Ulft, Netherlands

Buha start met chippen van afvalcontainers

Afvalinzamelbedrijf Buha is begonnen met het chippen of omruilen van afvalcontainers in de gemeente Doetinchem. Het bedrijf hoopt voor november alle afvalcontainers te hebben gechipt of geruild.
Len Harmsen | 20 september 2021 14:52 | Aangepast op 20 september 2021 14:52
Alle containers voor GFT-afval, plastic, papier en restafval worden gechipt of vervangen. Dit in opdracht van Gemeente Doetinchem om bij te kunnen houden hoe vaak iedere container geleegd wordt. Vanaf 2022 betalen inwoners per leging van de container voor restafval naast een vaste heffing. Voor de overige containers hoeft niet bijbetaald te worden. Daarnaast zal Buha de chips gebruiken om routes te verbeteren en verkeerd gebruik van containers in de toekomst tegen te gaan.

Containers ouder dan 2008 worden vervangen voor een nieuwe vuilnisbak met chip. In containers die nog niet vervangen dienen te worden, plaatst Buha een chip. Tot 31 december kunnen er geen extra afvalbakken aangevraagd worden en containers omruilen voor een andere maat is tot 1 januari ook niet mogelijk. Vanaf 2022 kost het vijftien euro per keer om een container om te ruilen.

Chippen
In een brief die inwoners al hebben gekregen staat de afvalsoort en de datum waarop de gemeente de container komt chippen of omruilen. Containers die geruild moeten worden, dienen leeg aan de straat te worden gezet. Wordt de bak gechipt, dan hoeft deze niet leeg te zijn. Sommige bakken zijn al gechipt, als dit het geval is staat er een witte sticker aan de linkerzijde.

Foto: REGIO8

Lees ook

Bestuurder komt met de schrik vrij na eenzijdig ongeval in Eibergen

Een automobilist is donderdagavond met de schrik vrijgekomen na een eenzijdig ongeval nabij Eibergen...

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...

Deelnemers Swim to Fight oefenen in water van Hessenbad Hoog-Keppel

De deelnemers van Swim to Fight Cancer Achterhoek kunnen vanaf woensdag elke week gratis trainen in ...

Riolering gooit roet in het eten bij werkzaamheden J.F. Kennedylaan in Doetinchem

De gemeente Doetinchem is momenteel bezig met het tweede deel van de werkzaamheden aan de J.F. Kenne...

Brand in bijgebouw aan Wilhelminastraat in Didam

Bij een bijgebouw van een woning aan de Wilhelminastraat in Didam is woensdagavond brand uitgebroken...

VNG Jaarcongres in 2026 naar de Achterhoek: Oost Gelre en Winterswijk gastgemeenten

In 2026 strijkt het jaarlijkse congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) neer in de ...