Ulft, Netherlands

Cross Gendringen gaat voor continuïteit

Het geluid van knallende uitlaten en scheurende motoren galmde afgelopen weekend door het buitengebied van Gendringen tijdens de 42e editie van de Autocross. Op het evenement, waar ook de vierde ronde van het NK werd verreden, kwamen ruim drieduizend bezoekers af.
Jasper Hazelaar | 13 augustus 2019 14:31 | Aangepast op 13 augustus 2019 14:31

“Met het Nederlands Kampioenschap (NK) komen bezoekers en rijders uit heel Nederland”, vertelt Martijn Maalderink namens de organiserende Autosportvereniging Gendringen. “Dan merk je dat er een groter publiek hier komt.” Het was de 42e keer dat de Autocross in Gendringen plaatsvond, waarbij de laatste jaren ook de NK-wedstrijden op zaterdag onderdeel zijn van het spektakel. Op zondag werden vervolgens regionale wedstrijden gereden. “De mensen met het kleinste budget kunnen tegen de sterke rijders met groot budget opboksen”, zo schetst bezoekers René Nibbelink de autocross. “Dat vind ik het mooie van de sport.”

Toch merken coureurs dat de populariteit minder wordt. “In vergelijking met tien jaar geleden is het afgenomen”, aldus coureur Edwin Tolkamp. “Alleen de diehards rijden allemaal nog. Je hebt met allemaal nieuwe eisen te maken omtrent uitstoot. Of het beter wordt, weet ik niet.” De organisatie zet dan ook niet op hun uitbreiding en ziet de afgelopen editie als voorbeeld. “Zoals het nu gaat, mag het ieder jaar gaan”, vertelt Maalderink. “Dat is de droom, mooie goede crosses organiseren met veel publiek.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Tieners bezaaien schoolplein met glasscherven in Lochem

Een groep minderjarige jongeren heeft vorige week een hoop glasscherven achtergelaten op het schoolp...

Mountainbiker gewond na aanrijding tussen Beek en Zeddam

Bij een aanrijding nabij Zeddam is vrijdagochtend een mountainbiker gewond geraakt. De weg tussen Be...