Ulft, Netherlands

Coop Didam mag verhuizen naar voormalig gemeentehuis

De Coop-supermarkt in Didam mag in het oude gemeentehuis aan de Raadhuisstraat komen. Dat heeft de Raad van State besloten nadat onder meer de eigenaar van de lokale Albert Heijn de verhuizing aanvocht.
Charlotte van de Kant | 2 februari 2023 13:31 | Aangepast op 2 februari 2023 13:31
Al langere tijd is de gemeente Montferland bezig met de invulling van het oude gemeentehuis in Didam, onderdeel van het centrumplan. Op deze locatie wil de gemeente ruimte geven voor de Coop-supermarkt, met daarboven zestien appartementen. Hiervoor wordt een deel van het oude gemeentehuis gesloopt. Daarbij was het nog de vraag of de supermarkt hier gevestigd mocht worden, nadat Didam Have, eigenaar van verschillende Albert Heijn-winkels, hiertegen in beroep ging. Nu heeft de Raad van State besloten dat het bestemmingsplan van het centrumplan, met een aantal aanpassingen, toch geldig is.

Op de huidige locatie van de Coop-supermarkt komt een nieuwe supermarkt van de Aldi, met 21 nieuwe woningen op de verdieping. Het pand van de Coop zal daarvoor eerst worden gesloopt. Op de locatie van de oude brandweerkazerne en de voormalige gemeentewerf worden vijftien grondgebonden woningen gebouwd. Ook voor de woningbouw is een aanpassing gedaan in het bestemmingsplan. Eerder stond in het plan dat ook kamerbewoning was toegestaan, met meer mensen in één woning. Dit is aangepast naar één huishouden per woning. Wanneer er met de bouw wordt begonnen is nog niet duidelijk.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Magazijnmedewerker wordt onwel en raakt gewond in Didam

Een magazijnmedewerker is dinsdagochtend in Didam onwel geworden en raakte hierdoor ernstig gewond. ...

Klap voor BZ-minister Dobrindt: Duitse rechter kraakt grensbeleid asielzoekers

Het nieuwe strenge grensbeleid van de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt (CSU...

Partijen eisen van de burgemeester meer transparantie en betere informatie

In de gemeenteraad van Bocholt wordt opnieuw gediscussieerd over meer transparantie en tijdige infor...

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

Montferland maakt uitzondering op bijstandsregels voor slachtoffers van brand Didam

Bij de grote brand in Didam begin deze maand zijn een zestal gezinnen hun huis en spullen verloren. ...