Ulft, Netherlands

Coalitie Oost Gelre op volle kracht vooruit

Regio8 | 1 mei 2018 15:01 | Aangepast op 1 mei 2018 15:01

"Het proces is in een sneltreinvaart gegaan. De gesprekken waren constructief en zijn voortvarend gelopen", stelt Porskamp tegenover mediapartner Gelre FM. Bragt vult daarbij aan dat het lange avonden waren, maar dat het naar zijn inzicht prima is gelukt. De belangrijkste thema's in het coalitieprogramma zijn wonen, zorg, onderwijs, duurzaamheid, leefbaarheid en bereikbaarheid. Voor een aantal projecten binnen de gemeente wordt ook een programmamanager aangesteld. Het gaat om de Leefbaarheidsvisie voor kleine kernen en 'Geef Lichtenvoorde kleur'.

Wethouders
In het nieuwe college van Oost-Gelre gaan vier wethouders plaats nemen. Jos Hoenderboom (CDA) wordt verantwoordelijk voor het sociaal domein en het project leefbaarheidsvisie in kleine kernen. Collega-wethouder Marieke Frank (CDA) heeft omgeving, economie en toerisme in haar portefeuille. Zij krijgt daarnaast het project 'Geef Lichtenvoorde kleur'.

Nieuwkomer
Bart Porskamp is een nieuwkomer bij de VVD als wethouder. Hij krijgt volkshuisvesting, sport, duurzaamheid en milieu, energietransitie en ruimtelijk beheer en het programma Stad Groenlo. Karel Bonsen keert terug als wethouder namens de VVD in het college. Bonsen krijgt financiën, p & o, verkeer en mobiliteit, onderwijs en regionale samenwerking onder zijn hoede. Daarnaast gaat hij zich bezig houden met het project 'bereikbaarheid/A18'.
Foto: Oost Gelre

Lees ook

Achterhoekse Laura van Kaam staat in Ziggo Dome: 'Echt een droom'

Een primeur voor de Achterhoekse zangeres Laura van Kaam dit weekend. Komende zondag staat ze voor h...

Nettelhorsterweg (N825) weer open voor verkeer

De Nettelhorsterweg (N825) tussen Lochem en Borculo is vanaf vrijdag aan het eind van de dag weer op...

Achterhoekers bepalen zelf het bord: streekeditie Monopoly in de maak

Veel landen hebben hun eigen variant van Monopoly, sommige Nederlandse gemeenten of plekken hebben z...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt vanuit Ulft een zacht en regenachtig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Teleurstelling en verwarring bij Superboeren na ME-ingreep in Arnhem: ‘Een collectieve straf’

Wat een memorabele voetbalavond in Arnhem had moeten worden, liep voor honderden supporters van De G...

Brand in schuur bij woning Beltrum zorgt voor veel rookontwikkeling

De brandweer is vrijdagochtend vroeg uitgerukt voor een brand in een schuur bij een woning aan de He...