Ulft, Netherlands

Buha kan meldingen processierups niet aan

Regio8 | 12 juni 2018 15:58 | Aangepast op 12 juni 2018 15:58

“We krijgen op dit moment 150 tot 200 meldingen per dag”, vertelt Erik Peters, uitvoerder bij Buha. “Daarvan gaan wij alle meldingen langs.” Buha bekijkt per melding die ze binnenkrijgen of het een bestaande of een nieuwe vindplaats betreft en kenmerken bomen met linten die vol zitten met de harige rupsen. Buha zet de lijst met vindplekken door naar bestrijdingsbedrijven die vervolgens de nesten verwijderen. Vanwege het grote aantal meldingen stelt het bedrijf prioriteit aan openbare plekken waar veel mensen komen. “Scholen, speeltuinen en zorginstellingen pakken we eerst”, aldus Peters. “De lange doorgaande wegen die komen pas aan het eind. Maar er zit wel een wachttijd van drie tot vier weken.”

De lange wachttijden zorgen ervoor dat veel mensen die overlast ervaren van de eikenprocessierups niet meteen geholpen kunnen worden. Dit leidt tot veel negatieve klachten die binnenkomen van burgers bij Buha. “Elke melding wordt wel op de lijst gezet, maar het duurt wat langer voordat we het weghalen”, laat de uitvoerder hierop weten. De bestrijdingsbedrijven die verantwoordelijk zijn voor het weghalen van de nesten, komen om in het werk. “Op dit moment zijn alle erkende bedrijven volop bezig”, zegt Peters. Extra bedrijven inhuren is volgens Buha geen optie meer. “Er is geen erkend bedrijf meer te krijgen. Alles zit vol, en dan praat je echt over de komende vier tot vijf weken.”

Wolterinck, het bedrijf dat de eikenprocessierupsen in de Achterhoek grotendeels bestrijdt, wil door alle negatieve commotie niet reageren.

Foto: REGIO8

Lees ook

Samenwerking omgevingsdiensten leidt tot nieuwe regionale organisatie

De Omgevingsdienst Achterhoek (ODA) en Omgevingsdienst Veluwe (ODVeluwe) gaan samen verder als één o...

Paard overleden bij ongeluk met busje en paardentrailer op A18 bij Didam

Een busje dat woensdagmiddag over de A18 reed in de richting van Doetinchem, is achterop een paarden...

Kasteel Huis Bergh ondergaat grondige renovatie en herinrichting

Kasteel Huis Bergh staat al een tijdje in de steigers, en dat is niet zomaar. De inzakking van de fu...

Ulftenaar Koen Bouwman niet naar WK wegwielrennen in Rwanda

Koen Bouwman (31) uit Ulft doet niet mee aan het wereldkampioenschap wegwielrennen. Gezondheidsprobl...

Autobrand in Doetinchem: politie onderzoekt mogelijke brandstichting

Een auto is in de nacht van dinsdag op woensdag in brand gevlogen aan de Rooseveltstraat in Doetinch...

De Graafschap mist steun in uitvak tegen Jong AZ door opgelegde straf

De Graafschap reist aanstaande maandag zonder de steun van eigen publiek naar Wijdewormer voor de ui...