Ulft, Netherlands

Bundeling brengt streekproducten bij horeca

Meer dan twintig producenten van streekproducten hebben onder leiding van Combigro Helmink de handen ineengeslagen om hun producten van het Achterhoekse land dichter bij de lokale horeca te krijgen. Het vijfjarige project werd maandag feestelijk opgestart met een streekproductenmarkt in stadion De Vijverberg.
Regio8 | 7 mei 2019 14:25 | Aangepast op 7 mei 2019 14:25

“Als je met regioproducten wilt werken, moet je in de auto stappen en een kwartier rijden”, aldus eigenaar Chiel Dohmen van restaurant ByChiel in Zutphen. “Voor één potje doe je dat niet zo snel, maar door deze samenwerking kan je ’s avonds bestellen en heb je het de volgende dag in huis. Dan heb je continuïteit van de aanlevering van producten.” Verspreid over de business-ruimte van stadion De Vijverberg waren onder meer stands met yoghurt, asperges en wijnen aanwezig. Witlofkweker Erik Hiddink uit Sinderen brengt het grootste deel van zijn oogst nu nog naar de veiling in Zaltbommel. “Maar als je het in buurt kan afzetten en de lijnen kort kan houden, kunnen we daar zelf ons voordeel mee doen, maar ook de horeca”, weet Hiddink. “Een win-winsituatie voor iedereen.”

Alle aanwezige standhouders in De Vijverberg zijn aangesloten bij het aanvankelijk vijfjarige project van Combigro Helmink. “Van iedereen die hier staat zijn wij straks de leverancier van streekproducten, puur voor de horeca”, aldus eigenaar en initiatiefnemer Anton van der Kamp, die vindt dat de streekproducten meer aandacht verdienen. “Als wij dat beter op de kaart weten te zetten en er een beter marketingproject van kunnen maken, is het voor mij gelukt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Bestuurder komt met de schrik vrij na eenzijdig ongeval in Eibergen

Een automobilist is donderdagavond met de schrik vrijgekomen na een eenzijdig ongeval nabij Eibergen...

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...

Deelnemers Swim to Fight oefenen in water van Hessenbad Hoog-Keppel

De deelnemers van Swim to Fight Cancer Achterhoek kunnen vanaf woensdag elke week gratis trainen in ...

Riolering gooit roet in het eten bij werkzaamheden J.F. Kennedylaan in Doetinchem

De gemeente Doetinchem is momenteel bezig met het tweede deel van de werkzaamheden aan de J.F. Kenne...

Brand in bijgebouw aan Wilhelminastraat in Didam

Bij een bijgebouw van een woning aan de Wilhelminastraat in Didam is woensdagavond brand uitgebroken...