel veel positieve reacties, omdat we het hier allemaal goed voor elkaar hebben. Het is strak georganiseerd en we houden van punctualiteit.”

Volgens motorcrosser en lid Stef Willems zijn de vrijwilligers en de leden het geheim van de vereniging. “We hebben een hele grote groep vrijwilligers die allemaal voor elkaar willen gaan en dat is bijna uniek in Nederland”, zegt Willems. “Voor mij is het lekker dichtbij dus ik kom veel bekenden tegen. Zo’n actieve club die de spullen zo goed voor elkaar heeft, dat is gewoon een genot om te rijden.” Niet alleen de accommodatie is populair, ook de baan 'De Heksenplas' zelf is voor motorcrossers een traktatie. “Als het droog is zoals nu, is het een topbaan om te rijden. Wel technisch, er zit van alles in. Het komt niet alleen op snelheid aan maar ook op motorbeheersing”, zegt Hartemink.

Foto: REGIO8

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.