gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgemeester Ina Leppink krijgt erepenning

384910829f2652ccc2e2c773912c6030.jpg
Redactie REGIO8 |

"Ik vind het een grote eer. Ik ben totaal verrast", aldus een zichtbaar trotse burgemeester. "Je krijgt een onderscheiding niet zomaar. Dat weet ik uit ervaring. " Tijdens haar periode als burgemeester heeft Leppink-Schuitema veel betekend voor het Sint Oswaldusgilde en andere schutterijen in de gemeente. "We hebben in 2010 een verbouwing en renovatie gedaan. Daar heeft zij zich ook voor ingezet om subsidies binnen te krijgen van fondsen", aldus Geert Römer, voorzitter van het Sint Oswaldusgilde. "Vandaar dat we als vereniging, maar ook als gemeenschap van Stokkum de burgemeester extra in het zonnetje wilden zetten."

Er is volgens Römer geen richtlijn waar iemand in de toekomst aan moet voldoen om de erepenning te ontvangen. "Het is geen penning die wij jaarlijks uit gaan reiken", aldus de voorzitter. "We gaan de waarde afwegen van de penning naar gelang wat iemand betekend heeft voor ons en natuurlijk ook voor de gemeenschap in Stokkum." De scheidend burgemeester gaat het openen van de kermis missen. "Als ik weer al die mensen zie staan, in de pakken, met een mooie ceremonie dan denk ik: ja, dat is wel uniek, dat heb je niet overal. En daar mag ik geen deel meer van uitmaken, dus dat zal ik zeker missen."

Foto: REGIO8

Lees ook

brug.png

Nettelhorsterbrug in Lochem geopend: maandag pas open voor verkeer

De Nettelhorsterbrug in Lochem is zaterdagmiddag officieel geopend. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen en konden meteen zelf de brug op lopen. Ook werd tijdens de opening kort stilgestaan bij de twee personen die om het leven kwamen tijdens het bouwen van de brug.

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.