Ulft, Netherlands

Burning Souls schrikt van kritiek uit Didam

Regio8 | 3 augustus 2018 14:26 | Aangepast op 3 augustus 2018 14:26
“De reacties en bedreigingen vanuit Didam zijn zo bizar, dat hebben we nog nooit meegemaakt”, aldus woordvoerder Petra Spoor van actiegroep Burning Souls. “Ik snap absoluut niet dat er zoveel agressie is. We zijn een vreedzame groep, en als ze onze pagina bekijken weten ze dat. We worden van alle kanten bedreigd, maar we laten ons niet intimideren.” In overleg met de gemeente Montferland wordt nu gekeken naar een nieuwe locatie, weg van de boerderij. “Afgelasten is op dit moment geen optie. We houden een wake om de dieren die omgekomen zijn te herdenken, waarbij we de hulpdiensten, opruimdiensten en eigenaar niet willen storen.”

De actiegroep wil met de wake aandacht vragen voor de situatie in de veehouderij. “Dit is het zoveelste bedrijf dat in vlammen opgaat”, vertelt Spoor, die verwacht dat er een groep van vijftig mensen met deelnemers uit onder meer België en Duitsland naar Didam zal komen. “Voor ons is het niet persoonlijk, er moet gewoon betere wet- en regelgeving komen. Er wordt al jarenlang gepraat over een actieplan stalbranden. De regelgeving vanuit Den Haag slaat helemaal nergens op.”

UPDATE | Inmiddels is duidelijk geworden dat de wake zaterdag om 14.00 uur wordt gehouden bij de Mariakapel aan de Luijnhorsstraat. "Het is niet toegestaan de rampplek te bezoeken", benadrukt de actiegroep. "Wij gaan ervan uit dat iedereen zich aan de regels houdt. De gemeente en politie zien erop toe dat alles ordelijk zal verlopen."

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Auto raakt van de weg en botst tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de Doetinchemseweg in Westendorp is zondagnacht een auto zwaar beschadi...

Het Grootste Kerstdiner verspreidt zich over de Achterhoek: 'Toch samen kerst vieren'

Mensen met een kleine beurs of die in eenzaamheid leven laten genieten van een gezellige kerst: dat ...

Keupers Kerst | Hans Keuper op bezoek bij de basisschool #1

De allermooiste tijd van het jaar is aangebroken: kerst! In de driedelige-serie Keupers Kerst gaat d...

Invaller Kwint redt De Graafschap: late overwinning in Oss

De Graafschap heeft zaterdag in de slotfase weten te winnen in Oss van TOP. De Doetinchemmers wisten...

Friese jongeren bieden excuses aan na beschadiging motorbeeld Hengelo: 'Dit is nooit de bedoeling geweest'

De diefstal van het iconische motor-standbeeld bij de Remigiuskerk in Hengelo is al een paar dagen d...

Geen straf voor dodelijk ongeval Laag-Keppel na gesprek met nabestaanden

De 48-jarige man uit Groenlo die in oktober 2024 in Laag-Keppel een dodelijk ongeluk veroorzaakte, k...