Ulft, Netherlands

Burgemeester Maasdam sluit boerderij in Gendringen waar drugslab gevonden is

Foto: REGIO8
Burgemeester Mirjam Maasdam heeft de boerderij in Gendringen waar dinsdag een drugslab werd aangetroffen voor drie maanden gesloten. Maasdam liet woensdagmiddag al weten er vanuit te gaan het pand te sluiten, 's avonds werd het besluit definitief.
Bart Sollman | 20 februari 2025 16:59 | Aangepast op 20 februari 2025 16:59
‘Met de sluiting geeft de burgemeester een duidelijk signaal dit niet te tolereren. Doel is herhaling van verstoring van de openbare orde en verdere aantasting van het woon- en leefklimaat en de volksgezondheid te voorkomen’, laat een woordvoerder van de gemeente Oude IJsselstreek weten. ‘We willen de loop van drugsproducenten en/of -handelaren en/of gebruikers richting het pand eruit halen en terugkeren naar de normale situatie, een woonbestemming.’

“Je zou kunnen zeggen dat ik verrast was, maar eigenlijk was ik dat niet. We weten dat dit voorkomt, ook in onze gemeente”, zei burgemeester Maasdam gister over de vondst. “Mensen moeten alert zijn op signalen, zoals personen die op ongebruikelijke momenten aanwezig zijn, licht dat 's nachts brandt of vreemde geuren. Twijfel niet en meld het bij de politie of anoniem via Meld Misdaad Anoniem", aldus Maasdam.

Bij de boerderij in Gendringen werd een grote hoeveelheid chemicaliën gevonden in honderden jerrycans en vaten. Mogelijk is er in dit lab amfetamine, beter bekend als speed, geproduceerd. De politie heeft dinsdag een 58-jarige man uit Beuningen en een 42-jarige man uit Didam aangehouden. Onbekend is nog wat de betrokkenheid is bij het lab.

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Brandweer rukt uit voor verbrande pizza in Ulft

Bart Sollman | 9 nov 2025 09:30

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Remco Geurts | Bart Sollman | 12 nov 2025 16:41

Lees ook

Zwarte Cross verrast: geen online tickets, maar ouderwets in de rij

De Zwarte Cross is vrijdag voor even teruggegaan naar vroeger. Bij Café De Tol verkocht de organisat...

Op de elfde van de elfde is Sint Maarten in Duitsland een groots kinderfeest

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is het feest van Sint Maarte...

TenneT presenteert forse investeringsplannen: extra transformator in Langerak

Landelijk netbeheerder TenneT heeft zijn investeringsplannen voor de komende vijftien jaar gepresent...

Van onbekenden tot vrienden: Chris en Hussein over Buddy to Buddy Lochem

Sinds april is de gemeente Lochem gestart met een project dat nieuwkomers die hun land moesten verla...

Opgeheven Ouderenfeest helpt Paviljoen de Strang Ulft

Het muziekevenement Oude IJsselstreek 65+, de jaarlijkse middag in de feesttent Oer waar Ouderen sam...

Lampjes, liedjes en lange tradities: Sint Maarten blijft in Duitsland groots boven ‘elfde van de elfde’ start carnaval

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is Sint Maarten een springle...