Ulft, Netherlands

Cellencomplex in Doetinchem gaat sluiten

Het arrestantencomplex aan de Hamburgerbroeklaan in Doetinchem gaat op termijn dicht. Dat maakte de politie maandagmiddag bekend.
Regio8 | 20 april 2020 14:25 | Aangepast op 20 april 2020 14:25
(Een klein half jaar geleden werd al duidelijk dat er complexen moesten sluiten)

"Soms zou je liever een complex openhouden, maar je moet ook eerlijk zijn", laat regioburgemeester Hubert Bruls in een reactie weten op de sluiting. "Als er zoveel cellen onbezet zijn en je wilt de professionele standaard hooghouden, kun je niet van de politie vragen om alles open te houden." Naast Doetinchem zullen ook in Deventer, Ede en Tiel de complexen verdwijnen. Er werd al langer gesproken over deze maatregelen, omdat het openhouden van de locaties teveel zou kosten, zowel qua geld als qua mankracht. Politiechef Oscar Dros: "Ik zie veel liever dat we onze capaciteit besteden aan blauw op straat en de aanpak van verschillende vormen van criminaliteit", aldus politiechef Oscar Dros. De complexen in Arnhem en Nijmegen worden samengevoegd tot één complex in Elst, waardoor er vier locaties overblijven.

De afgelopen maanden is er overleg geweest met lokale politieteams, het Openbaar Ministerie en burgemeesters. Burgemeester Mark Boumans was bang dat bij een sluiting van het complex in zijn stad, agenten veel tijd kwijt zouden zijn aan het verplaatsen van arrestanten naar andere locaties. Die zorgen werden gedeeld door meerdere burgemeester. "Daarom hebben we maatregelen genomen voor vervoer, en zorgen we dat lichte zaken lokaal afgehandeld blijven worden", aldus politiechef Oscar Dros. Dat stemde de burgemeesters tevreden. "Ik ben tevreden dat de politie deze zorg serieus heeft genomen", aldus Bruls. "Er ligt nu een pakket aan maatregelen waardoor het besluit voor iedereen acceptabel is." Met de sluiting in Doetinchem zullen arrestanten niet meer in de Achterhoek worden vastgezet.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Trekkertrek keert na jaren terug in Heelweg: 'Dit is het allermooiste wat er is'

Nick Hermsen | Remco Geurts | Chayenne Oldenkotte | 18 sep 2025 16:24

Lees ook

Emmerich koos ook nieuwe integratieraad: zorgen over rol AfD bij lage opkomst

Steden in Noordrijn-Westfalen als Emmerich kozen afgelopen zondag 14 september naar een nieuwe gemee...

Ruim 175 mensen in Lochem spreken steun uit voor Gaza

175 mensen kwamen donderdagmiddag bij een op de Reudinkbrug in Lochem om aandacht te vragen voor de ...

Biografie 'Sprekken' geeft blik achter het Normaal-imago van Bennie Jolink

Een bomvolle Eventkerk in Loil was donderdagavond het toneel van de presentatie van de biografie 'Sp...

Excuses FrieslandCampina en beterschap beloofd, maar vertrouwen niet na één avond hersteld

De inwonersavond over de gifwolk en explosie bij FrieslandCampina, in een met 350 bezoekers bomvolle...

Onrustige avond bij gemeentehuis Doetinchem door protesten tegen opvang asielzoekers Terborgseweg

Het was donderdagavond erg onrustig in en rond het gemeentehuis van Doetinchem. Tijdens een beeldvor...

Gewonde na botsing met geparkeerde auto in Doetinchem, bestuurder mogelijk onder invloed

Bij een ongeval op de Rozengaardseweg in Doetinchem is donderdagmiddag een jongeman achterop een gep...