Ulft, Netherlands

Coalitie Oost Gelre op volle kracht vooruit

Regio8 | 1 mei 2018 15:01 | Aangepast op 1 mei 2018 15:01

"Het proces is in een sneltreinvaart gegaan. De gesprekken waren constructief en zijn voortvarend gelopen", stelt Porskamp tegenover mediapartner Gelre FM. Bragt vult daarbij aan dat het lange avonden waren, maar dat het naar zijn inzicht prima is gelukt. De belangrijkste thema's in het coalitieprogramma zijn wonen, zorg, onderwijs, duurzaamheid, leefbaarheid en bereikbaarheid. Voor een aantal projecten binnen de gemeente wordt ook een programmamanager aangesteld. Het gaat om de Leefbaarheidsvisie voor kleine kernen en 'Geef Lichtenvoorde kleur'.

Wethouders
In het nieuwe college van Oost-Gelre gaan vier wethouders plaats nemen. Jos Hoenderboom (CDA) wordt verantwoordelijk voor het sociaal domein en het project leefbaarheidsvisie in kleine kernen. Collega-wethouder Marieke Frank (CDA) heeft omgeving, economie en toerisme in haar portefeuille. Zij krijgt daarnaast het project 'Geef Lichtenvoorde kleur'.

Nieuwkomer
Bart Porskamp is een nieuwkomer bij de VVD als wethouder. Hij krijgt volkshuisvesting, sport, duurzaamheid en milieu, energietransitie en ruimtelijk beheer en het programma Stad Groenlo. Karel Bonsen keert terug als wethouder namens de VVD in het college. Bonsen krijgt financiën, p & o, verkeer en mobiliteit, onderwijs en regionale samenwerking onder zijn hoede. Daarnaast gaat hij zich bezig houden met het project 'bereikbaarheid/A18'.
Foto: Oost Gelre

Lees ook

Twee gezochte mannen opgepakt bij grenscontrole op A3 bij Elten

De federale politie, Bundespolizei (BPOL), heeft vrijdag 20 juni twee mannen aangehouden bij grensco...

Van Woodstock naar zorg met wifi: zo denkt de Achterhoek over hoe we oud worden

Wie zorgt er straks voor wie? De Achterhoek tast nieuwe vormen voor ouderenzorg af. Wat moeten we? W...

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...

Winterswijker Brittijn kiest voor Fortuna Sittard na vertrek bij De Graafschap

Phillip Brittijn uit Winterswijk tekent een contract voor drie jaar bij eredivisionist Fortuna Sitta...

Achterhoek verwelkomt nieuwe TOP bij Villa Ruimzicht in Doetinchem

Villa Ruimzicht in Doetinchem is officieel benoemd tot Toeristisch Overstap Punt (TOP). Daarmee krij...