Ulft, Netherlands

Centrum van Didam gaat flink op de schop

Het centrum van Didam gaat de aankomende maanden flink op de schop om de volgende fase van het centrumplan af te ronden. Montferland start vanaf 15 februari met de werkzaamheden rondom het Lieve Vrouwenplein, waarbij een gescheiden hemelwaterriool wordt aangelegd en de weg een nieuwe inrichting en bestrating krijgt.
Pim Gerritzen | 4 februari 2021 16:17 | Aangepast op 4 februari 2021 16:17
“De werkzaamheden worden in vier fasen uitgevoerd”, aldus een woordvoerder van de gemeente. “Als eerste wordt het gebied voor Jan&Jan en Nama aangepakt. Hier wordt het pleingedeelte aangelegd met onder andere een fontein.” De werkzaamheden duren ten minste tot juni 2021, waarbij verkeer het centrum kan bereiken via een omleiding. Om deze aan te leggen zijn de Wilhelminastraat ter hoogte van Kruidvat en de kruising Wilhelminastraat-Oranjestraat de eerste twee weken afgesloten. “Daarna is een tijdelijke weg gereed en kan het verkeer die weg gebruiken”, laat de gemeente weten.

Door de werkzaamheden ligt het centrum van Didam nog maanden overhoop. Montferland verwacht namelijk dat de herinrichting pas eind 2021 is afgerond. Een van de ondernemers die hinder ondervindt van de werkzaamheden is Frank Gesthuizen, wiens terras open ligt tijdens de eerste fase: “Als er straks weer wat meer open kan qua coronamaatregelen, dan hebben wij daar last van.” Toch hoopt de eigenaar van Jan&Jan dat het meevalt. “Ze beginnen aan onze kant en er is mij gezegd dat ze eind april klaar hopen te zijn”, zegt Gesthuizen. “Daar moeten we dan maar vertrouwen in hebben.”

Toekomstbestendig riool
Naast het gebied rondom de Jan&Jan worden ook de Raadhuisstraat, Torenstraat en Onder de Toren aangepakt. Hierbij wordt evenals in fase één nieuwe bestrating en een nieuwe weginrichting aangelegd. Daarnaast wordt de bestaande vuilwaterriolering gedeeltelijk vervangen door een nieuw gescheiden hemelwaterriool. “Dit doen we omdat een hemelriool niet overbelast raakt bij hevige regenval”, zegt de gemeente. “Zo wordt de riolering van Didam toekomstbestendig gemaakt.”

Gemengde reacties
Wie nu op het desbetreffende kruispunt in het centrum komt, ziet dat de weg al openligt. Iets dat op sociale media tot uiteenlopende reacties leidt onder Didammers. Volgens Montferland hebben de huidige werkzaamheden niets te maken met de door de gemeente geplande activiteiten: “Het betreft hetzelfde gebied, maar hier is Liander bezig met aanpassingen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Over en sluiten voor De Graafschap, Dordrecht eindstation in play-offs

Het seizoen voor De Graafschap zit er na zaterdagavond op, na een nederlaag in Dordrecht. De Doetinc...

Veiligheid en grootte locatie kernthema’s tijdens drukke azc-avond in Aalten: zorgen én applaus in de Zuiderkerk

De stoelen in de grote kerkzaal van de Zuiderkerk in Aalten waren donderdagavond vrijwel allemaal be...

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met mogelijk een spatje regen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Alles of niets voor De Graafschap tegen FC Dordrecht in eerste ronde play-offs

Het is zaterdagavond ‘do or die’ voor De Graafschap in de uitwedstrijd tegen FC Dordrecht. Na het do...

Mijlpaal van miljoen euro op de loer voor Swim to Fight Cancer: ‘Nu vol gas doorgaan’

Swim to Fight Cancer is in de Achterhoek een waar begrip op het gebied van geld inzamelen voor de st...

Politie voor raadsel: lege taxibus blokkeert afrit A18 bij Doetinchem

Een bijzondere situatie vrijdagochtend op de afrit van de snelweg A18 in Doetinchem ter hoogte van d...