Ulft, Netherlands

Buitenplaats Landfort klaar voor Open Tuinen dagen

Foto: REGIO8
De tuin van de historische buitenplaats Landfort in Megchelen staat volop in bloei. De tuin rond het landhuis is weer in ere hersteld met een grote verscheidenheid aan planten en bomen. Huis Landfort en de tuin zijn nu hersteld tot hoe ze er naar alle waarschijnlijkheid in de 19e eeuw uit hebben gezien.
Bart Sollman | 20 juni 2024 14:40 | Aangepast op 20 juni 2024 14:40
“Als ik hier naar buiten loop ’s ochtends dan komt de rozengeur me al tegemoet. Daarna ruik ik ook de geur van alle prachtige bloemen die nu in bloei staan”, zegt Dessing. Vanaf zijn favoriete plek op het balkon van het landhuis kijkt hij precies op het meest geurende bloemenmozaïek. Dessing: “Mijn favoriete moment is dan ook na vijf uur hier een glaasje drinken en te beseffen dat we weer een dag een landgoed draaiende hebben gehouden.”

Wat hij dan ziet als hij vanaf het balkon om zich heen kijkt is niet wat je zou denken: “Ik zie eigenlijk vooral al het werk wat we nog moeten verzetten om dit goed te onderhouden. Zo zit ik nu eenmaal in elkaar. Ik kan wel heel erg genieten, als de bezoekers genieten van hetgeen we hier hebben neergezet. Maar ik vind het zelf ook prachtig hoor.”

Nu zijn ze zich op het Landgoed aan het voorbereiden op komend weekend, dan doen ze mee aan de Open Tuinen dagen, de vorige keer kwamen er zo'n vierhonderd bezoekers op af. Dessing denk dat ze dat aantal gaan overtreffen. “Het weer wordt goed, we hebben muziek, verkoop van bijzondere planten en er is een imker. Genoeg te doen dus komend weekend hier, we zijn er helemaal klaar voor.”

Lees ook

Kropman lijsttrekker, kan hij moeilijk verkroppen

COLUMN / Het min of meer vaste plekje op de publieke tribune blijft leeg. Hij laat ditmaal de raadsv...

Groene impuls voor Doetinchemse ondernemers door gratis duurzaamheidscheck

Bij oude panden in de binnenstad van Doetinchem valt op het gebied van verduurzaming nog een flinke ...

Wandel- en fietsbrug over de Veengoot in Vorden wordt binnenkort vervangen

De wandel- en fietsbrug over de Veengoot in Vorden wordt binnenkort vervangen door de gemeente Bronc...

Burgemeester Van Domburg wil traditie van ronkende motoren op Varsselring behouden

Duizenden motorliefhebbers uit alle windstreken maken zich weer klaar om komend weekend af te reizen...

‘Geen rad voor de ogen draaien’, voorstellen woningbouw Berkelland ‘niet uitvoerbaar’

Een deel van de gemeenteraad in Berkelland is nu reeds in de ban van de gemeenteraadsverkiezingen va...

Geld voor veilige oversteek 'bij de ijssalon' in Lochem

‘Wat een raar en gevaarlijk punt!’ Het is voor bijna elke automobilist die voor het eerst door Loche...