gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

CIVON broedplaats voor corona-innovaties

c520d57aa3777bee51541254bbea578b.jpg

Het CIVON Innovatiecentrum in Ulft ontpopt zich als een broedplaats van ontwikkelingen die inspelen op de coronacrisis. Zo heeft kunstenaar Jólan van der Wiel de vloer in de hal voorzien van geanimeerde lijnen die een andere vorm aannemen als de afstand te klein wordt, dit voor een goede naleving van de anderhalvemetersamenleving.

Tijmen Gerritsen |

"Als je dichterbij elkaar komt, dan wordt de lijn krapper", vertelt Van der Wiel over zijn ontwikkelde systeem. "Wanneer de lijn krapper wordt, weet je voor jezelf dat je weer wat verder moet gaan staan." Gijs Smeman, manager van het innovatiecentrum in Ulft, kreeg lucht van het idee van Van der Wiel. Dat was reden om bij de kunstenaar aan te kloppen om hem in het CIVON verder te laten werken aan zijn systeem. "Wij zijn hier een testlocatie en willen onze studenten ook het systeem uit laten testen", vertelt Smeman enthousiast over het project. "Daardoor kunnen we het systeem ook nog verder gaan verbeteren." Ook bij Van der Wiel viel het enthousiasme van de medewerkers van het innovatiecentrum op: "Ze waren er al heel vroeg bij en gaven aan dat ze hun ruimte en financiële middelen beschikbaar wilden stellen."

Nu zijn de geanimeerde lijnen nog slechts zichtbaar op de vloer in Ulft, maar de kunstenaar hoopt dat zijn uitvinding binnenkort te zien is in bijvoorbeeld vliegvelden en theaters. "Wij willen het niet alleen voor een museum tentoonstellen", aldus Van der Wiel. "We willen het juist in de maatschappij plaatsen, zoals in de stations en in bijvoorbeeld terminals. Eventueel kunnen daar later nog beurzen en evenementenbranches bij komen", zo hoopt de Zutphenaar.

Meerdere corona-innovaties

De lijnen van Van der Wiel zijn slechts één van de corona-innovaties in het Civon. "We proberen het coronavirus ook als een kans te zien", zegt Smeman. "Zo hebben we een modern ventilatiesysteem in onze vergaderruimte gezet, waardoor we veilig kunnen vergaderen. Zo willen we ondernemers laten zien dat iedereen ook veilig met elkaar in een ruimte kan zien."

Foto: REGIO8

Lees ook

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.

Doetinchem fietsen rotonde auto.png

Fietsveiligheid verbeterd in Doetinchem, maar nog altijd 'code oranje'

Geen code rood meer, maar volgens de Doetinchemse Fietsersbond is er nog veel ruimte voor verbetering. In het onderzoek Fietsgemeente van het jaar kleurt Doetinchem oranje, terwijl het overgrote deel van de Achterhoek groen is.

Stadhuis doetinchem.jpg

Doetinchem krijgt prominente rol bij NOS tijdens gemeenteraadsverkiezingen

Op 18 maart trekken inwoners van alle Nederlandse gemeenten naar de stembus voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. De NOS volgt de ontwikkelingen onder meer live vanuit het stadhuis in Doetinchem, waar een exitpoll wordt bijgehouden. In aanloop naar de verkiezingen zijn verschillende Doetinchemse lijsttrekkers te horen en te zien in debatten van de NOS.

112wehl.jpg

Auto botst tegen boom in Wehl: geen gewonden

Een auto botste maandagmiddag hard tegen een boom op de Keppelseweg bij Wehl. De bestuurder hoefde niet mee naar het ziekenhuis.