Ulft, Netherlands

'Campingjongen' niet gehoord als getuige

De Duitse jongen die drie jaar geleden, volledig ondervoed en mishandeld, werd ontdekt op een camping in Winterswijk wordt niet als getuige gehoord in de hoger beroep-zaak. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem maandag besloten.
Regio8 | 8 juni 2020 12:25 | Aangepast op 8 juni 2020 12:25
Ook zijn jongere zusje mag niet verhoord worden, zo meldt Omroep Gelderland. Zijn vader en moeder worden verdacht van mishandelingen en werden voor de rechtbank beiden veroordeeld tot drie jaar cel, maar gingen in hoger beroep. De verdediging van de ouders had het verzoek gedaan om de jongen (destijds dus 8) en zijn een jaar jongere zusje te horen als getuigen. Om hier goed uitspraak over te kunnen doen wilde het gerechtshof eerst een uitgebreid psychologisch onderzoek naar de eventuele gevolgen van dit getuigenverhoor.

Uit onderzoek is gebleken dat de jongen een trauma heeft overgehouden aan de gebeurtenissen en het hem verder zou beschadigen als hij gehoord zou worden. Datzelfde geldt ook voor zijn zusje. De kinderen zitten, evenals een jonger zusje, momenteel in een pleeggezin en hebben de afgelopen tijd een positieve ontwikkeling doorgemaakt. Het horen als getuige zou een terugval kunnen veroorzaken. Het gerechtshof heeft het verzoek van de verdediging dan ook afgewezen.

Koelkast plunderde
Het jongetje werd in juli 2017 in alle vroegte ontdekt toen hij de koelkast van een ander gezin op de camping plunderde. Hij was naakt, zag er sterk vermagerd uit en zat onder de striemen en zweren. De jongen vertelde de politie dat hij regelmatig in een kist moest, waarin hij ook zijn behoefte moest doen en dat hij alleen 's morgens te eten kreeg. Dan gaven zijn ouders hem droog brood, soms beschimmeld.

In Duitse cel
De vader en moeder zeiden dat de jongen regelmatig 'onhandelbaar' was, maar ontkenden de zware mishandelingen. Het stel zou vanuit Duitsland naar Nederland zijn 'gevlucht' omdat de moeder daar nog een straf moest uitzitten voor de mishandeling van haar oudste zoon. Na een pro-formazitting van het hoger beroep - afgelopen september - werd de moeder in het Arnhemse gerechtsgebouw hiervoor opgepakt door de Duitse politie. Voor zover bekend zit zij nog steeds vast in Duitsland.

Hervatting in september
De vader en moeder waren niet aanwezig bij de zitting vandaag. Ook hun advocaten waren er niet. De zaak gaat 8 september verder. Dan zou het hoger beroep inhoudelijk behandeld moeten worden.

Foto: Politie Winterswijk

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...