gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgemeester Ina Leppink krijgt erepenning

384910829f2652ccc2e2c773912c6030.jpg
Redactie REGIO8 |

"Ik vind het een grote eer. Ik ben totaal verrast", aldus een zichtbaar trotse burgemeester. "Je krijgt een onderscheiding niet zomaar. Dat weet ik uit ervaring. " Tijdens haar periode als burgemeester heeft Leppink-Schuitema veel betekend voor het Sint Oswaldusgilde en andere schutterijen in de gemeente. "We hebben in 2010 een verbouwing en renovatie gedaan. Daar heeft zij zich ook voor ingezet om subsidies binnen te krijgen van fondsen", aldus Geert Römer, voorzitter van het Sint Oswaldusgilde. "Vandaar dat we als vereniging, maar ook als gemeenschap van Stokkum de burgemeester extra in het zonnetje wilden zetten."

Er is volgens Römer geen richtlijn waar iemand in de toekomst aan moet voldoen om de erepenning te ontvangen. "Het is geen penning die wij jaarlijks uit gaan reiken", aldus de voorzitter. "We gaan de waarde afwegen van de penning naar gelang wat iemand betekend heeft voor ons en natuurlijk ook voor de gemeenschap in Stokkum." De scheidend burgemeester gaat het openen van de kermis missen. "Als ik weer al die mensen zie staan, in de pakken, met een mooie ceremonie dan denk ik: ja, dat is wel uniek, dat heb je niet overal. En daar mag ik geen deel meer van uitmaken, dus dat zal ik zeker missen."

Foto: REGIO8

Lees ook

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.