Ulft, Netherlands

Centrum van Didam gaat flink op de schop

Het centrum van Didam gaat de aankomende maanden flink op de schop om de volgende fase van het centrumplan af te ronden. Montferland start vanaf 15 februari met de werkzaamheden rondom het Lieve Vrouwenplein, waarbij een gescheiden hemelwaterriool wordt aangelegd en de weg een nieuwe inrichting en bestrating krijgt.
Pim Gerritzen | 4 februari 2021 16:17 | Aangepast op 4 februari 2021 16:17
“De werkzaamheden worden in vier fasen uitgevoerd”, aldus een woordvoerder van de gemeente. “Als eerste wordt het gebied voor Jan&Jan en Nama aangepakt. Hier wordt het pleingedeelte aangelegd met onder andere een fontein.” De werkzaamheden duren ten minste tot juni 2021, waarbij verkeer het centrum kan bereiken via een omleiding. Om deze aan te leggen zijn de Wilhelminastraat ter hoogte van Kruidvat en de kruising Wilhelminastraat-Oranjestraat de eerste twee weken afgesloten. “Daarna is een tijdelijke weg gereed en kan het verkeer die weg gebruiken”, laat de gemeente weten.

Door de werkzaamheden ligt het centrum van Didam nog maanden overhoop. Montferland verwacht namelijk dat de herinrichting pas eind 2021 is afgerond. Een van de ondernemers die hinder ondervindt van de werkzaamheden is Frank Gesthuizen, wiens terras open ligt tijdens de eerste fase: “Als er straks weer wat meer open kan qua coronamaatregelen, dan hebben wij daar last van.” Toch hoopt de eigenaar van Jan&Jan dat het meevalt. “Ze beginnen aan onze kant en er is mij gezegd dat ze eind april klaar hopen te zijn”, zegt Gesthuizen. “Daar moeten we dan maar vertrouwen in hebben.”

Toekomstbestendig riool
Naast het gebied rondom de Jan&Jan worden ook de Raadhuisstraat, Torenstraat en Onder de Toren aangepakt. Hierbij wordt evenals in fase één nieuwe bestrating en een nieuwe weginrichting aangelegd. Daarnaast wordt de bestaande vuilwaterriolering gedeeltelijk vervangen door een nieuw gescheiden hemelwaterriool. “Dit doen we omdat een hemelriool niet overbelast raakt bij hevige regenval”, zegt de gemeente. “Zo wordt de riolering van Didam toekomstbestendig gemaakt.”

Gemengde reacties
Wie nu op het desbetreffende kruispunt in het centrum komt, ziet dat de weg al openligt. Iets dat op sociale media tot uiteenlopende reacties leidt onder Didammers. Volgens Montferland hebben de huidige werkzaamheden niets te maken met de door de gemeente geplande activiteiten: “Het betreft hetzelfde gebied, maar hier is Liander bezig met aanpassingen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Fietsster gewond na aanrijding met automobilist in Wehl

Een fietsster is dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een automobilist op de N815. Een...

Hitte in de Achterhoek: zorginstelling deelt ijsjes en bouillon uit in Silvolde

Het is warm in de Achterhoek en er is zelfs sprake van een hittegolf met temperaturen ruim boven de ...

Bermbrand in Wehl snel onder controle dankzij hulp van omwonenden

De brandweer is dinsdagmiddag uitgerukt naar de Monseigneur Hendriksenstraat in Wehl vanwege een ber...

Metaaldeeltjes in zand: strand ’t Hilgelo wordt schoongemaakt

Bij recreatieplas ’t Hilgelo in Winterswijk is deze week begonnen met het zeven van het strandzand. ...

Na opnieuw een storing werkt de helft van de fonteintjes in Doetinchem weer

Ze deden het weer even, toen weer niet, inmiddels weer wel, maar toch niet helemaal. De fonteintjes ...

De Graafschap trapt seizoen af in Zelhem, zoektocht naar ervaring loopt

De Graafschap is maandagavond in Zelhem begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen in de ee...