gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgemeester Ina Leppink krijgt erepenning

384910829f2652ccc2e2c773912c6030.jpg
Redactie REGIO8 |

"Ik vind het een grote eer. Ik ben totaal verrast", aldus een zichtbaar trotse burgemeester. "Je krijgt een onderscheiding niet zomaar. Dat weet ik uit ervaring. " Tijdens haar periode als burgemeester heeft Leppink-Schuitema veel betekend voor het Sint Oswaldusgilde en andere schutterijen in de gemeente. "We hebben in 2010 een verbouwing en renovatie gedaan. Daar heeft zij zich ook voor ingezet om subsidies binnen te krijgen van fondsen", aldus Geert Römer, voorzitter van het Sint Oswaldusgilde. "Vandaar dat we als vereniging, maar ook als gemeenschap van Stokkum de burgemeester extra in het zonnetje wilden zetten."

Er is volgens Römer geen richtlijn waar iemand in de toekomst aan moet voldoen om de erepenning te ontvangen. "Het is geen penning die wij jaarlijks uit gaan reiken", aldus de voorzitter. "We gaan de waarde afwegen van de penning naar gelang wat iemand betekend heeft voor ons en natuurlijk ook voor de gemeenschap in Stokkum." De scheidend burgemeester gaat het openen van de kermis missen. "Als ik weer al die mensen zie staan, in de pakken, met een mooie ceremonie dan denk ik: ja, dat is wel uniek, dat heb je niet overal. En daar mag ik geen deel meer van uitmaken, dus dat zal ik zeker missen."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.