gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgemeester Ina Leppink krijgt erepenning

384910829f2652ccc2e2c773912c6030
Redactie REGIO8 |

"Ik vind het een grote eer. Ik ben totaal verrast", aldus een zichtbaar trotse burgemeester. "Je krijgt een onderscheiding niet zomaar. Dat weet ik uit ervaring. " Tijdens haar periode als burgemeester heeft Leppink-Schuitema veel betekend voor het Sint Oswaldusgilde en andere schutterijen in de gemeente. "We hebben in 2010 een verbouwing en renovatie gedaan. Daar heeft zij zich ook voor ingezet om subsidies binnen te krijgen van fondsen", aldus Geert Römer, voorzitter van het Sint Oswaldusgilde. "Vandaar dat we als vereniging, maar ook als gemeenschap van Stokkum de burgemeester extra in het zonnetje wilden zetten."

Er is volgens Römer geen richtlijn waar iemand in de toekomst aan moet voldoen om de erepenning te ontvangen. "Het is geen penning die wij jaarlijks uit gaan reiken", aldus de voorzitter. "We gaan de waarde afwegen van de penning naar gelang wat iemand betekend heeft voor ons en natuurlijk ook voor de gemeenschap in Stokkum." De scheidend burgemeester gaat het openen van de kermis missen. "Als ik weer al die mensen zie staan, in de pakken, met een mooie ceremonie dan denk ik: ja, dat is wel uniek, dat heb je niet overal. En daar mag ik geen deel meer van uitmaken, dus dat zal ik zeker missen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Ton Koenderink

Ton Koenderink met nipte meerderheid benoemd tot wethouder in Berkelland

Ton Koenderink is met een nipte meerderheid van de gemeenteraad benoemd tot wethouder in de gemeente Berkelland. De stemming viel met 13 voor en 11 tegen in het voordeel uit van het omstreden raadslid van Samen voor Berkelland.

04 Politie0

Politie onderzoekt geweldsincident bij station in Gaanderen

De politie is een onderzoek gestart naar een geweldsincident van zaterdagavond bij het station in Gaanderen. Bij het incident raakte een minderjarig iemand gewond. Niet veel later werden twee minderjarige verdachten aangehouden.

TinyHouse20

Leerlingen uit Neede timmeren nieuw onderdak voor docent: 'Niet iets wat je alle dagen doet'

Leerlingen van het Assink Lyceum uit Neede hebben de afgelopen jaren gewerkt aan een wel heel bijzonder project. Tijdens het vak bouwkunde werkten ze aan een nieuwe woning voor docent Erwin Beumer. Na vele van lesuren passen, meten, zagen en timmeren is het nieuwe onderkomen opgeleverd in de vorm van een tiny house.

WhatsApp Image 2026-06-30 at 12.17.19

Geen treinverkeer tussen Wehl en Doetinchem na aanrijding op het spoor

Tussen Wehl en Doetinchem rijden momenteel geen treinen vanwege een aanrijding op het spoor. Het is nog niet bekend wat er precies is gebeurd.

Oostrum0

Van Oostrum stopt bij ODA: ‘Ons door menig stevige etappe geloodst’

Joost van Oostrum neemt na twaalf jaar afscheid als voorzitter van de Omgevingsdienst Achterhoek (ODA). De burgemeester van Berkelland was voorzitter van zowel het dagelijks als het algemeen bestuur van de dienst.

Tempel

Oranjetempel Silvolde in mineur na nachtwedstrijd: Nederland struikelt over Marokko

Zo'n 250 nachtbrakers stonden dinsdagochtend al in alle vroegte klaar in Silvolde voor de zestiende finale van het WK tegen Marokko. Uiteindelijk werden ze niet beloond: Nederland verloor en ligt uit het toernooi. Toch was de sfeer lange tijd feestelijk.