Ulft, Netherlands

Buurtbussen in regio staan voorlopig stil (GLD)

De buurtbussen van Arriva in de Achterhoek gaan niet voor eind september de weg op. Eerst moet een onderzoek van TNO duidelijkheid geven op welke manier chauffeurs en passagiers op een verantwoorde manier kunnen reizen tijdens de coronacrisis.
Regio8 | 3 september 2020 09:27 | Aangepast op 3 september 2020 09:27
“De daaruit voortvloeiende maatregelen moeten eerst worden ingesteld en dan kan de buurtbus pas de weg op”, zegt woordvoerder Liesbeth Oelen van Arriva. De buurtbussen in de Achterhoek rijden sinds half maart niet meer. De bestuurders die vrijwillig op de buurtbus rijden zijn vaak op hoge leeftijd en vallen in de risicogroep voor het coronavirus. Daarnaast is het bijna onmogelijk om in de buurtbus anderhalve meter afstand te houden en voldoen de voertuigen niet aan de ventilatie-eisen. “In een grote lijnbus kan je de voor- en achterdeur open zetten, maar in een buurtbus kan alleen de voordeur open”, legt Oelen uit. “Dan wordt er niet voldoende geventileerd.” In de regio Achterhoek-Rivierenland, waar de buurtbussen van Arriva rijden, gaat het om 28 buurtbussen die niet veilig de weg op kunnen.

De buurtbus Aalten-Ruurlo vervoert normaal gesproken ongeveer zeventig tot tachtig passagiers per dag en rijdt langs verschillende kerkdorpen. “Mijn collega’s en ik vinden het ontzettend jammer dat we op dit moment niet de weg op kunnen”, zegt voorzitter Dirk ter Maat van de buurtbusvereniging die 44 vrijwilligers telt. “Er zijn veel vrijwilligers die terughoudend zijn. Als blijkt dat de veiligheid van de chauffeurs straks gegarandeerd kan worden, gaat de meerderheid wel weer beginnen”, aldus ter Maat. Het liefste zou hij ook zo snel mogelijk weer achter het stuur kruipen. “Maar ik wil niet op de stoel van een viroloog gaan zitten, want daar zijn er al zeventien miljoen van”, grapt ter Maat. “Laten we het overlaten aan de mensen die er verstand van hebben.”

Foto: REGIO8

Lees ook

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Vastgelopen vrachtwagen blokkeert Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg

De Drieheuvelenweg in ’s-Heerenberg was tijdelijk geblokkeerd door een vrachtwagen die vaststond. De...

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Auto botst op stilstaande vrachtwagen bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op de Melkweg in Doetinchem is zondagmiddag een auto met vier inzittenden ...

Auto belandt op de kop in een sloot bij Azewijn

Een automobilist is zaterdagmiddag op de Burgemeester van Breemenweg in Azewijn met zijn auto op de ...